בדקו מה כלול במחיר: רבים ממוצרי האלקטרוניקה מגיעים עם אביזרים נלווים, לדוגמה - כרטיס זיכרון, רצועה ונרתיק בערכה של מצלמה, או נרתיק מגן לטאבלט וכך הלאה. כדאי לדעת שחנויות שונות עשויות להציג ערכות בעלות תכולה שונה. כלומר, בעוד שבחנויות מסוימות מחיר המוצר כולל ערכה מלאה, בחנויות אחרות תצטרכו לרכוש את האביזרים הנלווים, או חלק מהם, בנפרד. נתון חשוב נוסף שכדאי להשוות הוא תקופת האחריות הניתנת על המוצר. ככל שזאת ארוכה יותר כך תחסכו כסף בטווח הארוך. לכן חשוב לבדוק שהשוואת מחירים מתבצעת בין מוצרים בעלי תכולה ונתונים זהים.

השוו בין המפרטים של המוצר: בבחינת המחיר של מוצר מסוים, הקפידו להשוות בין המפרטים של הדגמים השונים.אם ניקח לצורך הדוגמה מחשב נייד, שימו לב לנפח הזיכרון המוצע, לסוג המעבד, מערכת הפעלה כזאת או אחרת או אפילו בלי מערכת הפעלה כלל, ועוד כהנה וכהנה מרכיבים טכניים שמשפיעים על טיבו של המחשב, ועל מחירו. הכלל הזה נכון לכל מוצר, לכן ההמלצה המתבקשת היא לא להסתפק בהשוואת מחירים בלבד, אלא להשוות גם בין המפרטים שמציעות החנויות, לפני שמתפתים למחיר הנמוך ביותר.

בדקו האם מדובר במוצר חדש:
במנגנון השוואת המחירים מוצגים גם מוצרים שאינם חדשים. מוצרים כאלו עשויים להיות מתצוגה או מוצרים ממוחדשים
(refurbished). אתרי המכירות חייבים לציין מפורשות כי מדובר במוצר מתצוגה או ממוחדש. עליכם לשים לב למידע זה במיוחד אם נתקלתם במחיר נמוך משמעותית מהמחירים שמציעות חנויות אחרות על אותו המוצר. לנוחותכם, מוצרים אלו מסווגים ב-WiseBuy תחת סיווג נפרד בעמודי השוואת המחירים ומומלץ לשים לב האם בחרתם במכירה הנמצאת תחת סיווג זה בהשוואת המחירים.

ודאו שהשוואת המחירים היא של אותו הדגם ואותו המפרט: במערכת השוואת המחירים מוצגים לעתים מספר סוגי מוצרים תחת אותו הדגם (באותו עמוד השוואת מחירים), לדוגמה מצלמות SLR עם סוגים שונים של עדשות, מקררים עם גימורים שונים ועוד. וודאו שאתם משווים ובוחרים בדגם המתאים לכם. בנוסף, חשוב לדעת שמרבית העבודה של מנגנון השוואת המחירים הינה אוטומטית, ללא מעורבות אנושית, ולעתים עלולות ליפול טעויות. לכן חשוב לוודא, לפני הרכישה, שהשוואת המחירים מתבצעת על המוצר המדויק שבו אתם מעוניינים.

בדקו היטב את תנאי האחריות. אחריות שווה כסף, לכן כשאתם מבצעים
השוואת מחירים - השוו גם בין תנאי האחריות המוצעים בכל חנות. בררו מיהו נותן האחריות, האם היבואן הרשמי או יבואן מקביל (לעתים החנות עצמה). בדקו את משך האחריות; ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר, לא רק שקניתם לעצמכם שקט נפשי לאורך זמן וחסכתם כסף במקרה שנדרש תיקון, אלא גם תדעו שמאחורי המוצר עומד גורם מחויב שמאמין במוצר שלו וביכולתו לספק שירות אמין ויעיל.

השוו את תנאי האספקה: מעבר להשוואת המחירים, חשוב לבדוק מהו זמן האספקה לו מתחייב האתר ואת עלות המשלוח. כמו כן, במידה שהאפשרות לאיסוף עצמי של המוצר רלוונטית עבורכם, בדקו האם ניתן לבצע איסוף עצמי של המוצר ועל ידי כך לחסוך בעלות המשלוח. בנוסף, במקרים מסויימים עשויה העסקה לכלול גם התקנה, כמו במסכי טלוויזיה.

שימו לב היכן אתם משווים מחירים:
כשאתם משווים מחירים, אל תניחו שהקנייה באמצעות אתר המשתתף במנגנון השוואת מחירים היא בהכרח אמינה ובטוחה. כמו בעולם המסחר האמיתי כך בעולם המסחר הוירטואלי פועלים אתרי מכירות בעלי רמת שירות, מקצועיות ואמינות שונות. לכן, בהחלטה באיזו חנות או אתר מכירות לקנות הפעילו את מירב שיקול הדעת שלכם על מנת לוודא שאתם בוחרים באתר מכירות אמין ומקצועי. לשם כך היעזרו במראה של האתר, קראו את התקנון ואת פרק האודות הנמצא במרבית האתרים והיעזרו בהמלצות חברים שעליהם אתם סומכים.

זכותכם להחזיר מוצר שקניתם דרך האינטרנט. זה אמנם לא קשור במישרין להשוואת מחירים, אבל שווה לדעת כי על פי חוק הגנת הצרכן, אתם רשאים להחזיר מוצר שנרכש דרך האינטרנט ולקבל את כספכם בחזרה (בניכוי סכום מסוים), ובלבד שהדבר נעשה בתוך 14 יום ממועד ביצוע העסקה. קראו כאן עוד על הנושא.

השוואת מחירים לסיכום. השוואת מחירים היא כלי צרכני חשוב ומועיל, אבל כדי להפיק ממנו את המרב וליהנות מיתרונותיו חשוב לבחון היטב את פרטי העסקה המוצעת לכם. לעתים הרכישה הזולה עלולה להתברר כיקרה במיוחד.

לבחירת קטגוריית השוואת מחירים

"השוואת מחירים - בדקו שכל ההצעות שאתם בוחנים מתייחסות לאותה תכולת ערכה"
השוואת מחירים - בדקו שכל ההצעות שאתם בוחנים מתייחסות לאותה תכולת ערכה
"השוואת מחירים - בדקו האם ניתן לחסוך את עלות המשלוח על ידי איסוף עצמי של המוצר"
השוואת מחירים - בדקו האם ניתן לחסוך את עלות המשלוח על ידי איסוף עצמי של המוצר