התאימו את התנור למקומו במטבח

בדקו את מידות הגובה, הרוחב והעומק של הגומחה המיועדת לתנור האפייה, וכן הקצו מרווח אוורור של כ-3 ס"מ מסביב לתנור.

 במקרה של התקנה מתחת לשיש, או כאשר לא ניתן להקצות מרווח אוורור של כ-3 ס"מ סביב תנור המותקן בארון – יש לבחור תנור בעל מערכת אוורור קדמית המנקזת את האוויר החם שנוצר בעורף התנור (נקראת גם אוורור טנגנציאלי).

 

התאימו את התנור לצורכי הבישול והאפייה

התנור הבסיסי ביותר כולל שני גופי חימום – עליון ותחתון, המאפשר מגוון רחב של סוגי בישול ואפייה. תנורי המולטיסיסטם הכוללים טורבו אקטיבי מאפשרים לבשל מספר תבניות וסוגי מזון שונים בו זמנית. ראו עוד במדריך השלם לתוכניות בישול ואפייה.

 

בתנורים סטנדרטים הטמפרטורה המקסימלית היא 250 מעלות. להכנת מאכלים מסוימים בצורה טובה, כמו פיצה או רוסטביף, העדיפו תנור שמציע טמפרטורה גבוהה יותר.

 

תפעול מכאני או דיגיטלי?

אפשרויות התפעול והבקרה של התנור נעות מלוח פיקוד הכולל מספר כפתורים מכאניים פשוטים, ועד ללוח פיקוד דיגיטלי, עם תצוגה דיגיטלית וכפתורי מגע עמידים במים, וכן דגמים ממוחשבים לבישול אוטומטי. קחו בחשבון שככל שהתנור מתקדם יותר הוא חשוף יותר לתקלות.


מסילות נעות נוחות יותר לשימוש

מסילות נעות מאפשרות שליפה נוחה ובטוחה יותר של התבנית ומונעות שחיקה של הציפוי. מסילות נוחות אף יותר הן בעלות מנגנון טלסקופי ומעצורים למניעת החלקת התבנית. המסילות הפשוטות ביותר הן אלה המותקנות בדופן התנור אך אינן נעות, והשימוש בהן פחות נוח ופחות בטוח.

 

שיקלו תנור בעל ניקוי עצמי
חלק מהדגמים של תנורי הבישול כוללים ניקוי עצמי. ישנם שני סוגים של ניקוי עצמי – פירוליטי וקטליטי. בשיטת ניקוי פירוליטי התנור מתחמם לטמפרטורה של כ-500 מעלות ושורף את השומנים לאפר, שאותו מנגבים בסוף התהליך כשהתנור מתקרר. בניקוי קטליטי שתי דפנות או יותר בתנור מצופות טפלון במרקם מיוחד, כך שהשומן שניתז במהלך הבישול נשרף מיד ולא נדבק. שיטה זו פחות יעילה לניקוי נתזים שמקורם בחלב, גבינות ומוצרי סוכר.

 

שימו לב לבטיחות

דלת בעלת זכוכית כפולה או יותר מעניקה בידוד משופר, חוסכת באנרגיה והיא פחות חמה למגע. דלת עם טמפרטורה חיצונית מרבית של 60 מעלות מוגדרת דלת קרה. כמו כן בחלק מהדגמים קיים מנגנון הנועל את הדלת בפני ילדים.

 

בדקו מה כוללת האחריות

אחריות על תנור אפייה היא בדרך כלל לשנה, אך ניתן להרחיבה בתוספת תשלום. חשוב לבדוק מה כוללת האחריות לאחר תקופת האחריות המלאה. האם חלפים בלבד או גם תיקונים, וכן אילו חלפים וסוגי תיקונים כלולים באחריות.המדריכים הבאים עשויים לעניין אתכם:
מילון מונחי כיריים גז
כיריים גז או כיריים חשמליות
איך לבחור כיריים חשמליות
איך לבחור קולט אדים
איך לבחור תנור בישול ואפייה בנוי
איך לבחור טוסטר אובן
איך לבחור תנור בישול ואפייה משולב חלק א' - תא האפייה
איך לבחור תנור בישול ואפייה משולב חלק ב' - הכיריים

אופייני לתנורים בנויים . נקרא גם אוורור חזיתי, אוורור היקפי ומפוח טנגציאלי. המערכת מנקזת את האוויר החם שנוצר בעורף התנור ופולטת אותו החוצה, והיא הכרחית בשני מקרים: בהתקנה מתחת לשיש ובמקרה שלא ניתן להקצות מרווח אוורור הולם סביב תנור המותקן בארון.
דלת בטיחותית בעלת כושר בידוד גבוה עם טמפרטורה חיצונית מרבית של 60 מעלות צלסיוס.
דלת בטיחותית בעלת כושר בידוד גבוה עם טמפרטורה חיצונית מרבית של 60 מעלות צלסיוס.
"בהתקנה מתחת לשיש התנור חייב להיות מצויד במערכת אוורור חזיתי "
"בהתקנה מתחת לשיש התנור חייב להיות מצויד במערכת אוורור חזיתי "
"לוח פיקוד מכאני"
"לוח פיקוד מכאני"
"לוח פיקוד דיגיטלי. מדויק יותר אך חשוף לתקלות"
"לוח פיקוד דיגיטלי. מדויק יותר אך חשוף לתקלות"
"דלת עם טמפרטורה חיצונית מרבית של 60 מעלות מוגדרת דלת קרה"
"דלת עם טמפרטורה חיצונית מרבית של 60 מעלות מוגדרת דלת קרה"
"דלת שצדה הפנימי עשוי מקשה אחת קלה יותר לניקוי וצוברת פחות לכלוך"
"דלת שצדה הפנימי עשוי מקשה אחת קלה יותר לניקוי וצוברת פחות לכלוך"