בחרו בקיבולת הרצויה
להכנת מזון למשפחה בת 5-3 נפשות תתאים קערה בנפח 3-2.5 ליטר. לשם קנה מידה, קערה בנפח 2.5 ליטר מתאימה להקצפה של 6 ביצים לעוגה או 4 ביצים למרנג, לקיצוץ של כ-750 גרם ירקות ולעיבוד של כ-800 גרם בצק.

 

התאימו את ההספק לאופי השימוש
הספק של עד 500 ואט מתאים למעבד קטן ולשימוש קצר עם חומרי גלם רכים יחסית. הספק של 800 עד 1000 ואט מתאים לרוב המשימות, ואילו מעבדים בעלי הספק גדול יותר מיועדים לעיבוד מזון בכמויות גדולות. 

 

שימו לב לחיבור המנוע לציר המעבד
המנוע מסובב את ציר המעבד באחת משתי דרכים - באמצעות תמסורת (רצועת גומי או גלגלי שיניים) או בהנעה ישירה, שהיא עדיפה ומומלצת במיוחד לשימוש כבד ומאסיבי.

 

בחנו את עמידות המעבד
גוף המעבד עשוי בדרך כלל פלסטיק, ויש דגמים בעלי גוף ממתכת יצוקה. אלה עמידים וחזקים יותר ונחשבים מקצועיים, אך הם לרוב יקרים יותר, ומי שלא יכול להרשות לעצמו בהחלט יכול להסתפק בגוף פלסטיק איכותי.

 

מעבד מזון משולב
מעבדי מזון רבים משלבים גם בלנדר (ממחה). בחלקם הבלנדר מותקן במקום הקערה הראשית ובחלקם לצדה, בתושבת משלו. היתרון במעבד בעל תושבת אחת הוא בממדיו המצומצמים.

 

המנוע מסובב את ציר המעבד באחת משתי דרכים - באמצעות תמסורת (רצועת גומי או גלגלי שיניים) או בהנעה ישירה. הנעה ישירה עדיפה, כיוון שכך כל עוצמתו של המנוע מועברת ישירות לציר ואין איבוד אנרגיה. בנוסף, רצועה עלולה להתבלות ולהיקרע, וגלגלי השיניים עלולים לסבול משחיקה לאורך זמן.
"קערה בנפח 2.5 ליטר מתאימה להקצפה של 6 ביצים, לקיצוץ -750 גרם ירקות ולעיבוד -800 גרם בצק"
"קערה בנפח 2.5 ליטר מתאימה להקצפה של 6 ביצים, לקיצוץ -750 גרם ירקות ולעיבוד -800 גרם בצק"
"הספק מנוע של 800 עד 1000 ואט מתאים לרוב המשימות"
"הספק מנוע של 800 עד 1000 ואט מתאים לרוב המשימות"