חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
קומקום ומיחם Sauter WK250
199 - 107 ₪
קומקום ומיחם Bosch TWK7203
489 - 364 ₪
קומקום ומיחם Sauter WK424
249 - 169 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור קומקום חשמלי

עודכן לאחרונה: 22/04/2020

הקומקום החשמלי הוא האמצעי הנפוץ ביותר לחימום ולהרתחת מים לשתייה או לבישול. זהו מוצר די בסיסי ופשוט מאוד להפעלה, ולרוב הבחירה בו מתבססת בעיקר על שני פרמטרים עיקריים: עיצוב ומחיר. עם זאת, יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת על קומקומים חשמליים כדי לבחור את האחד שיתאים בדיוק לכם ולבני ביתכם.
איך לבחור קומקום חשמלי
1
קיבולת הקומקום

הקיבולת בקומקומים החשמליים הביתיים נעה בין 1 ל-2 ליטרים, ולעתים גם מעט יותר. לשם השוואה, נפח של כוס שתייה ממוצעת היא כ-200 מ"ל ונפחה של כוס גדולה או ספל יכול לנוע בין כ-250 עד 300 מ"ל. כך, להרתחה של ארבע כוסות גדולות יתאים קומקום בקיבולת של 1.2 ליטר. עם זאת, מומלץ לבחור קומקום בקיבולת גדולה יותר מהממוצע הדרוש לכם ולבני ביתכם.


איך לבחור קומקום חשמלי


כמו כן, אם אתם נוהגים להרתיח באמצעות הקומקום מים עבור בישול, מומלץ לבחור בדגם בעל קיבולת מעט יותר גבוהה כך שתוכלו למלא באמצעות הפעלה יחידה של הקומקום סיר מלא. אם ישנו חשש מבזבוז חשמל באמצעות השימוש בקומקום בעל נפח גדול יותר - נבהיר כי כל עוד מקפידים למלא את הקומקום במידת המים המיועדת לצריכה, אין כאן כל בזבוז - אלא פשוט המים ירתחו מהר יותר. 


2
הספק הקומקום

ככלל, צריכה להיות התאמה בין הספק המכשיר לקיבולת שלו. ככל שהקיבולת גדולה על ההספק להיות גדול בהתאם כדי לחמם את כל כמות המים בזמן סביר. בפועל, לקומקומים רבים בעלי אותה הקיבולת יש טווח רחב של הספקים. לדוגמה בקומקומים בני 1.5 ליטר ההספק יכול לנוע בין כ-1500 ואט (שזה די נמוך) ל-3000 ואט. לכן אם מהירות הרתחה חשובה לכם, ואתם מרתיחים מים בכמות גדולה בדרך כלל – בחרו בקומקום בעל הספק גבוה, שכן כך צפוי הקומקום להרתיח את המים במהירות גבוהה יותר. 


איך לבחור קומקום חשמלי

3
מבנה ונוחות השימוש

מרבית הקומקומים מגיעים במבנה וקווים כלליים הדומים פחות או יותר אחד לשני, כאשר אופן הפעולה שלהם גם הוא די דומה, אם כי ישנם מספר הבדלים שיכולים להשפיע על נוחות השימוש בהם.


איך לבחור קומקום חשמלי


מבנה הקומקום: קומקומים חשמליים מגיעים בשני מבנים עיקריים - האחד הוא מבנה גבוה וצר יחסית, ואילו לסוג השני מבנה נמוך ומעוגל ובעל קוטר רחב יותר שמזכיר את הקומקומים הטרום-חשמליים. מלבד עניין של טעם אישי, בהחלטה על המבנה הרצוי יש להתחשב במקום הפנוי שיש לכם על השיש. קומקום גבוה וצר תופש פחות מקום.

 

מילוי מים: בדקו שניתן למלא את הקומקום בקלות, ושהמכסה נפתח בצורה חלקה וביד אחת.

 

מדיד למים: מרבית הקומקומים מצוידים במדיד למים. אם תכונה הזאת חשובה לכם, ודאו שהמדיד נוח לקריאה, ורצוי שיהיה מדיד בשני צדי הקומקום.


איך לבחור קומקום חשמלי


הפעלה דיגיטלית: דגמים מסוימים מופעלים באמצעות כפתורי מגע, וחלקם גם כוללים צג לציון הטמפרטורה. בקומקומים כאלה ניתן גם לשמור על חום המים בטמפרטורה קבועה. כדאי לדעת שכפתורי מגע רגישים יותר לתקלות מכפתורים רגילים.

 

עוד אמצעי שימושי הוא נורית חיווי שמציינת שהקומקום עובד.


קומקום חכם: בשנים האחרונות החל להתפתח לו שוק קטנטן של קומקומים חשמליים החכמים, כאשר מה שהופך את אלו לחכמים זו למעשה קישוריות (במרבית המקרים מסוג בלוטות' או WiFi) וחיבור לאפליקציה ייעודית בסמארטפון. מלבד בדיקת טמפרטורה דרך האפליקציה, הפעלה של מצבי חימום לזמן ארוך ועוד מספר מוגבל למדי של פונקציות - מדובר בקומקומים הדומים מאוד לקומקומים שאינם חכם.

 

בנוסף, השתדלו להחזיק את הקומקום ביד ולהתרשם מנוחות האחיזה ומתפעול הכפתורים השונים. בהזדמנות זו גם תוכלו לקבל מושג מסוים על איכותו ועל עמידותו של המוצר.


איך לבחור קומקום חשמלי

4
החומר ממנו עשוי קומקום

הקומקומים החשמליים עשויים מפלסטיק בהרכב זה או אחר, מנירוסטה, מחרסינה  או מזכוכית. לבד מהשיקול האסתטי בבחירת סוג הקומקום, לחומר שממנו הוא עשוי יש השפעה על טעמם של המים ועל ריחם. מכון התקנים הישראלי ממליץ על נירוסטה תקנית או על זכוכית. ואם אתם מעדיפים קומקום מפלסטיק ודאו שהוא עומד בתקן  ת"י 5452, כדי להבטיח שגוף הקומקום לא יגרום לריח או לטעם חריג במי השתייה.

עם זאת, כדאי לדעת שלכל קומקום, בין אם גוף המכשיר עשוי נירוסטה תקנית, זכוכית או פלסטיק - יש תחתית מתכת באיכות טובה יותר או פחות, וגם לו יש השפעה על טעמם ועל ריחם של המים.

5
מחיר ואחריות

מחירם של קומקומים חשמליים נע בין עשרות שקלים בודדים (50-100 שקלים) ועד ל-600 שקלים ויותר עבור קומקומים מעוצבים ויוקרתיים. על קומקומים ניתנת במרבית המקרים אחריות של שנה, כאשר הזולים שבהם עשויים להגיע עם אחריות של חודשים בודדים, ואילו הדגמים היקרים ביותר מגיעים לעתים עם אחריות ארוכה משנה. 

המוצרים המבוקשים בקטגוריית קומקומים ומיחמים

קומקום ומיחם Sauter WK250
Sauter WK250
מותג:Sauter,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
הספק:2200 ...,
החל מ- 107 ₪
מתוך 9 חנויות
קומקום ומיחם Bosch TWK7203
Bosch TWK7203
מותג:Bosch,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
הספק:1850 ו...,
החל מ- 364 ₪
מתוך 11 חנויות
קומקום ומיחם Sauter WK424
Sauter WK424
מותג:Sauter,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
הספק:2400 ...,
החל מ- 169 ₪
מתוך 10 חנויות
קומקום ומיחם Smeg KLF03
Smeg KLF03
מותג:Smeg,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
הספק:2400 וו...,
החל מ- 1,249 ₪
מתוך 9 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image