חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
קומקום ומיחם Philips HD9350/90
329 - 162 ₪
קומקום ומיחם Sauter WK332
199 - 128 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור קומקום חשמלי

עודכן לאחרונה: 28/08/2016

הקומקום החשמלי הוא האמצעי הנפוץ ביותר לחימום ולהרתחת מים לשתייה ולבישול. זהו מוצר די בסיסי ופשוט מאוד להפעלה, ולרוב הבחירה בו מתבססת בעיקר על עיצוב ועל מחיר. אבל יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת על קומקומים חשמליים כדי לבחור את האחד שיתאים לכם.
איך לבחור קומקום חשמלי
1
קיבולת הקומקום

הקיבולת בקומקומים החשמליים נעה בין 1 ל-2 ליטרים. לשם קנה מידה, נפח  של כוס רגילה היא כ-200 מ"ל ושל כוס גדולה או ספל כ-250 עד 300 מ"ל. כך שלהרתחה של ארבע כוסות גדולות יתאים קומקום בקיבולת של 1.2 ליטר. עם זאת, מומלץ לבחור קומקום בקיבולת גדולה יותר מהממוצע הדרוש לכם, ואם אתם נוהגים להרתיח בקומקום מים לבישול, בחרו דגם בעל קיבולת גדולה יותר.

 

מי שחושש מבזבוז חשמל בשימוש בקומקום גדול מדי – נבהיר שכל עוד מקפידים למלא את הקומקום במידת המים המיועדת לצריכה, אין כאן בזבוז, פשוט המים ירתחו מהר יותר; מה שמוביל אותנו לנושא הבא: הספק הקומקום.

מומלץ לבחור קומקום בקיבולת גדולה יותר מהממוצע הדרוש לכם
מומלץ לבחור קומקום בקיבולת גדולה יותר מהממוצע הדרוש לכם
2
הספק הקומקום

ככלל, צריכה להיות התאמה בין הספק המכשיר לקיבולת שלו. ככל שהקיבולת גדולה על ההספק להיות גדול בהתאם כדי לחמם את כל כמות המים בזמן סביר. בפועל, לקומקומים רבים בעלי אותה הקיבולת יש טווח רחב של הספקים. לדוגמה בקומקומים בני 1.5 ליטר ההספק יכול לנוע בין כ-1500 ואט (שזה די נמוך) ל-3000 ואט. לכן אם מהירות הרתחה חשובה לכם, ואתם מרתיחים מים בכמות גדולה בדרך כלל – בחרו בקומקום בעל הספק גבוה.

קומקום בעל מבנה נמוך ומעוגל. חשוב לבדוק את נוחות הגישה למילוי המים
קומקום בעל מבנה נמוך ומעוגל. חשוב לבדוק את נוחות הגישה למילוי המים
3
מבנה ונוחות השימוש

רוב הקומקומים הם בעלי מבנה דומה פחות או יותר ופועלים באותה צורה, אבל יש כמה הבדלים קטנים שיכולים להשפיע על נוחות השימוש בהם.

 

מבנה הקומקום: לקומקומים חשמליים יש שני סוגי מבנים: האחד הוא מבנה גבוה וצר יחסית, ואילו לסוג השני מבנה נמוך ומעוגל ובעל קוטר רחב יותר שמזכיר את הקומקומים הטרום-חשמליים. מלבד עניין של טעם אישי, בהחלטה על המבנה הרצוי יש להתחשב במקום הפנוי שיש לכם על השיש. קומקום גבוה וצר תופש פחות מקום.

 

מילוי מים: בדקו שניתן למלא את הקומקום בקלות, ושהמכסה נפתח בצורה חלקה וביד אחת.

 

מדיד למים: מרבית הקומקומים מצוידים במדיד למים. אם תכונה הזאת חשובה לכם, ודאו שהמדיד נוח לקריאה, ורצוי שיהיה מדיד בשני צדי הקומקום.


הפעלה דיגיטלית: דגמים מסוימים מופעלים באמצעות כפתורי מגע, וחלקם גם כוללים צג לציון הטמפרטורה. בקומקומים כאלה ניתן גם לשמור על חום המים בטמפרטורה קבועה. כדאי לדעת שכפתורי מגע רגישים יותר לתקלות מכפתורים רגילים.

 

עוד אמצעי שימושי הוא נורית חיווי שמציינת שהקומקום עובד.

 

בנוסף, השתדלו להחזיק את הקומקום ביד ולהתרשם מנוחות האחיזה ומתפעול הכפתורים השונים. בהזדמנות זו גם תוכלו לקבל מושג מסוים על איכותו ועל עמידותו של המוצר.

ודאו שמדיד המים נוח לקריאה
ודאו שמדיד המים נוח לקריאה
4
החומר ממנו עשוי קומקום

הקומקומים החשמליים עשויים מפלסטיק בהרכב זה או אחר, מנירוסטה, מחרסינה  או מזכוכית. לבד מהשיקול האסתטי בבחירת סוג הקומקום, לחומר שממנו הוא עשוי יש השפעה על טעמם של המים ועל ריחם. מכון התקנים הישראלי ממליץ על נירוסטה תקנית או על זכוכית. ואם אתם מעדיפים קומקום מפלסטיק ודאו שהוא עומד בתקן  ת"י 5452, כדי להבטיח שגוף הקומקום לא יגרום לריח או לטעם חריג במי השתייה.

עם זאת, כדאי לדעת שלכל קומקום, בין אם גוף המכשיר עשוי נירוסטה תקנית, זכוכית או פלסטיק - יש תחתית מתכת באיכות טובה יותר או פחות, וגם לו יש השפעה על טעמם ועל ריחם של המים.

5
מחיר ואחריות

מחירם של קומקומים חשמליים נע בין 100 ועד כ-600 שקלים.

 

האחריות הניתנת לקומקומים היא לרוב לשנה, ויש קומקומים שאינם זוכים לאחריות כלל, בעיקר הזולים שבהם.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית קומקומים ומיחמים

מותג:Philips,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
קיבולת:1.7...,
החל מ- 162 ₪
מתוך 14 חנויות
מותג:Sauter,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
הספק:2400 ...,
החל מ- 128 ₪
מתוך 14 חנויות
מותג:Gold Line,
סוג המוצר:קומקום חשמלי,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 49 ₪
ב-PaynGo
מותג:י.ל.,
סוג המוצר:מיחם,
קיבולת:11 ליטר,
החל מ- 215 ₪
מתוך 17 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image