חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
בלנדר Ninja CT641
896 - 785 ₪
בלנדר Ninja BL480 Auto IQ
699 - 698 ₪
בלנדר Ninja CT683
2,020 - 1,324 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור בלנדר מוט

עודכן לאחרונה: 19/05/2019
הוא קל ונייד, נוח לשימוש וממלא שלל משימות במטבח. הוא יכול לשמש תחליף לבלנדר רגיל או לשמש לצדו למשימות ייעודיות, בצורה נוחה וקלה יותר. בלנדר מוט משמש לריסוק, לטחינה, ולהכנת קציפות, בלילות, שייקים, ורטבים. הוא המכשיר האידיאלי להכנת מרק טחון בסיר שבו הוא בושל ובעיבוד מזון בכלים שונים במטבח.
בחרו בלנדר מוט שיתאים לסגנון הבישול שלכם, לסוג חומרי הגלם שבשימוש ולהרגלים שלכם במטבח.
המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את בלנדר המוט המתאים, לפי השיקולים הבאים:

איך לבחור בלנדר מוט
1
עוצמתו של הבלנדר

נהוג לחשוב שעוצמתו של הבלנדר נקבעת לפי ההספק שלו, אך למעשה מהירות המנוע שלו היא שקובעת יכולתו להתמודד עם עומסים. ככל שהמהירות גבוהה הלהב חודר למזון בצורה יעילה יותר ומסוגל להתמודד טוב יותר עם מוצרי מזון קשים. בעוד שבמהירות נמוכה המנוע מתאמץ יותר וקצב הסיבוב שלו מואט כתוצאה מההתנגדות של החומר. הדבר לא רק שמביא לתוצאות לא מושלמות בעיבוד מזון, אלא גם גורם למאמץ יתר של המנוע, להתחממותו ולבלאי מואץ שלו. לכן הקפידו על בלנדר שיתאים לסוג החומרים שבשימוש ולתוצאות הרצויות.


איך לבחור בלנדר מוט


אם המכשיר מיועד לריסוק ולטחינה של חומרים רכים יחסית או בוטנים ואגוזים למיניהם, ובכמויות קטנות - יספיק בלנד ממוצע, ואילו לריסוק חומרים קשים כגון שורש ג'ינג'ר ומקלות קינמון או במסה גדולה מוצקה, וכן להכנת קציפות אווריריות ובלילות חלקות כדבעי - בחרו בלנדר במהירות גבוהה ככל האפשר, של כ-10,000 סל"ד ויותר.

.


ההספק מבטא את עוצמתו של הבלנדר ואת יכולתו להתמודד עם חומרים קשים, וכן לפעול לאורך זמן בצורה יעילה. אם מדובר במוצרי מזון רכים ובכמויות קטנות אפשר להסתפק בהספק של 300 ואט. לחומרים קשים, לכמות גדולה יותר וכן לכתישת קרח מומלץ הספק של 500 ואט ואף יותר.
2
אביזרים נלווים ושימושים נוספים

כל הבלנדרים מגיעים עם להב מתכת סטנדרטי שנועד לפעולות הנפוצות של ריסוק וטחינה של המזון, ויש דגמים שמגיעים עם אביזרים נוספים שמרחיבים את אפשרויות השימוש בו.


האביזרים הנלווים כוללים מטרפה או דסקית הקצפה המיועדים להקצפת ביצים ושמנת מתוקה ולהכנת בלילות, קרמים, מיונז ורטבים במרקם חלק ואחיד; דסקית קיצוץ מיועדת לקיצוץ ירקות ותתאים למי שמעוניין לקצץ ירקות לפיסות קטנות; אביזר נוסף שקיים במספר מצומצם של דגמים הוא דסקית חיתוך, המיועדת כמובן לחיתוך ולפריסה של ירקות. כמו כן, אם אתם מתכוונים לכתוש קרח, ודאו שהבלנדר מגיע על להב שמסוגל לעשות זאת.


איך לבחור בלנדר מוט


מהירויות עבודה: מרבית הבלנדרים מציעים שתי מהירויות - נמוכה וגבוהה - באמצעות שני כפתורים או לחצנים, אך יש בלנדרים בעלי מהירות משתנה הנקבעת באמצעות בורר. רוב המשתמשים יכולים להסתפק בשתי מהירויות, אבל אם אתם בשלנים קפדנים שמעוניינים בשליטה מלאה ומדויקת יותר בשימוש בחומרי גלם כגון שמנת מתוקה, הקצפת ביצים קרמים מוסים עדינים ואווריריים, בחרו דגם בעל מספר מהירויות.


לחצן פעימות (פולסים): מיועד להפעלות קצרות לצורך ריסוק גס של חומר הגלם כגון אגוזים ובוטנים, פירות יבשים, עשבי תיבול, בצל, שום וכדומה.


מיכל (כד) עבודה: דגמי בלנדר מוט רבים מגיעים עם מכל עבודה אחד או יותר שמאפשרים להשתמש בו כבלנדר לכל דבר. אם בחרתם בבלנדר כזה, רצוי שהמכל יכלול לוח שנתות לצורך מדידת כמויות ופיית מזיגה למזיגה נוחה של נוזלים ובלילות. לדגמים מסוימים מצורף כד נמוך ורחב, הכולל קוצץ (בנוסף ללהב הסטנדרטי) - אמצעי אידיאלי לקיצוץ גס (ולא מחית) של עשבי תיבול, אגוזים, דגים ובשר.


3
נוחות השימוש

מאחר שבבלנדר מוט המשתמש הוא זה שנושא בנטל ההפעלה, בלנדר כזה חייב להיות נוח לשימוש ולהתאים למפעילו, אחרת העבודה אתו תהיה מסורבלת ומייגעת. אין דרך טובה יותר לבחון בלנדר מוט מלבד להתנסות בו פיזית בחנות, גם אם לא תוכלו ממש להפעיל אותו.


איך לבחור בלנדר מוט


הבלנדר צריך להתאים למבנה כף היד ולגודלה, ולהיות נוח לאחיזה ופשוט לתפעול. בדקו את נגישות הכפתורים, את גודלם ואת קלות ההפעלה שלהם - יש כפתורים קטנים שלא יתאימו לבעלי אצבעות עבות, יש כאלה השקועים מעט ודורשים לחיצה עמוקה ומאומצת יותר, ויש לחצנים רכים המגיבים למגע קל. שימו לב גם למשקלו של המכשיר. אחזו אותו באוויר למשך זמן מה וראו אם הוא לא מכביד עליכם מדי.


כמו כן, חשוב לדעת שלא כל הבלנדרים עמידים לחום. לכן אם בכוונתכם לרסק מרק לוהט, ודאו שהבלנד מותר לשימוש בחום. מצד שני, אם בכוונתכם להשתמש בבלנדר בכלי טפלון, רצוי להימנע מבלנדרים מתכתיים. יש דגמים מפלסטיק העמידים בחום, כך שיתאימו גם לשימוש בנוזל חם וגם בכלי טפלון. זה המקום להזכיר, שאם תרצו לשטוף את חלקי הבלנדר במדיח, ודאו שהוא מותאם לכך.


איך לבחור בלנדר מוט


בנוסף, תנו דעתכם גם לאורכו של מוט התפעול. לשימוש בסירים עמוקים ובכלים גבוהים בצורה נוחה, בחרו מוט ארוך בהתאם.

כמו כן, אם אתם מרבים להשתמש בבלנדר ויש לכם מקום פנוי על הקיר במטבח, כדאי לרכוש דגם הכולל תושבת המותקנת על הקיר, ובכך ליהנות מגישה נוחה ומהירה אל הבלנדר. אופציה אחרת היא מעמד על השיש.


4
מחיר ואחריות

המחיר לבלנדר מוט נע בין 100 שקלים לדגם פשוט ובסיסי ועד ל-1000 שקלים ויותר לבלנדר מקצועי ומאובזר.

לרוב הדגמים ניתנת אחריות לשנה ויש כאלה המגיעים עם אחריות ממושכת יותר.  


המוצרים המבוקשים בקטגוריית בלנדרים

בלנדר Ninja CT641
Ninja CT641
יצרן:Ninja,
סוג:בלנדר,
תכונות נוספות:כותש קרח,קיצוץ...,
החל מ- 785 ₪
מתוך 6 חנויות
בלנדר Ninja BL480 Auto IQ
Ninja BL480 Auto IQ
יצרן:Ninja,
סוג:בלנדר,
הספק:1000 וואט,
החל מ- 698 ₪
מתוך 2 חנויות
בלנדר Ninja CT683
Ninja CT683
יצרן:Ninja,
סוג:בלנדר,
תכונות נוספות:קיצוץ וריסוק,מעבד...,
החל מ- 1,324 ₪
מתוך 2 חנויות
בלנדר Ninja HB153
Ninja HB153
יצרן:Ninja,
סוג:בלנדר,
תאריך כניסה לאתר:6/2020,
החל מ- 859 ₪
מתוך 12 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי בלנדרים
הצג הכל >>