1
איכות ההדפסה

בבחירת איכות ההדפסה הרצויה יש להתחשב במטרות ההדפסה. האם להדפסת טקסט בלבד, האם שילוב של טקסט ומדי פעם מסמכים גרפיים או שהמטרה העיקרית היא להדפיס תמונות באיכות גבוהה.

 

הפרמטרים העיקריים שקובעים את איכות ההדפסה הם רזולוציה, מספר צבעים וגודל טיפה. אך חשוב לדעת כי אין די במפרט הטכני כדי להעריך את רמת ביצועיה של המדפסת וכדי לעמוד על ביצועיה בפועל מומלץ לבקש הדגמה בחנות.

 

רזולוציה: הרזולוציה קובעת את חדות ההדפסה ואת רמת הפירוט שלה. הרזולוציה נמדדת במספר הנקודות האופקיות והאנכיות הפזורות על פני אינטש אחד
(dpi – dots per inch)
. כאשר הערכים האופקי והאנכי זהים מצוין ערך אחד בלבד, לדוגמה 1200dpi (1200x1200), וכאשר הערכים שונים יצוינו שניהם
(2400x1200). בעיקרון, ככל שמספר הנקודות גדול יותר איכות ההדפסה גבוהה יותר, אך יש הבדלים בין דגמים שונים בעלי רזולוציה זהה הנובעים מיישומים טכנולוגיים של החברות הספציפיות. לכן הדרך הטובה ביותר להתרשם מאיכות ההדפסה היא לבקש לראות בחנות דוגמאות הדפסה של מספר מדפסות (על אותו סוג של נייר כמובן). מי שמתכוון להדפיס תמונות איכותיות שלא יוותר על בדיקה כזאת.

 

להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi  ולהדפסת תמונות באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.

 

מספר צבעים: מדפסת צבע סטנדרטית כוללת שלושה צבעי יסוד ושחור. יש מדפסות המיועדות להדפסת תמונות שמשתמשות ב-5 ב-6 ואף ב-8 צבעים, ולכן מדפיסות בקשת גדולה יותר של צבעים והתוצאה היא צבעים מדויקים ונאמנים יותר למקור. עם זאת כדאי לדעת שיש מדפסות עם 3 צבעים שיפיקו תמונה איכותית ממדפסות בעלות 6 צבעים ומי שמעוניין להדפיס תמונות באיכות גבוהה, חשוב שיבדוק, ישווה ויתרשם בעין.

 

לצרכים ממוצעים שאינם כוללים הדפסת תמונות, או להדפסה מזדמנת של תמונות באיכות סבירה עד טובה תתאים מדפסת של 3 צבעים. עבור המשתמש הביתי המבקש להדפיס תמונות באיכות גבוהה מומלצת מדפסת בעלת 6 צבעים, ואילו מדפסת בעלת 8 צבעים, היקרה יותר, מתאימה יותר לצרכים מקצועיים ולצרכנים ביתיים שמרבים להדפיס תמונות ומעונינים באיכות גבוהה במיוחד. כדאי לדעת שבמקרים רבים לא ניתן להבחין בהבדלים בין 6 ל-8 צבעים וההשקעה לא תמיד תהיה מוצדקת. 

 

גודל טיפה: המידע המודפס מורכב מטיפות זעירות של דיו המסודרות בצפיפות. לגודל הטיפה יש השפעה רבה על איכות ההדפסה של תמונות. ככל שהטיפה קטנה יותר האיכות תהיה גבוהה יותר. גודל (או נפח) הטיפה נמדד בפיקוליטר (picoliter). להדפסת תמונות באיכות גבוהה כדאי לבחור בגודל טיפה של 5-3 פיקוליטר. יש מדפסות בעלות גודל טיפה קטן יותר, אך הן יקרות יותר ומתאימות בעיקר לשימושים מקצועיים. להדפסה מזדמנת של תמונות אפשר להסתפק בגודל טיפה של 8-6 פיקוליטר ומי שאינו מתכנן להדפיס תמונות, יכול להתעלם לגמרי מהנתון הזה.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
מספר הצבעים שבהם המדפסת משתמשת לצורך הפקת הדפסה צבעונית. מדפסת צבע סטנדרטית משתמשת בצבע שחור ובשלושה צבעי בסיס – כחול, צהוב ואדום. מדפסות המיועדות להדפסת תצלומים וגרפיקה באיכות גבוהה מכילה עד 8 צבעים ולכן מדפיסות בקשת גדולה יותר של צבעים והתוצאה היא צבעים מדויקים ונאמנים יותר למקור.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
מדפסת צבע סטנדרטית כוללת שלושה צבעי יסוד ושחור
מדפסת צבע סטנדרטית כוללת שלושה צבעי יסוד ושחור
להדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת מדפסת בעלת 6 צבעים
להדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת מדפסת בעלת 6 צבעים
להדפסה של גרפיקה  תספיק רזולוציה של  2400x1200dpi
להדפסה של גרפיקה תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi
להדפסת תצלומים באיכות גבוהה כדאי לבחור בגודל טיפה של 5-3 פיקוליטר
להדפסת תצלומים באיכות גבוהה כדאי לבחור בגודל טיפה של 5-3 פיקוליטר
2
התאמת ביצועי המדפסת לצרכים

ביצועי המדפסת נמדדים במהירות ההדפסה, ביכולותיה להפיק הדפסות על גבי מדיות וגדלים שונים, בזיכרון ובעומס העבודה החודשי שלה.

 

מהירות ההדפסה: מהירות ההדפסה נמדדת במספר הדפים שהמדפסת מדפיסה בדקה (PPM – Pages per Minute). חשוב לדעת שמהירות שמופיעה במפרט היא תיאורטית וכן מבוססת על כיסוי של 5% בהדפסה בשחור וכיסוי של 15% בהדפסה בצבע במצב הדפסה רגיל, אבל הנתון יכול לעזור להשוות בין דגמים שונים. 

המהירות משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). 
 

להדפסה יומיומית בהיקפים גדולים מומלץ לבחור במדפסת מהירה, אך צריך לזכור כי לעתים מהירות באה על חשבון איכות וצריך למצוא את האיזון ההולם בין שני הנתונים. 

 


מהירות הדפסה סבירה בשחור: במצב טיוטה כ-20 עמודים בדקה, במצב רגיל כ-10 עמודים בדקה ובמצב מיטבי 2 עמודים.

 

מהירות הדפסה סבירה בצבע: במצב טיוטה כ-15 עמודים בדקה ,במצב רגיל כ-6 עמודים בדקה ובמצב מיטבי כעמוד לדקה.

 

גודל, מדיות ותכונות הדפסה: כל המדפסות מציעות מגוון אפשרויות הדפסה הכוללת דף A4 סטנדרטי, מעטפות, כרטיסים ועוד. אפשרויות נוספות, שחלקן קיימות במדפסות רבות, כוללות גודל נייר A5, A6,B4 , B5 וכדומה.

 

סוגי המדיות האפשריות כוללים ניירות מסוגים שונים, נייר מצופה, מדבקות, שקפים, נייר כרומו, נייר פוטו, נייר עבה וכדומה.


להדפסת תמונות חשוב לבחור מדפסת שמדפיסה על פני כל הדף ללא שוליים. ומי שנוהג להדפיס על שני צדי הדף יכול לבחור מדפסת המדפיסה הדפסה דו-צדדית (דופלקס). ברוב המדפסות מתבצעת ההדפסה באמצעות תוכנה שבה צריך להפוך את הדף בצורה ידנית. יש מדפסות שבהן היפוך הדף נעשה בצורה אוטומטית אך הן גדולות בממדיהן ויקרות יותר.

 

זיכרון: ככלל, ככל שהזיכרון של המדפסת גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים בתור להדפסה ולהדפיס מסמכים מורכבים וצבעוניים במהירות גבוהה יותר. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB). אם מדובר בהדפסה של מספר עמודי טקסט וגרפיקה פשוטה כל מדפסת מכילה מספיק זיכרון כדי לבצע את העבודה במהירות סבירה. לעומסים גדולים יותר הזיכרון המומלץ למשתמש הביתי הוא8MB . ככל שמשימות ההדפסה כבדות יותר וכוללות מסמכים מורכבים וככל שעומסי העבודה כבדים יותר מומלץ לרכוש מדפסות עם זיכרון  גבוה יותר. יש מדפסות שניתן לשדרג בהן את הזיכרון.

 

עומס עבודה: נקרא גם נפח עבודה. במפרט של כל מדפסת מופיע הנתון עומס עבודה חודשי, שמשמעותו מספר הדפים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בחודש על פי המלצת היצרן. נתון זה מעיד גם על אמינותה ואיכות חלקיה של המדפסת. רצוי לבחור במדפסת בעלת עומס עבודה הגבוה לפחות פי שלושה-ארבעה מזה שתדפיסו בפועל וכך מובטחת עמידות גבוהה וממושכת יותר של המדפסת.

רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.
הדפסה דו צדדית: בהדפסה דו-צדדית (דופלקס) היפוך הדף מתבצע באחד משני אופנים –  על ידי תוכנה שבה צריך להפוך את הדף ידנית, או באופן אוטומטי במדפסות יקרות וגדולות יותר. הדפסה ללא שוליים: הדפסה על פני כל הדף המיועדת בעיקר לתמונות.
המהירות שמופיעה במפרט היא תיאורטית, אבל הנתון יכול לעזור להשוות בין דגמים שונים
המהירות שמופיעה במפרט היא תיאורטית, אבל הנתון יכול לעזור להשוות בין דגמים שונים
סוגי המדיות האפשריות כוללים ניירות שונים, ויש מדפסות שמדפיסות גם על גבי תקליטור
סוגי המדיות האפשריות כוללים ניירות שונים, ויש מדפסות שמדפיסות גם על גבי תקליטור
3
נוחות השימוש והתפעול

חשוב שהמדפסת תשתלב היטב בסביבת העבודה ולכן יש לקחת בחשבון את  ממדיה הפיזיים (גובה, עומק ורוחב) כאשר מגשי הזנת הנייר והפלט פתוחים. רצוי שהמדפסת תהיה פשוטה וידידותית לתפעול וכדאי לקחת בחשבון גם את רמת הרעש שהיא מפיקה.

 

ממשק משתמש: רוב המדפסות הפשוטות נשלטות באמצעות המחשב בלבד ואינן כוללות כפתורים מיוחדים. ככל שהמדפסת מתקדמת ויקרה יותר וכוללת יותר פונקציות היא תכלול יותר כפתורים ולחצנים וניתן לתפעל אותה שלא באמצעות המחשב. בדקו שכפתורי ולחצני ההפעלה ברורים ונוחים לשימוש. ישנן מדפסות שבהן כפתורי ההפעלה נמצאים על פנל חזיתי מתכוונן, כך שניתן לתפעל את המדפסת בנוחות גם בעמידה וגם בישיבה.


מדפסות רבות מצוידות במסך LCD המעניק שליטה ובקרה נוחות על הפונקציות השונות ללא תלות במחשב, כגון קביעת כמות העותקים, גודל הנייר, סוג הנייר, איכות ההדפסה, מעקב אחר מצב המדפסת ומצב מחסנית הדיו. במדפסות מסוימות קיימת נורית המתריעה שהדיו עומד לאזול.

 

קיבולת המגשים: הקיבולת המינימלית ברוב המדפסות היא 100 דפים רגילים. הקיבולת משתנה בהתאם לסוג הדפים, ומי שמדפיס בהיקפים גדולים סוגים מיוחדים של דפים כדאי שיבדוק את הנתון הספציפי במפרט.

 

רמת רעש: משתמשים שמרבים להדפיס או מדפיסים בשעת לילה או נמצאים בסמוך מאוד למדפסת בזמן פעולתה רצוי שיבחרו במדפסת שקטה. עוצמת הרעש של המדפסת נמדדת בדציבלים (dB). מדפסת שקטה נחשבת כזאת שעוצמת הרעש שלה בפעולה נמוכה מ-45 דציבל.

יש לקחת בחשבון את  ממדיה של המדפסת כאשר מגשי הזנת הנייר והפלט פתוחים
יש לקחת בחשבון את ממדיה של המדפסת כאשר מגשי הזנת הנייר והפלט פתוחים
בדקו שכפתורי ולחצני ההפעלה ברורים ונוחים לשימוש
בדקו שכפתורי ולחצני ההפעלה ברורים ונוחים לשימוש
4
חיבורים

כל המדפסות כוללות חיבור למחשב ובנוסף ניתן למצוא חיבורים למצלמה ואף חיבורים אלחוטיים למכשירים ניידים. בחלק מהמדפסות המיועדות להדפסת תמונות קיימים חריצים לסוגי כרטיסי הזיכרון השונים של המצלמה.

 


  חיבור  USB – החיבור הנפוץ בין המדפסת למחשב.

 

   חיבור PictBridge – חיבור ישיר למצלמה דיגיטלית.

 

   חיבורים אלחוטיים – אינפרה אדום, Bluetooth ו-Wi-Fi. חיבורים המיועדים לתקשורת בין המדפסת למכשירים ניידים כגון מחשב נייד, סמארטפון ומצלמה.

 

   חריצים לכרטיסי זיכרון – ישנן מדפסות עם חריצי זיכרון מובנים המאפשר הדפסה ישירה מכרטיס הזיכרון של המצלמה. חשוב לבדוק את סוג הכרטיס או כרטיסי הזיכרון שבהם המדפסת תומכת. עוד יתרון של החריצים הוא בפריקת התמונות מהמצלמה למחשב.

 

   RJ-45 – חיבור רשת (Ethernet). מאפשר לחבר מדפסת אחת לרשת ביתית הכוללת מספר מחשבים. ניתן אמנם לחבר מדפסת אחת למספר מחשבים גם על ידי הגדרת שיתוף במערכת ההפעלה ובאמצעות חיבור USB לאחד המחשבים, אבל לשם כך אותו מחשב חייב להישאר דלוק כדי שהשיתוף יפעל - מה שאין כן בחיבור רשת המחובר ישירות לנתב וזמין בכל עת.

רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
חיבור אלחוטי לטווח קצר של כ-3 מטרים המחייב קו ראייה. קיים בעיקר במדפסות ניידות ובמדפסות פוטו קלות ומשמש לתעבורת נתונים מהתקנים תומכים כגון מחשב נייד, מחשב כף יד או טלפון סלולרי למדפסת.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
במדפסת לייזר, חלק בצורת גליל שעליו מפוזר הטונר כהעתק למידע של העמוד המיועד להדפסה. הדף נצמד לתוף המסתובב וקולט את הטונר. תוף הוא אחד החלקים במדפסת הלייזר שדורשים החלפה לאחר מספר מוגדר של שעות עבודה או מספר הדפסות. יש מדפסות שבהן התוף ומחסנית הטונר משולבים כיחידה אחת ואז כשהטונר אוזל או התוף מתבלה צריך להחליף את כל היחידה; ויש מדפסות ששני החלקים נפרדים ולכן חסכוניים יותר בטווח הארוך, מאחר שמחליפים רק את החלק שהתכלה או התבלה.
חיבור רב תכליתי מתקדם המעביר נתונים במהירות גבוהה. מיועד לחיבור המדפסת ואביזרים שונים אל המחשב. שני סוגי היציאות הקיימים הםUSB1.1  עם רוחב פס מרבי של 12 Mbps, ו- USB2המהיר מקודמו פי 40 וקיים ברוב המדפסות.
במדפסת לייזר, חלק בצורת גליל שעליו מפוזר הטונר כהעתק למידע של העמוד המיועד להדפסה. הדף נצמד לתוף המסתובב וקולט את הטונר. תוף הוא אחד החלקים במדפסת הלייזר שדורשים החלפה לאחר מספר מוגדר של שעות עבודה או מספר הדפסות. יש מדפסות שבהן התוף ומחסנית הטונר משולבים כיחידה אחת ואז כשהטונר אוזל או התוף מתבלה צריך להחליף את כל היחידה; ויש מדפסות ששני החלקים נפרדים ולכן חסכוניים יותר בטווח הארוך, מאחר שמחליפים רק את החלק שהתכלה או התבלה.
חיבור ישן בין המדפסת למחשב שהוחלף על ידי USB. מתאים למחשבים ישנים שאין בהם חיבור USB.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
חיבור מקבילי. מיועד למחשבים ישנים שאינם כוללים חיבור usb
חיבור מקבילי. מיועד למחשבים ישנים שאינם כוללים חיבור usb
חיבור pictbridge וחריץ לכרטיס זיכרון לטיפול בתמונות ישירות מהמדפסת
חיבור pictbridge וחריץ לכרטיס זיכרון לטיפול בתמונות ישירות מהמדפסת
5
עלויות שימוש

לפני שבוחרים בדגם מסוים כדאי לבדוק מהו מחיר מחסנית הדיו המקורית ולאיזה כמות הדפסות היא מספיקה. 

ניתן לחסוך בעלויות הדיו באמצעות שימוש במספר מחסניות. במדפסות קיימות תצורות שונות למחסנית. התצורה הנפוצה ביותר היא מחסנית לשחור ומחסנית צבעונית. תצורה אחרת היא מחסנית אחת לשחור ושלוש מחסניות נפרדות או יותר ליתר הצבעים. במקרה כזה, כשצבע אחד אוזל מחליפים רק מחסנית אחת ובכך ממצים עד תום את כל קיבולת המחסניות.


פרמטר נוסף שמשפיע על עלויות השימוש הוא דיו מקורי או חלופי. על כך במדריך איך לבחור דיו למדפסת.

מחסנית נפרדת לכל צבע. מחליפים רק את המחסנית שנגמרה
מחסנית נפרדת לכל צבע. מחליפים רק את המחסנית שנגמרה
6
מחיר

הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר המדפסת הם מהירות הדפסה, רזולוציה, מספר צבעים וגודל טיפה, תכונות הדפסה מיוחדות, גודל זיכרון ועומס עבודה חודשי. מדפסת משולבת תעלה מעט יותר ממדפסת רגילה באיכות מקבילה.

 

הדגמים הפשוטים נעים בין 200 ל-400 שקל. מדפסות המיועדות גם להדפסת תמונות לשימוש ביתי נעות בין 400 ל-800 שקל, ומדפסות מתקדמות יותר שכוללות יותר פונקציות ובעלות עמידות גבוהה נעות בין 800 ל-1,500 שקל. יש מדפסות יקרות יותר אך הן מיועדות בעיקר לשימוש מקצועי ולהדפסות בהיקפים גדולים.

מספר העמודים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה (Pages Per Minute –PPM ). הנתון משתנה בהתאם לאיכות ההדפסה (טיוטה, רגיל, מיטבי), צבע ההדפסה (שחור או צבעוני) וסוג המידע המודפס (טקסט או תמונה). במדפסות דיו הנתון שמופיע במפרט הוא תיאורטי ומתייחס לכיסוי חלקי של הדף – 5 אחוז בשחור ו-15 אחוז בצבע. במדפסת לייזר הנתון שמופיע במפרט קרוב לביצועיה בפועל.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
מספר הצבעים שבהם המדפסת משתמשת לצורך הפקת הדפסה צבעונית. מדפסת צבע סטנדרטית משתמשת בצבע שחור ובשלושה צבעי בסיס – כחול, צהוב ואדום. מדפסות המיועדות להדפסת תצלומים וגרפיקה באיכות גבוהה מכילה עד 8 צבעים ולכן מדפיסות בקשת גדולה יותר של צבעים והתוצאה היא צבעים מדויקים ונאמנים יותר למקור.
רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
התפוקה החודשית של המדפסת, נמדדת במספר הדפים המומלצים על ידי היצרן להדפסה במהלך חודש אחד. ככל שמספר זה גבוה יותר המדפסת תעמוד בעומסי עבודה גדולים יותר. נתון זה מעיד גם על אמינותה ואיכות חלקיה של המדפסת. מומלץ לבחור מדפסת בעלת עומס עבודה הגדול פי שלושה-ארבעה מהיקף ההדפסה הצפוי ובכך להבטיח את עמידותה לאורך זמן.
7
אחריות

אחריות על מדפסת נעה בין שנה ל-3 שנים. ככל שהמדפסת יקרה יותר מומלץ לבחור תקופת אחריות ממושכת יותר. כדאי לבדוק אם האחריות כוללת תיקון בבית הלקוח או במעבדה וכן אם קיימת תמיכה טלפונית בתפעול ובפתרון בעיות.


למידע אודות תקנות הגנת הצרכן לגבי שירות ואחריות למוצרי חשמל לחץ כאן


למדריך הקנייה של מדפסת משולבת לחץ כאן.כדאי לבצע
השוואת מחירים לפני קניית מדפסת

המדריכים הבאים עשויים לעניין אתכם:
איך לבחור מדפסת הזרקת דיו - המדריך המהיר
מילון מונחי מדפסות
מדפסת הזרקת דיו, מדפסת לייזר או מדפסת פוטו?
איך לבחור מדפסת לייזר
איך לבחור מחשב נייד
איך לבחור מחשב אישי
איך לבחור מסך מחשב
איך לבחור מקלדת
איך לבחור עכבר למחשב
איך לבחור מצלמת רשת
איך לבחור רמקולים למחשב
(Router) איך לבחור נתב לרשת ביתית
איך לבחור כונן קשיח חיצוני
איך לבחור אל-פסק