חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
טלפון Panasonic KXTGC210
210 - 126 ₪
טלפון Panasonic KXTG6811
299 - 213 ₪
טלפון Panasonic KX-TGC410
222 - 139 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור טלפון אלחוטי

עודכן לאחרונה: 30/07/2019
בעבר הלא רחוק היה הטלפון האלחוטי מהמכשירים הפופולאריים והנמכרים ביותר. בשנים האחרונות, ובייחוד מאז מהפכת המחירים בתעריפי השיחות בתקשורת הסלולרית וכניסתם של אפליקציות התקשורת החינמיות לחיינו, הולך ופוחת השימוש בטלפון הביתי. עם זאת, הטלפון האלחוטי הוא עדיין פריט שימושי בבתים רבים, גם אם היקף השימוש בו בפועל נמוך מבעבר.

מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הטלפון האלחוטי המתאים, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור טלפון אלחוטי
1
טכנולוגיה

מכשירי הטלפון הנפוצים כיום פועלים בטכנולוגיית DECT, טכנולוגיה שהולכת ומחליפה את הטכנולוגיה הרגילה בתדר 2.4GHz. בנוסף, יש מכשירים התומכים גם ב-VoIP, ומאפשרים לנהל שיחה באמצעות רשת האינטרנט (Voice Over IP). על פי רוב, מדובר במכשירים בטכנולוגיה רגילה או DECT שכוללים גם את האופציה הזאת.


DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) היא טכנולוגיה מתקדמת שאומצה על ידי האיחוד האירופי כתקן מועדף לטלפוניה אלחוטית ביתית ועסקית, מכל הסיבות הטובות: היא מספקת איכות שמע משופרת, טווח קליטה גבוה יותר של כ-50 מטר בתוך מבנה ו-300 מטר בשטח פתוח (משתנה בהתאם לתנאים הסביבתיים) ופחות מושפעת מהפרעות סביבתיות. בנוסף, מציעה הטכנולוגיה ריבוי יחידות ניידות לקו משותף אחד ומגוון רחב של תכונות מתקדמות נוספות, כמו משלוח SMS, ווקי טוקי ועוד.


מי שאינו זקוק לתכונות המיוחדות שמציעה טכנולוגיית DECT יכול אמנם להסתפק בטכנולוגיה רגילה, אך מומלץ לרכוש מכשיר DECT, במיוחד לאור העובדה שהפרש המחירים בין שתי הטכנולוגיות אינו משמעותי.


איך לבחור טלפון אלחוטי

תקשורת בין היחידות הניידות במתכונת של מכשיר קשר, ללא תלות בקו הטלפון וביחידת הבסיס הנייחת.
2
ריבוי יחידות ניידות ותכונות התקשרות

דגמים רבים כיום מאפשרים לצרף מספר יחידות ניידות, לשימוש בחדרים ובאזורים שונים בבית. כמו כן, הטלפונים השונים מציעים שלל תכונות התקשרות, בהן אינטרקום, שליחה וקבלה של SMS, ווקי טוקי ועוד.


ריבוי יחידות ניידות: חלק מהמכשירים מאפשרים לצרף מספר יחידות ניידות לקו משותף שאליו מחוברת היחידה הראשית, המשמשת מעין מרכזייה. היחידות הניידות נטענות על בסיסים המחוברים לחשמל בלבד, ואינם דורשים חיבור קווי עצמאי לקו הטלפון, כך שניתן למקמן בחדרים שבהם אין שקע טלפון בקיר. הנתונים המוזנים ליחידה הראשית, כמו עדכון תאריך וספר טלפונים, מסתנכרנים אוטומטית עם יתר היחידות. מומלץ לבחור במכשיר DECT בעל תקן GAP שתומך במספר גדול יותר של יחידות – עד 5 בדגמים ביתיים. תקן GAP מאפשר להתחבר גם למכשירים תומכים של יצרנים אחרים, אם כי הסנכרון ביניהם לא יהיה מלא.


אינטרקום: דגמים רבים כוללים תקשורת אינטרקום בין הבסיס ליחידה הניידת, וחלקם גם בין היחידות הניידות. התכונה שימושית לתקשורת בין בני הבית בחדרים השונים, בחצר או בגינה.


איך לבחור טלפון אלחוטי

 

ווקי טוקי: חלק מהדגמים בטכנולוגיית DECT מאפשרים תקשורת בין היחידות הניידות במתכונת של מכשיר קשר, ללא שימוש בקו הטלפון וביחידת הבסיס הנייחת. תכונה זו יכולה להיות שימושית לתקשורת בין בני המשפחה בסביבת הבית ואפילו הרחק ממנו, למשל בטיולים.


תמיכה בשני קווים (דו-קווי): במידה שקיימים שני קווי טלפון שונים בבית, כדאי לבחור בדגם דו-קווי שניתן לחבר אליו את שני הקווים ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור.

 

שליחה וקבלה של SMS: אחד הביטויים המובהקים להשפעתו של הטלפון הסלולרי על האלחוטי הביתי. דגמים מסוימים בטכנולוגיית DECT תומכים במשלוח ובקבלה של הודעות טקסט בין המכשיר לטלפון סלולרי או בין מכשירים קוויים תומכים (אך לא תמיד בעברית).

תקשורת קולית פתוחה בין הבסיס ליחידה הניידת או בין מספר יחידות ניידות.
תקשורת קולית פתוחה בין הבסיס ליחידה הניידת או בין מספר יחידות ניידות.
מכשיר שניתן לחבר אליו שני קווי טלפון ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור.
3
עזרים וניהול מידע

בכל המכשירים ניתן לשמור מספרים בזיכרון, אולם יש מכשירים בעלי כושר אחסון גדול במיוחד, שיאפשר לכם לאחסן את כל המספרים שצברתם, ויש מכשירים שגם קוראים כרטיס SIM להעברה קלה של מספרים. ברוב המכשירים יש שיחה מזוהה, ובנוסף תוכלו למצוא מכשירים המנהלים רישום שיחות וכאלה המצוידים במשיבון מובנה, בלוח שנה וביומן פגישות, בשעון מעורר ואפילו במחשבון.


משיבון פנימי: משיבון דיגיטלי מובנה חוסך את הצורך במשיבון נפרד או בתא קולי של ספק השירות, שלאחרונה החלו לגבות עליו בישראל תשלום נוסף. משך ההקלטה משתנה בין המכשירים השונים, ואם אתם אנשים מבוקשים במיוחד, מוטב לבחור משך הקלטה ארוך ככל האפשר. בחלק מהדגמים קיים חיווי למספר ההודעות החדשות.


ספר טלפונים: כל המכשירים מכילים זיכרון לאחסון כמות מסוימת של מספרי טלפון, שיכולה לנוע בין 10 מספרים במכשירים פשוטים ועד 250 מספרים ואף יותר במכשירים מתקדמים ויקרים.


קריאת כרטיסי :SIM דומה שאחת הסיבות לשימוש בטלפון הסלולרי בבית על חשבון טלפון קווי היא הזיכרונות הרבים שמצויים בסלולארי ומקלים על השימוש. דגמים נבחרים בטכנולוגיית DECT מסוגלים לקרוא כרטיסי SIM, וכך ניתן להעביר בקלות את המספרים מהטלפון הסלולארי לאלחוטי.


יומן שיחות: רוצים לעקוב אחרי השיחות הנכנסות והיוצאות? תוכלו לבחור מכשיר שמנהל רשומות של השיחות, אך כדאי לדעת שלא כל דגם מציג את התאריך והשעה ושמספר הרשומות משתנה בין הדגמים השונים.


לוח שנה ויומן פגישות: לא בדיוק תחליף לאאוטלוק או ליומן האישי, אבל לוח שנה זמין ואמצעי תזכורת פשוט וחביב שקיים בחלק מהדגמים יכול להזכיר לכם לשלם חשבונות, ימי הולדת, פגישות ועוד.


מחשבון: קיים בדגמים בודדים, ויתרונו הוא בזמינות המתמדת שלו, זאת בשונה ממחשבון רגיל שנוטה להיעלם בדיוק כשצריכים אותו.

הצגת מספר המתקשר על צג המכשיר. יש מכשירים שמציגים את מספר המתקשר בלבד ויש כאלה שמציגים את השם המשויך למספר. חלק מהמכשירים תומכים בשיחה מזוהה גם עבור שיחה ממתינה. השימוש בשיחה מזוהה כרוך ברכישת השירות מספק השירות הטלפוני.
4
נוחות השימוש

השתדלו להתנסות במכשיר לפני הקנייה. אחזו בשפופרת, לחצו על המקשים, נווטו בתפריט, התרשמו מאיכות התצוגה ובחרו בתכונות שיתאימו לצרכים ולהרגלים שלכם. מכשירי הטלפון כוללים תכונות רבות שעשויות להפוך את השימוש לנוח ויעיל יותר. הפסקאות הבאות מתארות את השיקולים והתכונות הנפוצות על מנת שתוכלו לבחור את אלו המתאימות לכם. בבחינת נוחות השימוש זכרו לקחת בחשבון את כל בני הבית שעשויים להשתמש במכשיר (למשל: ילדים זקוקים לממשק בעברית, מבוגרים עשויים להזדקק למסך עם תווים גדולים).


גודל פיזי: המגמה כיום בעיצוב טלפונים ביתיים היא מבנה הדומה לזה של טלפון סלולרי, כלומר קטן וקל משקל יחסית. מכשיר קטן וקומפקטי נראה נחמד ואלגנטי אבל לא בהכרח נוח לשימוש. לכן, לפני שמתפתים לממדים הזעירים של המכשיר כדאי להתנסות בו.


מקשים: חשוב שהמקשים יהיו בגודל נוח, ובעיקר לא קטנים מדי וגם לא צפופים מדי ושהלחיצה עליהם תהיה חלקה תוך הפעלת לחץ סביר. בדקו שהכיתוב ברור וקריא ממרחק מתקבל על הדעת וכזה שלא יימחק במשך הזמן. כיתוב בולט או חרוט במכשיר, או כזה הנתון תחת ציפוי שקוף, בדרך כלל מעיד על עמידות טובה. לשימוש נוח בחושך כדאי שהלחצנים יהיו מוארים.


איך לבחור טלפון אלחוטי

 

צג: ככל שהצג גדול יותר הוא בדרך כלל יציג יותר מידע. צג גדול חיוני במיוחד למי שמשתמש בפונקציות מיוחדות כמו SMS, לוח שנה, מחשבון או מי שחשוב לו שהמידע יופיע בצורה בולטת וברורה – לאלה מומלץ מסך בגודל של 1.4 אינטש לפחות. לשימוש בחושך מומלץ צג מואר. יש צגים בעלי צבע אחד ויש מכשירים עם צגים צבעוניים, אך הם יקרים יותר.


דיבורית בשפופרת (Speakerphone): בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת. תכונה זו נוחה להפליא, במיוחד כשמתקשרים למוקד שירות לקוחות וצריכים להמתין דקות ארוכות על הקו, ובכל מקרה שרוצים לנהל שיחה מבלי להחזיק בשפופרת. איכות הדיבורית משתנה דרמטית בין הדגמים השונים, ואם ניתן לבדוק זאת בחנות או לברר אצל מכרים שמחזיקים במכשיר כזה, מומלץ מאוד לעשות זאת. יש לבדוק כיצד נשמע הרמקול בצד שלכם וכיצד הצד השני שומע אתכם בהתאם למרחק שלכם מהמכשיר. יש מכשירים המחייבים דיבור ממרחק קצר וכאלה המאפשרים דיבור ממרחק גדול יותר. למהדרין כדאי לבדוק האם הדיבורית היא דו כיוונית (Full duplex), כלומר האם שני הצדדים יכולים לדבר בו זמנית.


דיבורית אישית: לניהול שיחה תוך כדי תנועה וללא מגע יד, תוך שאתם עוסקים בפעילות אחרת או לצורך רישום במהלך השיחה, יתאים טלפון עם חיבור לדיבורית, ורצוי גם תפסן לחגורה שמצורף לחלק מהדגמים.


תכונות חיוג: המכשירים השונים מציעים כמה תכונות חיוג, ובחלקם ניתן גם לחסום את אפשרות החיוג.


   חיוג חוזר בכל הטלפונים ניתן להתקשר למספר היוצא האחרון באמצעות מקש קיצור ייעודי (Redial), אך יש מכשירים שמציעים חיוג חוזר לכמה מספרים. מי שהתרגל להשתמש בתכונה הנוחה הזו בסלולארי ודאי יאמץ אותה בחום גם באלחוטי הביתי.


   חיוג מהיר קיים ברוב מכשירי הטלפון ומאפשר חיוג בלחיצה אחת לכמה מספרי טלפון שונים.

   חיוג נודניק חיוג חוזר אוטומטי במקרה שהקו מהעבר השני תפוס.

   חסימת חיוג – חסימת אפשרות להוציא שיחות, משיקולי אבטחה או כדי למנוע שימוש לא מורשה בטלפון.


מענה עם הרמת השפופרת: חלק מהמכשירים מחייבים לחיצה על מקש המענה לאחר הרמת השפופרת מנקודת העגינה (המטען), ובחלקם המענה מתבצע עם הרמת השפופרת. זה בדרך כלל נוח יותר וחוסך פעולה, אלא אם כן מעדיפים להרים את השפופרת, להתיישב בנחת או להתמקם במקום שקט, ורק אז לענות.


נעילת מקשים: תכונה שקיימת בחלק מהדגמים ומונעת לחיצה לא רצויה על מקשי הטלפון. התכונה יכולה להיות יעילה עבור אלה שנוטים לשכוח או לשמוט את הטלפון על הספה בתום השיחה, ובבית עם ילדים קטנים שרואים בטלפון צעצוע מושך.


צלצולים: מכשירים רבים מציעים מספר סוגי צלצולים וחלקם גם צלצול פוליפוני. ברובם ניתן לשלוט בעוצמת הצלצול, ויש מכשירים שבהם ניתן להשתיק את הצלצול ביחידת הבסיס או ביחידות הניידות.


שיחה מזוהה: יש מכשירים שמציגים את מספר המתקשר בלבד ויש כאלה שמציגים את השם המשויך למספר (אם הוא שמור באנשי הקשר). ברור שעדיפה האופציה השנייה, לכן כדאי לדעת שהמשווקים לא תמיד מציינים את אופי השיחה המזוהה ויש לברר זאת. עוד כדאי לבדוק בכמה שיחות מזוהות תומך המכשיר, הואיל ונתון זה לרוב קטן מכמות מספרי הטלפון שניתן לשמור בזיכרון המכשיר. חלק מהמכשירים תומכים בשיחה מזוהה גם עבור שיחה ממתינה. השימוש בשיחה מזוהה כרוך ברכישת השירות מספק השירות הטלפוני.


שיוך צלצולים: סוג של שיחה מזוהה ותכונה נחמדה בפני עצמה. כך תדעו מי בדיוק מתקשר אליכם לפי סוג הצלצול שבחרתם עבורו, מבלי להסתכל על המסך. במידה שהתכונה חיונית עבורכם, בדקו כמה שיוכים מאפשר המכשיר. בנוסף, מכשירים כאלה מציעים שיוך צלצול מסוים לקבוצת מתקשרים.


שפת תפריט: רוב המכשירים תומכים במספר שפות, אך לא כולם תומכים בעברית. אם חשוב לכם לראות או לכתוב (SMS) בעברית או בכל שפה אחרת בחרו מכשיר מתאים.


חיווי לתא קולי: רוצים לדעת אם ממתינה לכם הודעה בתא הקולי של ספק השירות הטלפוני מבלי להפעיל את המכשיר? בחרו טלפון עם חיווי מתאים. זה יכול להופיע בתצוגת המסך או כנורית חיצונית.

בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
צליל בעל יותר מערוץ קול אחד שמפיק צלצול או ניגון עשיר ומגוון.
5
משך פעולת הסוללה ואיכותה

משך פעולת הסוללה משתנה בין הדגמים השונים. מומלץ לבחור מכשיר עם משך פעולה בדיבור של 10-8 שעות ויותר, ולפחות 100 שעות בהמתנה. ברוב המכשירים החדשים מותקנת סוללה מסוג NiMH (ניקל מטאל הידריד), העדיפה על סוללת NiCd (ניקל קדמיום) שקיימת במכשירים מיושנים או זולים במיוחד.

6
מחיר

הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר הטלפון הם הטכנולוגיה – רגילה, DECT ו-VoIP, ריבוי יחידות ניידות ומספרן, משיבון, צג צבעוני ותכונות מיוחדות שקיימות במכשירים השונים.


טווח המחירים העיקרי לטלפונים אלחוטיים נע בין 150 שקל ליחידה בודדת של דגם פשוט ל-1,000 שקל לדגמים מתקדמים הכוללים 5-4 יחידות.

כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית טלפון אלחוטי

7
אחריות

אחריות על טלפון אלחוטי היא בדרך כלל לשנה, לעתים ניתנת אחריות לשנתיים ובמקרים נדירים גם לשלוש שנים.

 

למידע אודות תקנות הגנת הצרכן לגבי שירות ואחריות למוצרי חשמל לחצו כאן.מדריכי הקנייה וסקירות המוצרים הבאים עשויים לעניין אתכם:
סקירות טלפונים אלחוטיים
מילון מונחי טלפונים אלחוטיים

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים

טלפון Panasonic KXTGC210
Panasonic KXTGC210
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 126 ₪
מתוך 12 חנויות
טלפון Panasonic KXTG6811
Panasonic KXTG6811
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 213 ₪
מתוך 15 חנויות
טלפון Panasonic KX-TGC410
Panasonic KX-TGC410
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 139 ₪
מתוך 20 חנויות
טלפון Panasonic KX-TG6813
Panasonic KX-TG6813
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 415 ₪
מתוך 19 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון אלחוטי
הצג הכל >>