חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלפון Panasonic KXTG6516 פנסוניק
מותג: Panasonic
סוג המכשיר: אלחוטי
שיחה מזוהה: כולל שיחה מזוהה
הרכב המערכת: טלפון אלחוטי + 5 שלוחות...
רב קווי: קו אחד
דיבורית: כולל דיבורית
תדר: 1.8 Ghz
מסך: מסך לא צבעוני
ציון WiseBuy
9.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,099 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון Panasonic KXTG6516 פנסוניק

ארז יניב | 01.04.2012
הטוב
  • פועל בטכנולוגיית DECT 6.0 Plus
  • תמיכה ב- GAP לעד 5 יחידות נוספות
  • איכות שמע וטווח קליטה מעולים
  • מקשים גדולים ונוחים
  • מסך גדול, קריא וברור
  • מצב ECO לחסכון בסוללה
  • מאפשר שיחות אינטרקום
  • חוברת הפעלה בעברית
הרע
  • גישה לא נוחה לכפתור השתק ואיתות במהלך השיחה
  • הזנת אנשי קשר מסורבלת במקצת
בשורה התחתונה

Panasonic KX-TG6516 היא סדרת טלפונים אלחוטיים מוצלחת במיוחד. בכל הנוגע לאיכות השמע והקליטה, סדרה זו מציעה ביצועים גבוהים ואיכות בנייה מעולה. גם נוחות השימוש במכשיר טובה מאוד, ולמעט גישה לא ברורה לצמד פונקציות ייעודיות במהלך השיחה (שלמיקומן נדרש מאתנו זמן מה להתרגל) והזנת אנשי קשר לטלפון שאיננה פשוטה במיוחד, לא הצלחנו למצוא במכשיר חסרונות מהותיים כלשהם.

הקדמה

Panasonic KX-TG6516 הוא טלפון אלחוטי הפועל בטכנולוגיית DECT 6.0 Plus, שנועדה לספק איכות צליל טובה יותר, איכות שידור גבוהה יותר והגדלת טווח השימוש. טכנולוגיה זו משתמשת בתדר 1.9GHz כדי למנוע התנגשות של השידור עם רכיבים אלקטרוניים אחרים כגון מקלדות ועכברים אלחוטיים, נתבים אלחוטיים ועוד.

טלפון אלחוטי זה מגיע עם תאימות GAP עבור עד 5 יחידות נוספות, ובסדרה זו נמנים ששה דגמים שונים כאשר השוני הבלעדי בין האחד לשני הוא במספר השלוחות המצורפות לערכת הבסיס.

בין תכונותיו הבולטות של KX-TG6516 ניתן למצוא תפריט בעברית, מצב ECO לחיסכון בסוללה ואפשרות לתלייה על הקיר.

איכות הקליטה והשמע

(40% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

Panasonic KX-TG6516 מספק איכות שיחה מצוינת. עוצמת השמע באפרכסת, שניתנת לשליטה הן במסגרת הגדרות הטלפון והן במהלך השיחה בקלות רבה, גבוהה מאוד. גם קליטת המכשיר מרשימה ולאורך השיחות השונות שביצענו ברחבי הבית ואף בחדר המדרגות נותרה השיחה ברורה ונקייה מהפרעות, ובן-שיחנו לא ידע לזהות שהתרחקנו משמעותית מתחנת הבסיס.


דיבורית המכשיר מספקת אף היא עוצמת שמע נאה, והמשוחח עמנו נשמע בצורה טובה בכל עת. עם זאת, מאחר והשימוש בדיבורית מתבצע כאשר הטלפון מונח במרחק-מה מן המשתמש, שותפנו לשיחה ידע להעיד מיד שהוא נמצא על רמקול, אך כל זמן ששמרנו על מרחק של כחצי מטר מן הטלפון הצלחנו לבצע שיחה רציפה ללא הפרעות.

בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

פנסוניק KX-TG6516 הוא טלפון אלחוטי בעל ממדים ממוצעים ומשקלו 130 גרם. הוא מגיע בגימור שחור מבריק ופס אפרפר מקיף את המסגרת הקדמית. חזית המכשיר מורכב מקווים ישרים לרוב, בעוד גב המכשיר ניחן בקווים עגלגלים, עובדה המאפשרת אחיזה יציבה ונוחה לאורך זמן.

בחזית המכשיר ניתן למצוא את האפרכסת, מסך הטלפון ותחתיו לוח מקשים בן 10 לחצנים. בחלקו העליון של אזור הכפתורים נקבעו שלושה מקשי קיצורי דרך (Soft Keys) המשנים את ייעודם בהתאם למצב בו נמצא המכשיר. במצב ההמתנה, מובילים הכפתורים לספר הטלפונים של המכשיר, תפריט המכשיר ולתפריט חיוג חוזר (עד 10 מספרים).

תחת מקשים אלה מוקמו כפתורי קבלת וניתוק שיחה, ומקש ניווט ארבע-כיווני המשמש לשליטה על עוצמת השמע תוך כדי שיחה, גישה מהירה לפונקציות נפוצות במכשיר, גישה לתפריט חיוג חוזר וגישה לשיחות האחרונות שבוצעו במכשיר (עד 50 רשומות). בנוסף, מקיפים את כפתור הניווט צמד כפתורים נוספים המשמשים להפעלת הדיבורית במכשיר והפעלת מצב Eco – מצב שנועד להאריך את אורך חיי הסוללות במכשיר על ידי צמצום עוצמת השידור של המכשיר לתחנת הבסיס בכ- 90% (שכתוצאה מכך מגביל מאוד את הטווח ממנו ניתן להתרחק מתחנת הבסיס).

כמה פונקציות מרכזיות כגון השתק (Mute) ואיתות במהלך שיחה (Flash) הוסתרו בתוך שלושת המקשים הייעודיים, והאייקון המעיד על תפקידו של כל כפתור וכפתור על-גבי המסך לא מספיק ברור. לכן בפעמים הראשונות נאלצנו לסור אל חוברת ההדרכה בכדי לאתר ייעודם.

גודלם של המקשים השונים במכשיר טוב, הם קעורים במקצת לצורך אחיזה מיטבית של האצבע בהם ומגיבים במהירות ובאחידות לכל לחיצה. הכיתוב על מקשי הספרות קריא וברור ומכיל גם אותיות עבריות ואנגליות. למקשים יש תאורה אחורית בצבע כתום המאפשרת לשלוט במכשיר גם בחושך מוחלט. גודלם של הכפתורים הייעודים הוא כשליש מלחצני הספרות, אך גם אותם מצאנו אותם כנוחים מאוד לשימוש.

Panasonic KX-TG6516
גודלם של המקשים השונים במכשיר טוב, הם קעורים במקצת לצורך אחיזה מיטבית של האצבע בהם ומגיבים במהירות ובאחידות לכל לחיצה. הכיתוב עליהם ברור ויש להם תאורה אחורית כתומה

את תפריט המכשיר ניתן להציג בשפה העברית, אנגלית ורוסית, והוא מציע מגוון רחב של פונקציות שימושיות, בהן קביעת התראה חד-פעמית או יומית, סט של הגדרות ראשוניות הכולל בחירת שם לשלוחה, הגדרת תאריך ושעה, בחירת צלצול מבין 15 מנגינות הקיימות במכשיר ועוד.

במידה ולרשות המשתמש עומדים גם שלוחות נוספות מאותו הדגם, מתאפשרת גם ביצוע שיחות אינטרקום בין השלוחות השונות. אנו מצאנו פונקציה זו כשימושית במיוחד לצורך ביצוע שיחות בין בני הבית המצויים בחדרים שונים מבלי שנצטרך להרים את קולנו ללא צורך.

במכשיר מצוי ספר טלפונים המאפשר שמירה של 100 שמות אנשי קשר (שם איש הקשר ומספר). מדובר בכמות לא גדולה כלל בהשוואה ליכולות הזיכרון של הסמארטפונים הקיימים כיום בשוק, אך אנו מצאנו אותה כמספקת. הזנת איש קשר חדש מתגלה כפעולה נוחה ופשוטה בסך הכל, אם כי היא מעט ארוכה ממה שניתן היה לצפות. לאחר הזנת ספר הטלפונים ניתן לדפדף בקלות בין אנשי הקשר על ידי מקש הניווט, או איתור איש קשר מסוים באמצעות הזנת האות הראשונה בשמו. הזנת איש קשר חדש בתחנה אחת איננה מועתקת באופן אוטומטי אל שאר התחנות, ולצורך כך יש להיכנס לתפריט ספר הטלפונים ולבחור להעתיק את אנשי הקשר השונים אל שאר המכשירים.

מסך המכשיר שגודלו 1.8 אינטש, קריא וברור ומציג למשתמש מידע רב אודות המכשיר כגון מצב הסוללה, עוצמת הקליטה במכשיר, התאריך והשעה, שמה של השלוחה ואף האם הקו נמצא בשימוש על-ידי שלוחה אחרת. בדומה למקשים השונים, גם למסך תאורת אחורית כתומה.

חוברת ההוראות המצורפות לערכה מגיעה בשפה העברית. היא קריאה וברורה, ומכילה גם את האייקונים השונים המצויים על גבי מסך המכשיר ומאפשרת למשתמש למצות את כל תכונותיו.

יחידת הבסיס מגיעה בגימור התואם לגימור המכשיר ומשדרת מראה יוקרתי. על גבי עמדת הבסיס מצוי כפתור שלחיצה עליו גורמת להשמעת צליל בלתי פוסק במכשיר ושלוחותיו לצורך איתורם. כל יחידה מגיעה עם שנאי בעל כבל ארוך דיו כדי לא לאלץ את מיקום המכשיר בסמיכות לשקע חשמלי, ויחידת הבסיס מגיעה גם עם כבל טלפון באורך זהה. את תחנות הטעינה ויחידת הבסיס ניתן לתלות בקלות יחסית על הקיר באמצעות צמד ברגים.

Panasonic KX-TG6516
טלפון אלחוטי זה מגיע עם תאימות GAP עבור עד 5 יחידות נוספות, ובסדרה זו נמנים ששה דגמים שונים כאשר השוני הבלעדי בין האחד לשני הוא במספר השלוחות המצורפות לערכת הבסיס

בכל הטלפונים ניתן להתקשר למספר היוצא האחרון באמצעות מקש קיצור ייעודי (Redial), אך יש מכשירים שמציעים חיוג חוזר לכמה מספרים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
תקשורת קולית פתוחה בין הבסיס ליחידה הניידת או בין מספר יחידות ניידות.
זיכרון בטלפון המשמש לאחסון כמות מסוימת של מספרי טלפון. כמות המספרים הניתנת לאחסון נעה בין 10 מספרים במכשירים פשוטים ועד 250 מספרים ואף יותר במכשירים מתקדמים.

סוללה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ערכת המכשיר של Panasonic KX-TG6516 מכילה צמד סוללות נטענות מתוצרתה של החברה, בקיבולת של 550mAh לכל שלוחה שתרכשו. טעינה מלאה של סוללות אלו אורכת כשבע שעות, ולפי הצהרות היצרן הן אמורות להספיק ל- 264 שעות המתנה ו- 13 שעות דיבור.

בשימוש ביתי סטנדרטי, הצליחו סוללות המכשיר לספק לנו שישה ימי שימוש, כאשר במרבית הזמן המכשיר היה במצב המתנה ומעת לעת בוצעו והתקבלו שיחות. לכאן או לכאן, המכשיר משמיע התראה קולית לפני שהסוללה מתרוקנת כליל, ואף סמל הסוללה מהבהב לצורך מתן חיווי ויזואלי.

עמידות

(15% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

כבר במבט ראשון משדר TG6516 שהוא נבנה מחומרים קשיחים ושאיכות בנייתו גבוהה. למרות שהמכשיר נפל לנו מספר פעמים במהלך השימוש, לא הבחנו בשום שריטה או סימני פגיעה על גופו. גם הכיתוב המופיע על גבי הלחצנים השונים איננו מתקלף כאשר מנסים לגרדו. הנחת המכשיר בתחנת הטעינה מתבצעת בקלות והמכשיר תמיד התייצב במקומו במהירות לצורך התחלת הטעינה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image