הקדמה

מה שהייתה עד תחילת השנה נישה יחסית צרה לגיימרים, הפכה לציוד חובה עבור תלמידים, סטודנטים ואלו העובדים מהבית. אך הביקוש העצום למצלמות העלה את המחירים דרמטית כך שהדגמים המוכרים נעלמו מהמדפים ובמקומם הופיעו מצלמות מיושנות או מיצרנים ללא שם.
במבחן זה בדקנו חמש מצלמות רשת וגילינו מי מהן היא המשתלמת ביותר, וממי כדאי להתרחק. הדגמים המשתתפים במבחן הם: Logitech Brio, Silver Line WC500, Razer Kiyo, Logitech C922, Logitech StreamCam. אז איזו מצלמת רשת תתן את התמורה הטובה ביותר?

המוצרים שבדקנו בהשוואה זו:

מותג:Silver Line,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:1920x1080...,
החל מ- 214 ₪
מתוך 16 חנויות
מותג:Logitech,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:3840x2160...,
החל מ- 829 ₪
מתוך 14 חנויות
מותג:Logitech,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:1920x1080...,
החל מ- 580 ₪
מתוך 5 חנויות

המבחן כלל בדיקה של איכות הווידאו, איכות המיקרופון המובנה במצלמה ואפשרויות השליטה השונות, אם קיימות. כולן חוברו לאותו מחשב והוקלטו בתוכנת OBS והמצלמות של לוגיטק נבדקו ב-OBS ובתוכנה הייעודית של החברה LogiCapture.


Logitech Brio

רזולוציה מקסימלית: 4K
קצב פריימים מקסימלי: 30Fps
תכונות מיוחדות: Windows hello, HDR
אפשרויות כוונון: תפס למסך, הברגה לחצובה ממתכת.
מחיר מומלץ: 899 שקל
השוואת מחירים: https://bit.ly/3iVAbxN

מבחן מצלמות רשת

המצלמה שסיפקה את התמונה החדה ביותר היא ה-Brio. היות ומדובר בחיישן 4K, גם אם לעולם לא תפעילו את המצלמה על מצב 4K, היא עדיין תספק תמונה שהיא אובייקטיבית חדה יותר משאר המצלמות. עם זאת, במידה ותרצו להשתמש ברזולוציה הגבוהה, תגלו שהיא מכבידה גם על מחשבים חזקים יותר שיכולים להתמודד היטב עם תוכן אחר ב-4K.הצבעים רווים, לפעמים קצת יותר מדי אך הם יחסית נאמנים למקור ונעימים לעין. אין עיוות בקצוות התמונה וניכר שמדובר בעדשה איכותית. הטווח הדינמי מרשים ביותר עבור מצלמת רשת ואין חלקים שרופים אך כן יש אובדן פרטים באזורים החשוכים יותר.
איכות הקול בינונית למדי ונשמעת כאילו אנחנו צופים בקובץ real media שהורדנו דרך מודם 56K.

רגישות המיקרופון טובה סך הכל אך הדחיסה והאיכות הנמוכה מאוד מפריעים לשימוש כך שקשה לסמוך על המיקרופון המובנה במצלמה לשיחה, ויש להשתמש במיקרופון אחר.


Silver Line WC500
רזולוציה מקסימלית: Full HD
קצב פריימים מקסימלי: 30Fps
תכונות מיוחדות: אין
אפשרויות כוונון: ראש כדורי מפלסטיק עם טווח תנועה רחב, הברגה לחצובה מפלסטיק.
מחיר מומלץ: 220 שקל
השוואת מחירים: https://bit.ly/2Y7I9Ms

מבחן מצלמות רשת

המצלמה של סילבר ליין מפעילה חידוד דיגיטלי על התמונה כך שמתקבל הרושם שהתמונה כביכול חדה יותר אך למעשה זהו פילטר שמגביר את הניגודיות סביב קווי המתאר של התמונה. בנוסף, כל מה שאינו במרכז התמונה מופיע מטושטש בגלל העדשה הזולה. הצבעים לא מדויקים במיוחד אבל הם בסדר גמור, הטווח הדינמי גם הוא בסדר ולמעשה מרשים ביחס למחיר המכשיר.

מבחן מצלמות רשת

המיקרופון מופעל כברירת מחדל על רגישות גבוהה והוא לא משנה את רגישותו בהתאם. זה אומר שאם אתם לוחשים או צועקים, המיקרופון לא משתנה וזו בעיה, שכן רעשי רקע חלשים נשמעים היטב, וברגע שמדברים קצת חזק מהרגיל, הצליל נחתך ומתעוות.

Razer Kiyo
רזולוציה מקסימלית: Full HD
קצב פריימים מקסימלי: 30Fps
אפשרויות כוונון: הטייה אנכית רחבה, תפס למסך, הברגה לחצובה ממתכת.
תכונות מיוחדות: Ring Light מתכוונן מובנה
מחיר מומלץ: 349 שקל
השוואת מחירים: https://bit.ly/2RT09qu

מבחן מצלמות רשת

המצלמה של רייזר בולטת בחידוד היתר של התמונה ובצבעים הפחות מאוזנים שלה, אך הטווח הדינמי יחסית רחב והיא מגיעה עם פנס טבעת מתכוון מובנה סביב העדשה. אותו פנס הוא הנכס הטוב ביותר במצלמה שכן לרוב האנשים אין תאורה כלשהי ולרוב הם יושבים כנגד חלון מואר, כך שפנס מתכוונן מובנה במצלמה הוא שימושי ביותר.

מבחן מצלמות רשת

איכות הסאונד ברייזר היא הטובה ביותר במבחן זה. ביחס למצלמות רשת, הסאונד חד, ברור וללא עיוותים. עם זאת, הווליום המינימלי שלו נמוך ביותר וייתכן ויהיה קשה לאנשים לשמוע אתכם, אלא אם תגבירו אותו דרך איזו תוכנת תקשורת שאתם משתמשים בה.

Logitech C922
רזולוציה מקסימלית: Full HD
קצב פריימים מקסימלי: 30Fps
תכונות מיוחדות: הטייה אנכית רחבה, תפס למסך, הברגה לחצובה ממתכת.
מחיר מומלץ: 670 שקל
השוואת מחירים: https://bit.ly/2Q0HLL9

מבחן מצלמות רשת

המצלמה המאכזבת ביותר פה הייתה ה-Logitech C922. בעוד שבדקנו אותה על הגדרות ברירת מחדל, ניסינו לשפר את התמונה דרך ההגדרות הבסיסיות המגיעות עם כל מצלמת רשת, אך ללא הועיל. מהמצלמה קיבלנו תמונה עם צבעים מוגזמים, טווח דינמי בינוני עם הרבה מאוד פרטים שנעלמו בחושך ואיכות סאונד בינונית.

מבחן מצלמות רשת

נסייג ונאמר שיש לנו ניסיון רב עם הדגם הספציפי הזה ומעולם לא קיבלנו תוצאה כה עגומה, כך שייתכן וזו המצלמה עצמה שיש לה בעיה. מצד שני, אם זה יכול לקרות בדגם הבדיקה, זה יכול לקרות גם במכשיר שאתם תקנו אז קחו את זה בחשבון.

Logitech StreamCam
רזולוציה מקסימלית: Full HD
קצב פריימים מקסימלי: 60Fps
אפשרויות כוונון: ניתן לסיבוב והטייה ב-90 מעלות, תפס למסך, מתאם נפרד לחצובה כלול, חצובה שולחנית קטנה כלולה, ניתנת להצבה אנכית עם סיבוב אוטומטי של התמונה.
תכונות מיוחדות: חיבור USB C בלבד.
מחיר מומלץ: 699 שקל
השוואת מחירים: https://bit.ly/3g6O9v2

מבחן מצלמות רשת

דגם זה מתחרה ב-Brio בכל הקשור לרמת דיוק הצבעים ומנצח אותה בטווח הדינמי שהוא הטוב ביותר במבחן זה. החלקים הבהירים לא נשרפים והחלקים הכהים עדיין מכילים פרטים - לא שינוי דרמטי מהבריו אבל קצת יותר טוב. הצבעים ב-StreamCam הם הטובים ביותר במבחן זה והם נראים טבעיים ונאמנים למקור אך התמונה עדיין פחות חדה מדגם הבריו, ומצד שני ישנה אפשרות לצלם ב-Full HD ב-60 FPS, מה ששאר המצלמות לא מסוגלות לעשות. האם צריך את זה? אולי אם אתם גיימרים ומשדרים ב-60FPS וחשוב לכם שזה יהיה תואם.

מבחן מצלמות רשת

המצלמה משווקת כמכשיר ייעודי ליוצרי תוכן והיא אף תומכת בהקלטת וידאו אנכי כדי שיתאימו ישר לרשתות החברתיות, אך יש לה חיבור USB C בלבד והיא מגיעה ללא מתאם כך שרק מחשבים מודרניים עם שקע USB C יהיו רלוונטיים עבורה. אחת התכונות המוצלחות כאן היא העקיבה האוטומטית אחר פני המצולם. זוהי לא תכונה חדשה בעולם מצלמות הרשת, אך היא מבוצעת היטב והיא מאוד שימושית לאלו הנוטים לזוז בזמן השימוש.

מבחן מצלמות רשת

על החלק של הסאונד שווה להתעכב מכיוון שהמצלמה מתהדרת במיקרופון קדמי כפול וניתן לבחור דרך תוכנת השליטה הייעודית של החברה - Logi Capture אם להשתמש בשני המיקרופונים כמקור מונו או כצמד סטריאו. למרות שזה נשמע מלהיב, כל אחד מהמצבים האלה סיפק תוצאה גרועה יותר מהקודמת שעדיין אינה איומה כמו ב-C922 אך עדיין רחוקה מלהיות מוצלחת.

בשורה התחתונה
אם יש משהו אחד ברור שהמבחן הזה חשף בפנינו, זה שאף אחת מהמצלמות לא מושלמת, ובכל אחת מהן יש חיסרון אחר, או שהמחיר שלהן כל כך גבוה, שאפשר לרכוש סמארטפון חדש כמו ה-Realme 6 רק כדי שיהיה מצלמת הרשת שלכם.

המשתלמת ביותר
ה-Silver Line WC500 נמכרת בכ-220 שקל שזה כ-400 שקל פחות משאר המצלמות, והיא מספקת תמורה טובה מאוד למחיר בתקופה זו. זה נכון שהתמונה לא מרשימה במיוחד והמיקרופון רגיש מדי, אך היא עדיין טובה יותר מהמצלמה המובנית במחשב הנייד שלכם וזו כל מטרתה.

מבחן מצלמות רשת

הטובה ביותר
המצלמה המספקת את האיזון הטוב ביותר בין מחיר לתמורה היא ה-Kiyo של רייזר, אך היא כמעט ואינה במלאי בישראל וכרגע נמכרת באתרי סחר בעולם במחיר כפול כ-630 שקל לפני מיסים מה שהופך אותה להרבה פחות משתלמת. באותו מחיר ה-Logitech StreamCam תספק תמונה טובה בהרבה, אך המיקרופון המובנה נשאר בינוני.

מבחן מצלמות רשת

להשוואת מחירי המוצרים שבדקנו:

מותג:Silver Line,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:1920x1080...,
החל מ- 214 ₪
מתוך 16 חנויות
מותג:Logitech,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:3840x2160...,
החל מ- 829 ₪
מתוך 14 חנויות
מותג:Logitech,
ממשק חיבור:USB,
רזולוצית וידיאו:1920x1080...,
החל מ- 580 ₪
מתוך 5 חנויות