ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר בעולם, חברת סמסונג אלקטרוניקס, חשפה במסגרת הכרזה שקיימה אמש (ה', 11.10) סמארטפון שוק ביניים חדש בפיתוחה, שעונה לשם Samsung Galaxy A9 2018. אלא שלא מדובר בסתם מכשיר שוק ביניים: ה-A9 2018 הוא הסמארטפון הראשון בעולם שכולל 4 מצלמות בגבו, זאת בהמשך להבטחתו של מנכ"ל החברה כי זו תשלב טכנולוגיות חדשות במוצרי שוק הביניים שלה.
ראשית, לפני שנכנס לפרטים נוספים אודות המכשיר, נשתף אתכם במידע על גולת הכותרת שלו - מערך הצילום המרובע. בגב ה-Galaxy A9 2018, משולבים להם באופן אנכי 4 חיישני צילום נפרדים: חיישן ראשי ברזולוציית 24 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/1; חיישן 10 מגה פיקסל עם עדשת טלפוטו לצורך ביצוע זום אופטי של פי 2 ללא פגיעה באיכות: חיישן 8 מגה פיקסל בעל זווית צילום רחבה במיוחד של 120 מעלות; וחיישן נוסף ברזולוציית 5 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 שמהווה מצלמת עומק לצורך סיוע בכל הנוגע לעומק השדה. כחלק ממערך הצילום החדש נמצא מצב צילום לילי לצורך אספקת תוצאות צילום טובות יותר בלילה וכן מספר מצבי צילום נוספים שינצלו את המערך המרובע. בזירת הצילום הקדמי נמצא חיישן אחד "בלבד", המגיע ברזולוציית 24 מגה פיקסל.
גם אחרי שעברנו את הפיצ'ר העיקרי במכשיר החדש של סמסונג, ניתן לראות כי הגלקסי A9 2018 לא מפסיק להפתיע בנקודה זו. הוא מציע עיצוב סנדוויץ' זכוכית מוכר, עם זכוכית מעגולת בתצורת 2.5D העוטפת את החזית ואת גב המכשיר, כמו גם מסגרת אלומיניום. בחזית הסמארטפון משולב צג Super AMOLED בגודל 6.3 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus, כאשר בגבו משלבת היצרנית לא רק 4 מצלמות אלא גם קורא טביעות אצבע.
מתחת למכסה המנוע התמונה הופכת למעניינת יותר, כששם נמצא את מערכת השבבים Snapdragon 660 בתדר ליבה מקסימלי של 2.2GHz, יחד עם 6 או 8 גיגה-בייט של זיכרון RAM. נפח האחסון שילווה עם שתי וריאציות ה-RAM מגיע בנפחים של 64 או 128 גיגה-בייט, עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון ייעודי. את המפרט תניע סוללת 3,800mAh (בחלק מן השווקים תהא זו סוללת 3,720mAh), יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 אוראו.


ה-Galaxy A9 2018 יושק בחודש נובמבר הקרוב (ייתכן כי גם בישראל).