על מכשיר הדגל הנוכחי שלה בשוק הבינלאומי, ה-Mi 8, הכריזה יצרנית הסמארטפונים הסינית, שיאומי, במהלך החודשים הראשונים של השנה שעברה. מאז, חשפה זו מגוון גרסאות שונות עבורו, בראשן עומדת גרסת ה-Mi 8 Pro שהחלה מכירתה בישראל לפני שבועות ספורים. אלא שדור ההמשך בסדרה, ה-Xiaomi Mi 9, צפוי להפוך לרשמי כבר במהלך המחצית הראשונה לשנת 2019 - וכעת הדלפה חדשה מתיימרת לחשוף בפנינו פרטים ראשונים בנושא.
על פי ההדלפה, ה-Xiaomi Mi 9 יגיע לשוק כשהוא מציע מקצה שדרוגים מהותי למדי בהשוואה לדור הקודם. ראשית, את מערך הצילום הכפול שראינו בגב המי 8 יחליפו 3 חיישני צילום חדשים: מצלמת 48 מגה פיקסל ראשית (חיישן מסוג Sony IMX586), מצלמת 12 מגה פיקסל משנית שתאפשר ביצוע זום אופטי של עד פי 2 או 3, וחיישן נוסף מסוג 3D ToF (ר"ת - Time of Flight) שמסוגל לבצע חישובי עומק מורכבים הודות ליכולת לחישוב המרחק בין המצלמה לאובייקט המצולם.


בחזית המכשיר ישולב מסך גדול מתמיד עבור סדרת הדגל של החברה - צג AMOLED בגודל 6.4 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus, שיגיע ביחס צפייה של 19:9 וככל הנראה עם שוליים דקים יותר מן הדור הקודם. בין הסיבות לכך נמצא חריץ חדש בצורת טיפה שיחליף את החריץ הרחב שראינו ב-Mi 8. מצלמת הסלפי שתשולב בחריץ שבחזית תגיע ברזולוציית 24 מגה פיקסל. מימדי המכשיר צפויים לעמוד על 155 מ"מ אורך, 75 מ"מ רוחב ו-7.6 מ"מ עובי.
מתחת לפני השטח תהא זו מערכת השבבים Snapdragon 855 שתניע את המכשיר, וזו תצוות לווריאציות אחסון מגוונות הכוללות 6 או 8 גיגה-בייט של זיכרון RAM, בשילוב עם זיכרון אחסון פנימי בנפח התחלתי של 128GB. בהחלט ייתכן כי נמצא ווריאציית 256GB, אך בשלב זה הדבר טרם נחשף בהדלפות. הסוללה שתניע את ה-Mi 9, כך עולה מתוך ההדלפה, תגיע בקיבולת 3,500mAh (שדרוג די צנוע בהשוואה לדור הקודם), והיא תאפשר טעינה מהירה בהספק של 32 וואט. עם זאת, נראה כי לא נמצא תמיכה בטעינה אלחוטית.


על ה-Xiaomi Mi 9 עשויה החברה להכריז במהלך החודשים הקרובים, ייתכן כי כבר בתערוכת MWC 2019.


מקור