אחרי שבאופן מפתיע למדי לא חשפה ענקית הצילום ויצרנית הסמארטפונים היפנית, סוני, מכשירים חדשים כחלק מאירועי תערוכת CES 2019 שהתקיימה בשבוע שעבר, מאשרת היצרנית באופן רשמי כי היא מתכוונת לקיים הכרזה כחלק מתערוכת הסלולר הגדולה בעולם, MWC 2019. במסגרת אירוע ההכרזה הבא שתקיים החברה, עשויה זו להציג בפנינו את סדרת מכשירי הדגל הבאה בפיתוחה, Xperia XZ4.
בראיון שערך אתר Digital Trend עם דון מסה (Don Mesa), סגן נשיא בכיר בחטיבת המובייל של סוני במהלך תערוכת CES 2019, חשף בכיר החברה כי בחטיבת המובייל עומלים בימים אלו נמרצות על מנת לכבוש מחדש את לב הצרכנים. מסה אישר את נוכחותה של סוני ב-MWC 2019, תוך שהואמ ציין כי המוצרים שתחשוף החברה בתערוכה יציגו "את הכיוון שאליו אנו [סוני] הולכים", לדבריו.


על פי הערכות, במסגרת התערוכה שתתקיים בחודש הבא, תחשוף סוני את סדרת הדגל Xperia XZ4 אותה כבר ראינו בהדלפה שפורסמה בחודשים האחרונים לשנת 2018. אלא שבניגוד לסדרות הדגל הקודמות, הפעם לא סביר שנראה דגם "קומפקט" - כזה המציע מסך קטן יותר מאחיו הגדולים וכן מן המקובל בשוק, מבלי לוותר על אותו מפרט דגל שמציע מכשיר הדגל של החברה.
הערכה זו טמונה בדבריו של מסה, שציין: "נשארנו עם ה-Compact תקופה ארוכה, מכיוון שקל להשתמש בהם. תמיד יש מקום לגדלים שונים, אך האנשים רוצים הרבה יותר שטח פנים לתוכן שלהם היום". בהתאם לכך, בהחלט ניתן להעריך שהחברה תציג את מכשיר הדגל Xperia XZ4 ללא דגם "קומפקט", אם כי בהחלט ייתכן כי נראה דגמים נוספים עבור המכשיר שיגיעו עם גדלי מסך שונים.


ה-Xperia XZ4, כפי שנחשף בחודש נובמבר האחרון, צפוי להגיע עם מסך OLED בגודל שינוע סביב 6 אינץ', כאשר יחס הצפייה שלו יהיה לא פחות מ-21:9. מהלך זה יהפוך אותו לארוך וצר מאוד, זאת בניגוד ליחס המסך המקובל בשוק כיום ונע בין 18:9 ל-19.5:9. בגב המכשיר ישולבו 3 חיישני צילום שמפרטם אינו ידוע בשלב זה. מתחת למכסה המנוע אנו ככל הנראה נמצא את ה-Snapdragon 855 של קוואלקום.


מקור