בעידן שבו חלק ניכר מיצרניות הטכנולוגיה נכנסו בסערה לשוק השואבים הרובוטיים החכמים עם מחירי כניסה זולים למדי, נדרש ממותג שואבי האבק הרובוטיים הפופולרי, איירובוט, להצדיק את מקומו בשוק פעם אחר פעם. כעת, מקווה איירובוט לעשות זאת באמצעות דור דור השואבים הרובוטים החדש והמתקדם ביותר בפיתוח החברה, ה-iRobot Roomba i7 ו-Roomba i7 Plus, שמגיעים כעת לישראל באופן רשמי.


iRobot Roomba i7+ מגיע לישראל עם יכולת ריקון אשפה עצמי


בהודעה שהפיצה איירובוט לעיתונות, הודיעה החברה על השקת צמד השואבים הרובוטיים במחיר של 3,490 ו-3,990 שקלים עבור דגם הרומבה i7 ורומבה i7 פלוס, בהתאמה. גולת הכותרת של המוצרים החדשים היא היכולת של דגם ה-i7 Plus לפנות את תא הלכלוך שלו באופן אוטונומי לחלוטין, ישירות אל תחנת העגינה שלו המכונה Clean Base.


פיצ'ר זה פועל באופן הבא - לאחר שהשואב מסיים את השאיבה ברחבי הבית או החדר, הוא חוזר אל תחנת העגינה שלו, שם מופעלת שאיבה המוציאה את האבק והלכלוך מתא הלכלוך של השואב, לתא ייעודי בתחנה. כך, ניתן לרוקן את התחנה הראשית אחת למספר שבועות, שכן לזו ישנה קיבולת המאפשרת מילוי של עד 30 מיכלי לכלוך. כאשר תא הלכלוך מתמלא עד אפס מקום, התראה תתקבל באפליקציית iRobot Home וזו תודיע על הצורך בפינוי התא. 


iRobot Roomba i7+ מגיע לישראל עם יכולת ריקון אשפה עצמי


מלבד זאת, דגמי הרומבה i7 ו-i7 לוס מציעים את טכנולוגיית Imprint Smart Mapping המאפשרת לשואב למפות את הבית כולו. לאחר מיפוי הבית, יכול המשתמש לבחור איזה מן החדרים הוא רוצה לנקות ובאיזה תזמון, ולהורות לשואב האבק לנקות את החדרים הללו בלבד באמצעות האפליקציה הייעודית של איירובוט. כמו כן, מציע השואב טכנולוגיה אותה מכנה החברה בשם Dirt Detect, המסוגלת לזהות איזורים מלוכלכים במיוחד ושם להתמקד בניקיון אינטנסיבי יותר.