דור הסמארטפונים המתקפלים: סמסונג חשפה את ה-Galaxy Fold - הסמארטפון המתקפל הראשון שחברה גדולה משיקה לשוק ההמוני. מה מיוחד בו, איך זה עובד וכמה הוא הולך לעלות?
הגלקסי פולד מגיע במבנה יוצא דופן; כאשר הוא במצב מקופל, נמצא בחלקו החיצוני פאנל תצוגה משני מסוג Super AMOLED, בגודל 4.6 אינץ' וברזולוציית HD Plus צנועה (יחס הצפייה 21:9). כאשר המכשיר נמצא במצב פתוח, נפתחת לפנינו גולת הכותרת: מסך מתקפל (Infinity Flex) מסוג Dynamic AMOLED ביחס של 4.2:3 ובגודל של 7.3 אינץ' (רזולוציית הצפייה היא QXGA Plus, הנמוכה מ-2K). המסך עצמו, מציינת החברה, דק ב-50% ממסכי סמארטפון טיפוסיים, ומגיע עם שכבת פולימר חדשה שתאפשר לו להיות עמיד לאורך זמן רב. את יכולת הפתיחה והסגירה של המכשיר (הקיפול), מספק המכשיםר אודות למנגנון מכני המשלב חלקים נעים שחבויים כולם כחלק ממעטפת המכשיר. 


סמסונג מציגה את הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold


את זיהוי טביעת האצבע משלבת סמסונג על גבי מסגרת ה-Galaxy Fold, שם נמצא קורא טביעות אצבע ביומטרי כחלק מכפתור הנעילה/הכיבוי - כך שניתן יהיה לפתוח את הנעילה בכל אחד ממצבי השימוש במכשיר (מקופל או פתוח). הגלקסי פולד מגיע עם זוג סוללות מציעות יחדיו קיבולת של 4,380mAh, והוא תומך בטעינה מהירה ובטעינה אלחוטית. 


סמסונג מציגה את הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold


בזירת הצילום, נמצא ב-Fold לא פחות מ-6 מצלמות שונות. חיישן צילום אחד משולב על גבי מכסה המכשיר, וזה מגיע ברזולוציית 10 מגה פיקסל - מדובר במצלמה שתשמש את הצרכנים רק במקרה שבו הסמארטפון מקופל ולצורך צילום סלפי. בעת שהסמארטפון פתוח, נמצא מצלמה קדמית ברזולוציית 10 מגה פיקסל גם כן, עם חיישן RGB משני לחישובי עומק ברזולוציית צילום של 8 מגה פיקסל (מפתח צמצם של f/1.9). 


סמסונג מציגה את הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold


מערך הצילום הראשי של ה-Galaxy Fold יהיה מערך צילום משולש, בדומה לזה שנמצא בגלקסי S10, וכולל: חיישן 12 מגה פיקסל ראשי עם מייצב תמונה אופטי (OIS) ומפתח צמצם משתנה של f/1.5-f/2.4, חיישן 12 מגה פיקסל עם עדשת טלפוטו לצורך ביצוע זום אופטי של עד פי 2 (מכיל גם כן מייצב אופטי) וחיישן נוסף ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם זווית צילום רחבה במיוחד ומפתח צמצם של f/2.2. 


סמסונג מציגה את הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold


ממשק One UI שרץ על גבי ה-Galaxy Fold מגיע בגרסה ייחודית ומותאמת לאופי המתקפל שלו. בעת שימוש במסך המלא של המכשיר, נוכל לפתוח עד לשלוש אפליקציות בו זמנית על גבי המסך (מה שמכונה על ידי החברה "חלון מולטיאקטיב"); בעת שאנו מקפלים את המסך ועוברים למסך המשני, כל האפליקציות בהן השתמשנו נותרות במקום וניתן יהיה לחזור אליהן לאחר מכן. כמו כן, אם התחלנו לבצע פעולה מסויימת על המסך המשני שבחזית, ניתן יהיה להמשיך לעבוד עליה במסך הגדול יותר לאחר פתיחת הקיפול של המכשיר.


סמסונג מציגה את הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold


בזירת העיבוד והמפרט נמצא מערכת שבבים מדגם Snapdragon 855 בפיתוח קוואלקום, הכוללת 8 ליבות Kryo 485 ומאיץ גרפי מדגם Adreno 640. לצידה יכיל המכשיר לא פחות מ-12GB RAM וזיכרון אחסון פנימי מסוג UFS 3.0 בנפח של 512GB. מערכת ההפעלה שרצה על גבי המכשיר היא אנדרואיד 9.0 פאי, בשילוב עם גרסה ייחודית של ממשק המשתמש One UI.


המכשיר יגיע לשוק ב-26.4  כשמחיר גרסת ה-LTE הוא 1,980 דולר.