לפני כחודש, במסגרת תערוכת MWC 2019, הכריזה חברת הטכנולוגיה היפנית, סוני, על סדרת מכשירי הדגל החדשה שלה, Sony Xperia 1, לצד זוג מכשירי הביניים Xperia 10 ו-10 Plus - כולם משלבים פאנל תצוגה ביחס ייחודי של 21:9. כעת, נראה כי בחברה מתכוונים להציג בקרוב סמארטפון נוסף עם מסך ביחס צפייה דומה שיענה על השם Sony Xperia 4, כך על פי ידיעה חדשה שעושה דרכה אל הרשת ביממה האחרונה.
על פי הדיווח, האקספיריה 4 יגיע לשוק כשהוא למעשה מהווה דור המשך למכשירים הקומפקטים של היצרנית היפנית. הוא יגיע ברוחב צנוע במיוחד של 65 מ"מ, בעודו משלב פאנל תצוגה בגודל של 5.7 אינץ'. אורכו של המכשיר יעמוד על 149 מ"מ. שולי המסך יהיו די דקים, והפאנל לא יגיע עם כל חריץ בולט כפי שאנו רואים ברבים מן הסמארטפונים כיום. כמו כן, נציין כי עובי המכשיר יהיה צנוע למדי, בהתחשב ברקורד הלא כל כך מרשים של סוני, ויעמוד על 8.3 מ"מ בלבד.


עוד עולה מתוך הדיווח כי מתחת לפני השטח, ה-Xperia 4 יגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 710. מדובר בשבב בפיתוחה של קוואלקום, הפונה לשוק הבינוני-גבוה, מיוצר בהליך 10nm וכולל 8 ליבות Kryo 460 בתדר מקסימלי של 2.2GHz לצד מאיץ גרפי מדגם Adreno 616.
המכשיר, להערכתנו, ישלב את אותם קווי עיצוב מוכרים של היצרנית - עם מבנה סנדוויץ' זכוכית ומסגרת עשויה מתכת. לצד ה-SD710, סביר כי נמצא 4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM ורכיב אחסון פנימי בנפח שמתחיל מ-64 גיגה-בייט. מערכת ההפעלה שתרוץ על המכשיר תהא אנדרואיד 9.0 פאי בשילוב עם ממשק המשתמש הייעודי של סוני.


מקור 1 | 2