מחר (ג', 26.3) תקיים אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, וואווי, אירוע הכרזה בו היא תציג את סדרת מכשירי הדגל החדשה שלה, וואווי P30, כמו גם מוצרים נוספים. אלא שזו לא החברה היחידה המתכננת אירוע הכרזה חגיגי למחר: ענקית המחשוב והמובייל הסינית, חברת שיאומי, החלה בהפצת טיזרים לקראת אירוע הכרזה שתקיים ב-26 במרץ ובו צפויה גם היא לחשוף מוצר חדש.
מתוך הטיזר שהחלה היצרנית להפיץ במהלך הימים האחרונים עולה כי החברה מתכוונת לחשוף מחשב חדש לסדרת Xiaomi Mi Notebook Air. המחשב החדש, כך נראה, יגיע במשקל קליל שיהיה נמוך מ-1.07 קילו-גרם, תוך שהוא מציע מעבד אינטל מדגם שאינו ידוע בשלב הנוכחי. נוכח העובדה שהיצרנית מתמקדת במשקל המחשב כבר במסגרת הטיזר, בהחלט ייתכן כי עיצוב המחשב, עוביו ומשקלו יהיו אחת מנקודות המפתח שלו.


הדור הנוכחי של מחשבי ה-Mi Notebook Air הוכרז בחודש דצבמר האחרון עם מבנה מתכת מלא וקווי עיצוב הדומים מאוד לקו מוצרי המקבוק של אפל. הוא מגיע עם מסך בגודל 12.5 אינץ' ברזולוציית Full HD ועם שוליים דקים מימין, משמאל ומעל לפאנל עצמו.
כמו כן, מציע הדגם האחרון בסדרה מעבד מסוג Intel Core-m3 ועד ל-Core-i5 מהדור השביעי, כשהוא מצוות ל-4GB RAM, זיכרון אחסון בנפח של 128 או 256 גיגה-בייט וסוללה שמספקת, לטענת החברה, עד ל-11.5 שעות עבודה. על גבי מסגרת המחשב משולבים שקע USB Type-C שגם משמש לטעינה מהירה, כניסת USB-A מלאה ושקע 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות. מחיר המחשב עמד במעמד ההשקה על 3,999 יואן, כך שבהחלט ייתכן שזהו טווח המחירים שיגיע גם עם מחשב ה-Mi Notebook Air החדש.


מקור 1 | 2