מוקדם יותר החודש הושקה בישראל סדרת מכשירי הדגל החדשה של סמסונג, גלקסי S10, כשזו מביאה עימה שלל שדרוגים, שיפורים ופיצ'רים חדשים. מה שלא השתנה ונותר זהה לאורך השנים האחרונות, כפי שראינו גם בסקירות שלנו, זו טכנולוגיית הטעינה המהירה בהספק של 15 וואט. שסיפקה תוצאות פושרות ביותר. כעת נראה כי בסמסונג עובדים על שדרוג משמעותי בנושא שיביא ל-Galaxy S10 תמיכה בטעינה מהירה בהספק 25 וואט.
על פי דברים שמסר בכיר החברה בסין, סמסונג מתכוונת לשחרר בקרוב עדכון גרסה דרך האוויר (OTA) שיביא לכל מכשירי הסדרה - Galaxy S10e, S10 ו-Galaxy S10 Plus, תמיכה בטעינה מהירה משופרת ובהספק גבוה יותר של 25 וואט. אלא שעל מנת שרוכשי הגלקסי S10 יוכלו ליהנות מהטעינה המהירה החדשה, אלו ידרשו לרכוש את מטען ה-25 וואט הייעודי של סמסונג.


את מטען ה-25 וואט המהיר מוכרת סמסונג באתר האינטרנט הרשמי שלה בארה"ב, במחיר של 34.99 דולר, המקבילים לכ-130 שקלים. עבור השוק המקומי בישראל, לא ברור מתי והאם בכלל תציע היצרנית את המטען המהיר לרכישה. מדובר במהלך המזכיר לנו את זה של אפל, שדואגת כבר שנה שנייה ברציפות שלא לשלב את המטען התומך בטעינה מהירה ישירות באריזת מכשירי האייפון החדשים. אלא שבזירה של אפל, מציידת החברה את הצרכנים במטען 5 וואט וותיק מאוד שמספק טעינה איטית במיוחד, ואילו המטען המהיר זמין לרכישה במחיר יקר במיוחד.
כיום, בהיצע מכשיריה הרחב של סמסונג ישנם אך ורק שני סמארטפונים התומכים בטעינה מהירה בהספק 25 וואט. אלו הם ה-Galaxy S10 5G - גרסת הפרימיום היקרה ביותר בסדרת הדגל של החברה, זו שכלל אינה מתוכננת להגיע לישראל; וה-Galaxy A70 - סמארטפון שוק הביניים של היצרנית שהוכרז לפני ימים ספורים ובהחלט צפוי להגיע לישראל בחודש הקרוב.


מקור