חברת הסלולר והטכנולוגיה הסינית, וואווי, הייתה בין יצרניות הסמארטפונים הראשונות שחשפו סמארטפון בעל מצלמה החבויה בחור שבמסך, אך זו טרם הצטרפה לטרנד המצלמות הנשלפות ממסגרת המכשיר. כעת, הדלפה חדשה שעשתה דרכה אל הרשת ביממה האחרונה חושפת כי היצרנית מתכוונת להצטרף לחגיגה בקרוב עם סמארטפון חדש שיכונה בשם Huawei P Smart Z.
על פי ההדלפה, ה-P Smart Z מבית וואווי יגיע לשוק כשהוא מציע בחלקו הקדמי פאנל תצוגה מסוג LCD, בגודל 6.59 אינץ' ועם שוליים דקים למדי - אך ללא כל חריץ שיכיל את המצלמה הקדמית. במקום שילוב המצלמה בחזית, מצלמת הסלפי תוטמע במגירת פופ-אפ נשלפת, שתצא ממסגרת הסמארטפון בכל פעם בה תדרש לפעולה.


מסך בתצורה זו - עם שוליים דקים וללא חריץ, יכונה על ידי החברה בשם Ultra FullView, ויגיע במקרה זה ברזולוציית Full HD Plus. נוכח המסך העצום, יעמדו מימדי המכשיר על 163.5 מ"מ אורך, 77.3 מ"מ רוחב ו-8.9 מ"מ עובי. משקלו יעמוד על 197 גרם. מסגרת הסמארטפון תגיע בייצור מתכת, ומצידו הנגדי של המסך תשולב יריעת זכוכית נוספת שתגן על גב המכשיר.
בגבו, נמצא קורא טביעות אצבע קפסטיבי וזוג מצלמות - האחת ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.8 והשניה תשמש כחיישן עומק ברזולוציית 2 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.4. מתחת למכסה המנוע של ה-P Smart Z נמצא מפרט דומה מאוד לזה שראינו ב-P Smart 2019 שהגיע לישראל בדצמבר של השנה שעברה.


הוא כולל את מערתכ השבבים Kirin 710 בפיתוח וואווי, לצד 4GB RAM וזיכרון אחסון פנימי בנפח של 64GB. מלבד שדרוג צנוע במערך הזיכרון שלו לעומת זה של ה-P Smart 2019, ה-P Smart Z יגיע גם עם סוללה משודרגת בנפח לא רע של 4,000mAh. ניתן להעריך כי גם שקע הטענה ישתדרג ל-USB Type-C במקום MicroUSB הוותיק.


את ה-Huawei P Smart Z צפויה היצרנית להשיק במחיר הנע סביב 210 יורו (כ-850 שקלים).


מקור