הדור הנוכחי של קונסולות הגיימינג בפיתוחה של סוני, סדרת פלייסטיישן 4, הוכרזה לראשונה בשנת 2013, כאשר השדרוג האחרון בסדרה, דגמי פלייסטיישן 4 פרו וסלים, נחשפו לציבור שלוש שנים מאוחר יותר, בשנת 2016. כעת, מאשרת ענקית הקונסולות היפנית כי נצטרך לחכות עוד לכל הפחות 12 חודשים עד להשקת הדור הבא בסדרה, Playstation 5.


סוני מודיעה: לא תשיק את Playstation 5 בשנה הקרובה


עיתונאי ממגזין הוול סטריט ג'ורנל חשף בחשבון הטוויטר שלו כי במסגרת סשן שאלות ותשובות שערכה סוני, אישרה זו באופן מפורש כי קונסולת הפלייסטיישן 5 לא תושק במסגרת 12 החודשים הקרובים. בהתאם לכך, מועד הכרזה של הקונסולה צפוי להיות סביב חודשי הקיץ של 2020, ייתכן כי חלק מתערוכת הגיימינג השנתית E3. ההשקה ועליית הקונסולה על מדפי החנויות מסביב לעולם עשויה להתרחש מעט מאוחר יותר, לקראת תקופת החגים האמריקאית.


בזמן שהקונסולה החדשה לבית סוני תחשף כנראה בעוד כשנה מהיום, היצרנית כבר הספיקה לחשוף חלק מן הפרטים אודותיה. על פי מידע שחשפה, ה-Playstation 5 תגיע עם תמיכה במסכי 8K ותשלב זיכרון אחסון מסוג SSD. בזירת האודיו נמצא תמיכה באודיו 3D הודות ליחידת עיבוד אודיו ייעודית שתשולב במעבד הקונסולה.


סוני מודיעה: לא תשיק את Playstation 5 בשנה הקרובה


בזירת הביצועים, נמצא מעבד AMD שפותח בהתאמה אישית בין יצרנית המעבדים לסוני, ייוצר בהליך 7nm מסוג Zen 2 וישלב 8 ליבות עיבוד. ב-PS5 נראה תמיכה לאחור במשחקים המיועדים לקונסולות השונות מסדרת PS4, כאשר בחברה צפויים להמשיך ולתמוך בעותקים פיזיים למשחקים ולא רק בעותקים דיגיטליים שימכרו בחנויות המשחקים השונות.


מקור | 1 | 2