במהלך חודש דצמבר האחרון, לקראת סוף 2018, חשפה יצרנית הטכנולוגיה הסינית, שיאומי, את סמארטפון שוק הביניים החדש לסדרת מי בפיתוחה, זהו ה-Xiaomi Mi Play. לרגע היה נראה כי אין בכוונת היצרנית להשיק אותו בפריסה רחבה מחוץ לגבולות סין, אך לפני מספר שבועות עלה זה על מדפי החנויות בישראל בייבוא קמביל של חברת מובייל ישראל. כעת, גם היבואנית הרשמית של המותג, קבוצת המילטון, מצטרפת לחגיגה ומשיקה באופן רשמי את ה-Xiaomi Mi Play.


המילטון משיקה בישראל את ה-Xiaomi Mi Play


ה-Mi Play מגיע לשוק הישראלי בגרסה יחידה שמשלבת 64GB אחסון פנימי יחד עם זיכרון RAM בנפח של 4GB. וריאציה זו זמינה לרכישה כעת דרך KSP, אחת ממשווקות המילטון, במחיר של 699 שקלים בשילוב עם 24 חודשי אחריות יצרן. המחיר המומלץ של היבואנית צפוי להיות מעט גבוה יותר כשיחשף. בייבוא מקביל עמד מחיר ההשקה של המכשיר על 749 שקלים, ואילו כעת, דרך אותו היבואן בדיוק, ניתן למצוא את ה-Mi Play במחיר זול יותר של 649 שקלים. פער של 50 שקלים בהשוואה לייבוא הרשמי, אך עם שנת אחריות אחת בלבד.


ה-Xiaomi Mi Play, בכל הנוגע למפרטו הטכני ויכולותיו, מציב עצמו בין הרדמי 7 לרדמי נוט 7, שהגיעו שניהם לישראל במהלך החודש האחרון. הוא כולל מבנה סנדויוץ' זכוכית, כאשר בחלקו הקדמי נמצא מסך בגודל של 5.84 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus. מדובר במסך קטן, לפחות באופן יחסי, בהשוואה ליתר מוצרי שיאומי שהושקו בישראל לאחרונה ומגיעים כולם עם מסכים בגודל העולה על 6 אינץ'.


המילטון משיקה בישראל את ה-Xiaomi Mi Play


המסך מגיע עם שוליים לא עבים במיוחד, ומשלב חריץ בצורת טיפה. בגבו נמצא קורא טביעות אצבע וכן מערך צילום כפול, הכולל חיישן 12 מגה פיקסל ראשי ומצלמת 2 מגה פיקסל משנית. מתחת למכסה המנוע של המכשיר תשולב פלטפורמת השבבים Helio P35 בפיתוח מדיה-טק, שכוללת 8 ליבות בתדר מקסימלי של 2.3GHz. הסוללה שמניעה את הסמארטפון היא כנראה אחד מן האלמנטים הבולטים שמפרידים בין ה-Mi Play ל-Redmi 7/Redmi Note 7, שכן היא מגיעה בקיבולת של 3,000mAh בלבד.