חברת וואן פלוס תמיד הייתה עוף מוזר בשוק הסלולר הבינלאומי. בזמן שמרבית יצרניות הסמארטפונים דואגות לשחרר מדי שנה מגוון נרחב של מכשירים - כאלו הפונים לשוק הנמוך, הבינוני והגבוה, הקפידה וואן פלוס לשמור על סדרת מכשירים צנועה שכללה סמארטפון אחד בשנה, ובשנים האחרונות הרחיבה לשני מכשירים בשנה.
לכל אורך שנות פעילותה לש היצרנית הצעירה, הקפידה זו שכל מכשיריה יפנו לשוק הגבוה (מלבד ה-OnePlus X), תוך שהם מציעים תמורה גבוהה מאוד למחיר אותו דורשת עבורם החברה. אלא שעבור 2019, נראה כי זו משנה את תוכניותיה. באירוע הכרזה שתערוך היצרנית ב-14 במאי, יום רביעי הקרוב, תחשוף זו את סדרת הדגל החדשה שלה שתכיל, בפעם הראשונה, שני סמארטפונים: ה-OnePlus 7 ו-OnePlus 7 Pro.


צמד המכשירים החדשים ממשיכים לפנות לשוק הגבוה, אך הפעם בוואן פלוס שואבים השראה מן המתחרים בשוק ומביאים מכשיר דגל סטנדרטי (וואן פלוס 7), ומכשיר דגל משודרג (וואן פלוס 7 פרו) שיגיע במחיר גבוה מתמיד. עבור OnePlus מדובר בשינוי אסטרטגיה משמעותי - הן בזירת התמחור והן בזירת המוצרים עצמם. רגע לפני שהשניים מוכרזים באופן רשמי, הנה כל מה שאנחנו יודעים עליהם.
OnePlus 7

הסמארטפון הראשון בסדרת הדגל של החברה ל-2019 הוא ה-OnePlus 7. זהו ממשיך דרכו הישיר של ה-6T מן השנה שעברה, והוא מביא עימו קווי עיצוב זהים באופן כמעט מוחלט. הוא עשוי מבנה סנדוויץ' זכוכית, כאשר בגבו ובחלקו הקדמי שוכנות יריעות זכוכית, כנראה מסוג Gorilla Glass 6, וביניהם מאגדת מסגרת עשויה אלומיניום.


בחלקו האחורי של המכשיר יהיו 2 מצלמות בלבד, זאת חרף טרנד מערכי הצילום המשולשים שגובר בשוק הסלולר הבינלאומי. בחזית, מגנה הזכוכית על מסך מסוג Optic AMOLED, שיהיה מעט יותר קטן מהדור הקודם - 6.2 אינץ', ויגיע באותה רזולוציית Full HD Plus.
כמו כן, חריץ הטיפה שמכיל את מצלמת הסלפי ישאר זהה לקודמו, והשוליים יהיו גם הם דומים לאלו של הוואן פלוס 6T. מתחת לפאנל התצוגה, ששוליו דקים למדי אך לא מהדקים בשוק, ישולב קורא טביעות אצבע אופטי. המסך יגיע בתצורה שטוחה, ללא קימור, עם יחס צפייה של 19.5:9 וכן עם קצב רענון סטנדרטי של 60 הרץ.


אף על פי שבכל הנוגע לעיצוב יהיה הוואן פלוס 7 זהה לחלוטין לדור הקודם, מתחת למכסה המנוע נמצא מקצה שדרוגים ושיפורים. מערכת השבבים היא, כיאה למכשיר דגל בשנת 2019, ה-Snapdragon 855 בפיתוח קוואלקום, ולצידה יעמוד זיכרון RAM בנפח של 6 או 8 גיגה-בייט כמו גם 128 או 256 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי שאינו ניתן להרחבה. סוללת ה-OnePlus 7 צפויה להגיע בקיבולת של 3,700mAh או יותר, עם תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה Wrap Charge.


את ה-OnePlus 7 צפויה החברה להציע לרכישה בישראל במחיר התחלתי שיהיה גבוה יותר מ-2,899 שקלים - זהו מחיר ההשקהשל הדור הקודם, עבור גרסת הבסיס.
OnePlus 7 Pro

הדגם שיהיה לחדש לחלוטין בנוף מכשירי וואן פלוס, וצפוי להיות המעניין ביותר באירוע ההכרזה הקרוב, הוא ללא ספק ה-OnePlus 7 Pro. מדובר בגרסה משודרגת לוואן פלוס 7 הסטנדרטי, והיא מביאה עימה את מרבית מן השדרוגים שציפינו לראות כבר בדגם הכניסה לסדרה.


המכשיר יגיע עם קווי עיצוב דומים לאלו של הדגם הסטנדרטי - מבנה סנדוויץ' זכוכית עם מסגרת אלומיניום שמכילה כפתור נעילה/כיבוי, מתג השתקה וכפתורי ווליום. עם זאת, בגבו הזכוכית שלו ישולב מערך צילום ראשי הכולל 3 מצלמות - חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה פיקסל עם זווית צילום סטנדרטית, מצלמה משנית עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי של עד פי 2 או 3 וחיישן צילום שלישי עם זווית צילום רחבה.
השינוי אולי המשמעותי ביותר ב-OnePlus 7 Pro יתבטא, ללא ספק, בחזית. שם, ישולב מסך בגודל 6.67 אינץ', ברזולוציית Full HD Plus (או Quad HD Plus) ומסוג Optic AMOLED. אף על פי שגם כאן מדובר בצג Optic AMOLED, בוואן פלוס דאגו לציין עוד לפני השקת המכשיר כי מדובר בפיצ'ר לו הם הקדישו תקציב R&D (מחקר ופיתוח) גבוה במיוחד. המסך מגיע עם קצב רענון של 90 הרץ, שוליו מימין ומשמאל יהיו קמורים והוא יגיע ללא חריץ.


אתר DIsplay Mate, שנוהג לבחון את מסכי הסמארטפונים במעבדותיו, ציין כי ה-OnePlus 7 Pro הספיק לחלוף במעבדה ולקבל את הציון הגבוה ביותר - A Plus. מדי שנה אנו רגילים לראות את מכשירי האייפון של אפל או את דגמי גלקסי S/נוט של סמסונג זוכים בתואר זה, כך שעבור וואן פלוס בהחלט מדובר בהישג מרשים. למעשה, מנכ"ל החברה אף הספליק להתרברב בראיון לאתר The Verge כי מסך המכשיר יהיה ל"סמן הימני" בשוק הסמארטפונים של 2019.
נוסף על כך, שולי המסך יהיו כמעט סימטריים בחלקו התחתון והעליון, כאשר מצלמת הסלפי תגיע בתצורת פופ-אפ ותשולב במגירה נשלפת הממוקמת במסגרת המכשיר. המצלמה, כך ניתן להעריך, תשלף החוצה בכל פעם שהצרכנים יבחרו לגשת למצלמת הסלפי הקדמית או אם בחרו לבצע שימוש בזיהוי פנים לצורך נעילת המכשיר. גם כאן קורא טביעות האצבע ישולב מתחת למסך. נוכח המסך הגדול, יגדלו גם מימדי המכשיר: 162.6 מ"מ אורך, 76 מ"מ רוחב ו-8.8 מ"מ עובי.


יתר מפרטו הטכני של ה-OnePlus 7 Pro צפוי להיות דומה לזה של הוואן פלוס 7. מערכת השבבים תשאר Snapdragon 855, וזו תגיע עם זיכרון RAM בנפחים של 6, 8 או 10/12 גיגה-בייט, כמו גם 128 או 256 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי שאינו ניתן להרחבה. הסוללה בדגם זה צפויה להגיע בקיבולת שנעה סביב 4,000mAh, גם כאן עם תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה Wrap Charge בהספק של 30 וואט.
מלבד העובדה שהוואן פלוס 7 פרו מהווה שינוי באסטרטגיית המוצר של וואן פלוס, הוא מביא עימו גם שינוי משמעותי באסטרטגיית התמחור. על פי הערכות ודיווחים מהשבועות האחרונים, המכשיר יוצע לרכישה בהודו במחיר התחלתי של 49,9990 רופי הודי, המקבילים לכ-2,550 שקלים. מדובר בעליית מחיר משמעותית בהשוואה לתג המחיר ההתחלתי עימו הגיע הוואן פלוס 6T, ועמד על 34,999 רופי (כ-1,782 שקלים, לפי שער ההמרה הנוכחי).


בשוק הישראלי לא ברור כיצד יתומחר המכשיר, אך מחירו עשוי לנוע סביב 3,500 שקלים.