חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode

אפל מכריזה על iOS 13, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה בייצורה עבור מכשירי האייפון , עם מגוון שדרוגים - עיצוב מעודכן עם מצב תצוגה כהה, שיפור ביצועים ועוד

אלי כהן |  03/06/2019

ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים מבין הגדולות בעולם, חברת אפל, פתחה הערב (ב', 03.06) באופן רשמי את כנס המפתחים השנתי WWDC 2019 עם אירוע פתיחה חגיגי. את האירוע ניצלה החברה, כבכל שנה, לטובת הכרזתן של מערכות ההפעלה החדשות בייצורה, ובראשן מערכת ההפעלה iOS 13 עבור מכשירי האייפון ואייפוד טאצ'.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


כבכל שנה, גם הפעם ב-WWDC 2019 בחר טים קוק, מנכ"ל אפל להתרברב בנתונים מספריים אודות הגרסה הקודמת למערכת ההפעלה. לפיו, 97% ממשתמשי iOS 12 מרוצים ממערכת ההפעלה, וזו מותקנת על 85% ממכשירי iOS. גם הפעם דאג קוק להשוות זאת לנתון המקביל עם Android 9, שהנתון המקביל שלה עומד על 10% בלבד. 


כשדברים אלו מאחורינו, הציגה החברה את כל הפרטים את iOS 13. עם מערכת ההפעלה החדשה היצרנית ממשיכה זו שנה נוספת עם קווי העיצוב המוכרים. עם הכרזת iOS 13 שמה אפל דגש על ביצועים משודרגים, עיצוב חדש לאפליקציות המובנות ומקצה שיפורים ליכולות שמירת הפרטיות. 


שדרוג בביצועים

כאמור, גם השנה אפל התמקדה בשיפור משמעותי לביצועי האייפונים והאייפדים שלה עם מערכת ההפעלה החדשה. גרסת iOS 13, כך לטענת החברה, תספק מספר שיפורי מהירות - פתיחת מסך הנעילה באמצעות Face ID תהיה מהירה יותר ב-30% ואפליקציות יהיו מסוגלות להפתח במהירות הגבוהה בעד לפי 2 בהשוואה לגרסת iOS 12.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


נוסף על כך, החברה ציינה כי אפליקציות iOS שיגיעו עם הגרסה החדשה ישקלו 50 אחוז פחות ועדכונים לאפליקציות השונות יקבלו קיצוץ של 60% במשקלן. כך, הורדות אפליקציות מחנות האפליקציות תהיה מהירה יותר (נוכח משקל נמוך יותר של האפליקציות), ונפח אחסון משמעותי יתפנה לטובת שאר שימושי המשתמש.


מצב תצוגה כהה (Dark Mode)

אחרי שחלק ניכר מיצרניות מכשירי אנדרואיד כבר הטמיעו זאת בממשק המשתמש העצמאי שלהן וגוגל צפויה לשלב זאת בגרסת אנדרואיד הבאה - אנדרואיד Q, גם אפל מצטרפת לחגיגה ומציעה עם מערכת ההפעלה iOS 13 מצב תצוגה כהה המכונה Dark Mode.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


תצוגת Dark Mode מכהה את צבעי הממשק לכל אורכו ורוחבו - החל ממסך הבית, מגירת ההתראות וכל אפליקציות המערכת - הגדרות, פתקים, תמונות, מצלמה ועוד. גם אפליקציות אחרות המפותחות על ידי אפל, בהן Pages, Music ואחרות - יהנו כולן ממצב התצוגה הכהה. השימוש ב-Dark Mode עשוי, מלבד השינוי העיצובי, גם לשפר את חיי הסוללה.

 

אפליקציות המערכת מעוצבות מחדש

בזמן שבאפל דאגו לשמור על קווי העיצוב הראשיים של מערכת ההפעלה דומים לדור הקודם, בחברה שידרגו ועיצבו מחדש חלק ניכר מן אפליקציות המערכת. אפליקציות הספארי, הפתקים, התזכורות, המייל, המפות ו-אפליקציית Health זוכות כולן לעיצוב חדש לחלוטין.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


אפליקציית התזכורות החדשה מבצעת שימוש בבינה מלאכותית לטובת זיהוי התוכן הנכתב בתזכורות - והתאמת ההתראה בהתאם. כך, אם נציין בתזכורת כי עלינו "להתקשר לאבא בשעה 13:00", האפליקציה תזהה זאת אוטומטית ותגדיר את התזכורת בהתאם. כמו כן, ישנה אפשרויות לניהול רשימות חכמות ולהתאמת רשימת משימות לתזכורות. אפליקציית הפתקים מגיעה כעת עם תצוגת גלריה חדשה. 


המפות של אפל מתעדכנות לא רק עם שינוי עיצובי, אלא גם עם שדרוג במיפוי. לטענת החברה, צוותי אפל נסעו וטסו לכל אורכה ורוחבה של ארה"ב - למעלה מ-4 מיליון מיילים, על מנת לצלם ולמפות את כל רחובות המדינה. עד לסוף השנה תשיק החברה את המפה המעודכנת בארה"ב, ואילו מדינות נוספות יתווספו בהמשך. 


גם אפליקציית הבריאות (Health) זוכה לעיצוב חדש וכעת תציג תוכן מותאם למשתמש הודות לשימוש בטכנולוגיית למידת מכונה. כמו כן, בחברה החליטו לשלב באפליקציה את פיצ'ר ה-Cycle Tracking, שמאפשר לנשים לעקוב אחר המחזור החודשי שלהן ולקבל התראות רלוונטיות בנושא זה.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


המקלדת המובנית של אפל מתעדכנת גם היא עם תמיכה בכתיבה באמצעות החלקה. הפיצ'ר, אותו מכנה אפל בשם Quick Pad, זמין במקלדות מתחרות ובמכשירי אנדרואיד כבר כמה שנים טובות, כך שבהחלט הגיע הזמן שאפל תציע זאת עם המקלדת שלה. בכל הנוגע לשיתוף תכנים, מציינת אפל כי מסך השיתוף החדש ב-iOS 13 מסוגל להתאים את הצעות השיתוף בהתאם לאנשי הקשר הפופולריים ביותר.


כך, עבור איש קשר שאליו אתם נוהגים לשלוח תמונות בווטסאפ - תציע החברה את האפשרות לשתף את הקובץ עימו ישירות דרך הווטסאפ, ואילו עבור איש קשר אליו אתם נוהגים לשלוח מיילים, תאפשר החברה לשלוח את הקובץ במייל ישירות ממסך השיתוף.  Apple Music זוכה גם היא לעדכון וכעת תציג את את המילים לשירים בסנכרון עם המוסיקה המתנגנת.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


אפליקציות נוספות הזוכות לעדכון ופיצ'רים חדשים הן אפליקציית הצילום ובדגש על מצב הפוטרט; אפליקציית התמונות עם דגש על עריכת התמונות ואפשרות חדשה לעריכת סרטוני וידאו; ופיצ'ר ה-Animoji מתעדכן עם התאמות אישיות חדשות (איפור, עגילים ועוד).


שומרת על הפרטיות

אפל ממשיכה עם הקו אותו היא מנהיגה ובו מתרברבת לא מעט - שמירה על פרטיות המשתמשים. עם iOS 13 היצרנית מרחיבה את שליטת המשתמשים על פרטיותם: המשתמשים יוכלו לאשר לאפליקציות הדורשות זאת, לגשת למיקום באופן חד פעמי. בכל פעם שאותן אפליקציות יבקשו גישה למיקום בשנית - תוצג בפני המשתמש הודעה המבקשת ממנו לאשר זאת.


עבור אפליקציות להן אישר המשתמש לגשת למיקום באופן קבוע, גם ברקע, אפל תציג התראות ברקע המציינת כי אותן אפליקציות עוקבות אחר מיקום המשתמש. נוסף על כך, עבור אפליקציות המנסות לעקוף את הרשאת המשתמש למיקום, ולגשת לפרטי מיקומו על פי רשתות ה-WiFi אליהן הוא מחובר או דרך הבלוטות' - חוסמת היצרנית את האפשרות לבצע זאת. 


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


נוסף על כך, אם עד עתה נהגנו להרשם ולהתחבר לאפליקציות שונות באמצעות אותם כפתורי "התחבר עם פייסבוק" או "התחבר עם חשבון גוגל", מציגה כעת החברה אפשרות לביצוע הרשמה והתחברות באמצעות אפל. API אותו תנגיש החברה למפתחים יאפשר להם להציע למשתמשים להרשם ולהתחבר לשירותים השונים באמצעות חשבון Apple ID שלהם, כאשר באפל מדגישים כי הדבר ימנע מן האפליקציות לעקוב אחר המשתמש ולגשת למידע הזמין דרך פייסבוק או גוגל.


כמו כן, כאשר אפליקציה אכן דורשת את כתובת המייל של הלקוח, בחברה יעמידו בפני המשתמש שתי אופציות: האחת היא, כמובן, להעביר לאפליקציה את כתובת המייל של המשתמש; ואילו האופציה השנייה תהיה להסתיר את המייל מן האפליקציה ולהעביר לזו כתובת מייל פיקטיבית אותה יוצרת אפל באופן ייחודי.  


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


עדכונים ל-AirPods, HomePod ו-CarPlay

אף על פי שאפל לא הציגה אוזניות AirPods חדשות או מעודכנות, החליטה החברה לשדרג חלק מן הפיצ'רים הזמינים בדורות הקיימים. כעת, סירי תהיה מסוגלת להקירא התראות והודעות המתקבלות במכשיר האייפון או האייפד אליו מחוברות האוזניות - גם אם אלו הגיעו מאפליקציות צד ג' (התומכות בכך). כמו כן, ניתן יהיה להגיב לאותן התראות באופן מידי וללא צורך בהוצאה של האייפון מהכיס. 


רמקול ה-HomePod מתעדכן בגרסת iOS החדשה עם תמיכה ב-Handoff. הפיצ'ר שמגיע כעת לרמקול החכם של אפל ומוכר לנו ממכשירי האייפון, האייפד והמק, מסוגל להעביר את המוסיקה או שיחות הטלפון ישירות מן האייפון ל-HomePod והפוך. כמו כן, עם הגרסה החדשה למערכת ההפעלה תומך הרמקול ב-100 אלף תחנות רדיו אינטרנטיות שונות, אותן ניתן להפעיל באמצעות סירי בלבד.


אפל חושפת את iOS 13 עם עיצוב מעודכן ומצב Dark Mode


עדכון נוסף בהום-פוד מגיע לסירי, כשזו תהיה מסוגלת כעת לזהות מי מבין בני המשפחה משוחח עימה. בהתאם לזיהוי האדם המדבר עימה, תוכל סירי לבצע פעולות שונות - להפעיל את השירים האהובים עליו, לקיים שיחות ישירות ממכשיר האייפון שלו ועוד. 


גם CarPlay זוכה לעדכון ושינוי עיצובי נרחב. כעת, ממשק המשתמש של CarPlay יגיע עם אפשרות להצגת מספר אפליקציות בו זמנית. כך, ניתן יהיה לשלוט על המוסיקה ולצפות במפה על אותו המסך מבלי לצאת למסך הראשי. כמו כן, כאשר תופעל סירי היא תוצג על גבי שורה יחידה בחלקו התחתון של המסך וללא הסתרה של יתר התצוגה. כמו כן, ניתן יהיה לבקש מסירי לבצע פעולות שונות גם באפליקציות צד ג' - בהן פנדורה ו-Waze. 


לרשימת הפיצ'רים המלאה ב-iOS 13 - לחצו כאן.


את iOS 13 תשיק אפל בחודשי הסתיו של השנה, סביב חודש ספטמבר ובסמוך להכרזה על מכשירי ה-iPhone XI, iPhone XI Max ו-iPhone XIR. 


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מערכות הפעלה

מערכת הפעלה Microsoft Windows 10 Pro Retail
Microsoft Windows 10 Pro Retail
יצרן:Microsoft,
סוג רשיון:Retail,
שם תוכנה:Windows...,
החל מ- 189 ₪
מתוך 8 חנויות
מערכת הפעלה Microsoft Windows 10 Home OEM
Microsoft Windows 10 Home OEM
יצרן:Microsoft,
סוג רשיון:OEM,
שם תוכנה:Windows...,
החל מ- 179 ₪
מתוך 6 חנויות
מערכת הפעלה Microsoft Windows 10 Professional OEM
Microsoft Windows 10 Professional...
יצרן:Microsoft,
סוג רשיון:OEM,
שם תוכנה:Windows...,
החל מ- 179 ₪
מתוך 13 חנויות
מערכת הפעלה Microsoft Windows 10 Home Retail
Microsoft Windows 10 Home Retail
יצרן:Microsoft,
סוג רשיון:Retail,
שם תוכנה:Windows...,
החל מ- 515 ₪
מתוך 5 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il