WWDC 2019, אירוע המפתחים השנתי של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, נפתח אמש (ב', 03.05) לקול תרועות הקהל באולם הכנסים סן-חוזה שבקליפורניה, ארה"ב. בזמן שבשנים עברו נהגה החברה להציג במהלך אירועי WWDC את העדכון ל-iOS בראש ובראשונה, השנה בחר מנכ"ל החברה, טים קוק, להתחיל דווקא עם מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6.


אפל מכריזה על מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6


tvOS 13

מערכת ההפעלה מבית אפל עבור סדרת מזרימי המדיה, Apple TV זוכה לעדכון המשמעותי ביותר מבין השתיים. tvOS 13 מגיעה עם עיצוב חדש לחלוטין עבור מסכי הבית - וכעת, עם הדלקת מזרים המדיה והכניסה למסך הראשי, יופיעו תצוגות מקדימות במסך מלא בשילוב עם וידאו ולא רק הצעות פסיביות. הדבר רלוונטי עבור אפליקציית Apple TV Plus של אפל, אך סביר שהפיצ'ר יגיע גם לאפליקציות פופולריות כמו נטפליקס ואולי אף יוטיוב.


בגרסת tvOS 13 מצרפת אפל אפשרות להפעלה של מספר משתמשים על גבי סטרימר אחד (Multi User). עבור כל אחד מן המשתמשים תציג החברה הצעות מותאמות אליו ואל העדפותיו הן עבור סרטים וסדרות והן עבור מוסיקה באפליקציית ה-Apple Music. מעבר בין המשתמשים השונים יתבצע ב-Control Center החדש, שמוכר לנו ממכשירי האייפון והאייפד של החברה. מלבד החלפת משתמשים, ניתן יהיה לבצע שימוש ב-Control Center עבור שליטה על המוסיקה המתנגנת ברקע.


אפל מכריזה על מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6


מלבד האמור מעלה, הגרסה החדשה למערכת ההפעלה עבור הסטרימים של אפל מביאה עימה תמיכה בשלטי המשחק של Xbox One X ו-Playstation 4. כך, ניתן יהיה לשחק במשחקים השונים מחנות ה-App Store באמצעות השלטים הקיימים של קונסולות המשחק הפופולריות. בחברה דאגו להדגיש כי שדרגו גם את שומרי המסך החדשים וצירפו צילומים שבוצעו מתחת למים ברזולוציית 4K.


watchOS 6

מערכת ההפעלה עבור שעוני Apple Watch לדורותיהם, היא כמובן watchOS מקבלת גם היא עדכון לגרסתה השישית במספר. עם watchOS 6 מתמקדת אפל בהפיכתם של שעוניה החכמים לעצמאיים ככל הניתן. מערכת ההפעלה החדשה מביאה לשעוני Apple Watch חנות אפליקציות עצמאית, וכעת כל האפליקציות יוכלו להיות מותקנות על השעון באופן עצמאי לחלוטין.


אפל מכריזה על מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6


מעתה, כל האפליקציות שיגיעו בחנות האפליקציות של ה-Apple Watch לא ידרשו אפליקציה תואמת לאייפון, והתקנתן תוכל להתבצע ישירות מהשעון (בניגוד למצב הנוכחי בו נדרש היה לבצע התקנה דרך מכשיר האייפון). חיפוש בחנות האפליקציות יוכל להתבצע על ידי סירי, באמצעות הכתבה קולית או באמצעות כתיבה באמצעות האצבע.


watchOS 6 מביאה תמיכה ב-API חדש להזרמת אודיו ומוסיקה ישירות מן השעון אל אוזניות, וכן כוללת מספר מסכי שעון חדשים (Watch Faces). כמו כן, מעתה בכל שעה עגולה יתריע ה-Apple Watch על כך באמצעות פידבק רטט וכן באמצעות ציוץ ציפורים שישמיע.


אפל מכריזה על מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6


עם מערכת ההפעלה החדשה, עושות דרכן אל השעון אפליקציות חדשות מבית אפל - אפליקציית המחשבון, שתגיע עם פיצ'ר המאפשר חישוב טיפ וחלוקה בין החברים שבשולחן; אפליקציית Voice Memos להקלטת תזכורות קוליות ישירות מהשעון; ואפליקציית Audio Books להאזנה לספרים קוליים.


אפליקציה נוספת וייחודית למדי מכונה בשם Noise, וכמשתמע משמה היא מנטרת אחר הרעש שסובב את המשתמש. האפליקציה מאזינה לסאונד הסביבה, ובמקרה שהסביבה רועשת מדי ועוצמת הסאונד עולה על 90 דציבלים, יקבל המשתמש התראה על כך. בחברה מרגיעים ומציינים כי המיקרופון אינו מאזין באופן קבוע לסביבה אלא דוגם אותה באופן רנדומלי, והסאונד אינו נשמר.


אפל מכריזה על מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6


עבור נשים, כוללת watchOS 6 פיצ'ר חדש בשם Cycle Tracking, המאפאשר מעקב רציף אחר המחזור החודשי, בשילוב עם התראות מותאמות. כמו כן, גם אפליקציית הפעילויות מתעדכנת עם פיצ'ר חדש בשם Activity Trends, הבוחן את פעילותו הגופנית של המשתמש לאורך זמן ומספק, בהתאם לכך, המלצות מותאמות. כך, לדוגמה, אם האפליקציה תציג מצב בו פעילותו הגופנית של המשתמש ירדה לאורך זמן, היא תציע למשתמש הדרכה בהגברת הפעילות הגופנית.


מערכות ההפעלה tvOS 13 ו-watchOS 6 יהיו זמינות למכשירים הנתמכים החל מחודשי הסתיו הקרובים, ככל הנראה בחודש ספטמבר. מערכת ההפעלה החדשה לשעונים תהיה זמינה לכל בעלי שעוני Apple Watch Series 1 או חדשים מכך, האוחזים בידם אייפון מסוג iPhone 6S או חדש יותר. tvOS 13 תהיה זמינה הן לדגמי ה-Apple TV 4K והן לדגמי ה-Apple TV HD הסטנדרטיים.


מקור 1 | 2