במהלך השנה האחרונה שינתה נטפליקס, חברת התוכן והסטרימינג מהגדולות ביותר בעולם עם למעלה מ-150 מיליון מנויים, את אסטרטגיית התמחור שלה מסביב לעולם. המהלך הגיע לישראל לאחרונה, עם עליית מחירים משמעותית למדי שהביאה את חבילותיה למחיר מירבי של 60.9 שקלים. כעת, מאשרת החברה כי תשיק למשתמשיה חבילה חדשה לחלוטין המיועדת עבור מכשירי מובייל בלבד.


רשמי: Netflix תשיק חבילה למכשירים ניידים בלבד


את הדברים חשפה החברה במסגרת הודעה שמסרה למשקיעים, שם ציינה כי תשיק למשתמשים חבילת מובייל מלאה, שתאפשר צפיה בסרטים והסדרות שלה דרך סמארטפון או טאבלט בלבד. את תוכנית המובייל, כך נמסר, תציע נטפליקס בתמחור שיהיה נמוך יותר מזה של החבילה הזולה ביותר הזמינה כיום ומאפשרת צפייה בו זמנית בסך אחד - מחשב, טלפון או טאבלט. 


בשלב ראשוני, השקת החבילה למובייל תהיה זמינה בהודו בלבד. נכון לרגע זה לא ברור מתי והאם בכלל תחליט היצרנית להשיק את החבילה מסביב לעולם. עם זאת, לא פעם נהגה נטפליקס לבדוק פיצ'רים ותוכניות שונות בשווקים מגוונים לפני שהחליטה ליישם (או לא ליישם) אותם בכל המדינות בהן היא זמינה. 


רשמי: Netflix תשיק חבילה למכשירים ניידים בלבד

חבילות נטפליקס הזמינות כיום עבור הצרכנים הישראליים (מקור: אתר האינטרנט של נטפליקס)


עבור הצרכן הישראלי, מחיר חבילת הבסיס כיום עומד על 32.9 שקלים (לאחר עליית המחירים האחרונה). בהתאם לכך, חבילת המובייל-בלבד צפויה להגיע במחיר נמוך יותר, סביר כי אף נמוך יותר ממחיר חבילת הבסיס לפני העלאת המחירים. כמו כן, החברה ככל הנראה תאפשר למשתמשי חבילת המובייל צפייה בתכנים ברזולוציית 480p בלבד, בדומה לחבילת הבסיס כיום. 


מקור