את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2019 השיקה חברת LG בישראל לפני מספר חודשים, ומאז זכתה זו כבר למספר עדכוני גרסה עבור מערכת ההפעלה החדשה WebOS 4.5. כעת, עדכון חדש ומשמעותי במיוחד מגיע לחלק מדגמי הטלוויזיה של החברה: תמיכה בטכנולוגיית NVIDIA G-Sync.


LG מוסיפה תמיכה בטכנולוגיית G-Sync לסדרת טלוויזיות OLED 2019


התמיכה בטכנולוגיית G-Sync של חברת NVIDIA מגיעה כעדכון למסכי ה-OLED מסדרת 2019 בלבד: דגמי C9 ו-E9 בגדלים  55, 65 ו-77 אינץ'. את טכנולוגיה זו אנו מכירים תקופה ארוכה ממסכי מחשבים באופן כללי, ובייחוד כאלו המיועדים לגיימינג. בניגוד למסכי גיימינג ייעודיים הכוללים חומרה ייעודית מבית NVIDIA המאפשרת את התמיכה בטכנולוגיה, מסכי ה-OLED 2019 של LG שמקבלים את העדכון אינם כוללים רכיבי חומרה יעודיים.


 משמעותה של התמיכה ב-G-Sync עם מסכי ה-OLED 2019 היא שטלוויזיות אלו עברו שינויים תוכנתיים יחד עם סדרת בדיקות על ידי חברת NVIDIA, וקיבלו את תקן G-Sync של החברה. אחד מן השינויים שאיפשר את העמידה בתקן הוא שילובו של פיצ'ר ה-VRR (קצב רענון משתנה - Variable Refresh Rate) בקצב של עד 120 הרץ בעת חיבור הטלוויזיות למחשב דרך אחת מכניסות ה-HDMI 2.1 שבטלוויזיה. 


LG מוסיפה תמיכה בטכנולוגיית G-Sync לסדרת טלוויזיות OLED 2019


מדבריו של סגן נשיא בכיר בחטיבת מוצרי הטלוויזיה של LG, כפי שנמסרו במעמד ההודעה על העדכון החדש:

"אין זה סוד כי טלוויזיות ה- OLED של LG זוכות לביקוש בעולם הגיימרים, ואנו מחויבים לאופטימיזציה של חוויית הגיימינג במסכי OLED לטובת המשתמשים האלה"


עם העדכון החדש, בעת חיבור מחשב PC לטלוויזיה באמצעות כבל HDMI תומך, חווית הגיימינג צפויה להיות חלקה ומהירה יותר, עם הפחתה בדילוגי פריימים ושיפור הנראות של מעברי פריימים מהירים. כבר בימים אלו, נציין, LG ויצרניות נוספות משלבות בטלוויזיות שלהן מצבי משחק יעודיים, שמטרתם להפחית את הדיליי שמופיע בעת משחק על גבי מסך הטלוויזיה. בשלב זה לא ברור איזה חומרה נדרשת להימצא על גבי המחשב על מנת שהתמיכה ב-G-Sync תהיה רלוונטית לשימוש בטלוויזיות של LG.