כחודש ימים לפני ההכרזה עליו, אנחנו כבר יודעים כמעט את כל הפרטים על הסמארטפון החדש שחברת גוגל עתידה להציג במהלך אוקטובר, הלא הוא ה-Pixel 4. בחודשים האחרונים דולפים לרשת תמונות, סרטונים וצילומי מסך, שלא משאירים הרבה מקום לדמיון לגבי איך יראה המכשיר ומה בדיוק יהיה המפרט הטכני שלו.


90 הרץ ושלוש מצלמות: הכירו את הפיקסל 4


תמונות שהגיעו לאתר TheVerge, מציגות את הדגם הגדול יותר שנקרא Pixel 4 XL ומבט מהיר במערך הצילום האחורי שלו מראה מייד מהיכן שאבו את ההשראה לעיצוב, לפחות במה שנוגע למצלמות. מערך הצילום שיגיע עם הפיקסל החדש מזכיר בצורה ברורה את מערך הצילום באייפון 11 פרו, שהוצג לפני מספר ימים בסן פרנסיסקו ויכלול גם הוא, ככל הנראה 3 עדשות אחוריות.


90 הרץ ושלוש מצלמות: הכירו את הפיקסל 4

מתוך: TheVerge


לפי פרטי ההדלפה, מסתמן שגוגל תשפר את החיישן הראשי במעט ומפתח הצמצם יהיה f/1.73 לעומת f/1.8 בפיקסל 3. כמו כן, נראה כאילו הגדרת ברירת המחדל של הצילום תהיה לראשונה 16:9, למרות שהחיישן עצמו הוא ביחס 4:3. מה שאומר שייתכן שגוגל תחתוך את התמונה המצולמת רק כדי שבעת הפעלת המצלמה, התמונה תהיה פרוסה על פני כל המסך. קצב רענון המסך צפוי להיות 90Hz כמו בוואן פלוס והרזולוציה תהיה 3040x1440. עדיין חסרים פרטים לגבי איכות המצלמות והמאפיינים המיוחדים שלהם, אם אכן יהיו.
המעבד במכשיר יהיה מדגם סנאפדרגון 855 של קוואלקום וזיכרון ההפעלה יעמוד על נפח של 6GB לדגם הבסיס. ייתכן שבדגם בעל הנפח הגדול ביותר, זיכרון ההפעלה יגדל ל-8GB. מערכת ההפעלה תהיה בגרסה 10, הגרסה החדשה ביותר שגוגל פיתחה ועליה עובדים כבר נסיינים מזה מספר שבועות.


חיישן טביעת האצבע נעלם מגב המכשיר, כך לפחות על פי התמונות שדלפו, מה שמעיד על כך שגוגל ככל הנראה הצליחה הפעם להטמיע את החיישן מתחת למסך, משימה שחברת סמסונג הצליחה להוציא לפועל רק במכשירים האחרונים שהשיקה וחברות כמו וואווי ושיאומי כבר עשו בכמה מכשירים.