אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות ביותר בעולם, חברת וואווי, דומה מאוד למקבילותיה, ביניהן סמסונג, בכל הנוגע לאסטרטגיית הכרזת מכשירי הדגל שלה. בעוד התכונות, היכולות והמפרט של מכשיריה השונים אינו ברור משנה לשנה ומכוסה בעשרות דיווחים והדלפות, מועדי הכרזת הסמארטפונים ניתנים להערכה די בדיוק. אז מתי היא צפויה לחשוף את סדרת הדגל הבאה שלה ואילו מכשירים יגיעו עימה? 


מתי תכריז וואווי על מכשיר הדגל הבא שלה והאם יגיע לישראל?


וואווי מחזיקה בשתי סדרות דגל עיקריות הפונות לשוק הבינלאומי: Huawei Mate ו-Huawei P. בדומה לחלק ניכר מיצרניות הסמארטפונים, ביניהן גם סמסונג, אחת מסדרות הדגל, וזו סדרת P במקרה של וואווי, מיועדת למחצית הראשונה של השנה, והשנייה, סדרת Mate, מיועדת למחצית השנייה של השנה הקלנדרית. 


בתחילת דרכה, סדרת P כונתה בשם Huawei Ascend P, ודגמיה הראשונים נחשפו סביב חודש יולי. אך עם חלוף השנים, החלה וואווי להזיז את מועדי ההכרזה, ובשנים האחרונות חושפת החברה את כל דגמי הסדרה, האחרון שבהם הוא ה-Huawei P30, סביב החודשים פברואר-אפריל. מדובר בטווח תאריכים קרוב מאוד לזה של סמסונג, שיאומי ויצרניות אחרות בשוק, מה שמאפשר לענקית הסינית להתחרות באלו כראוי עם מכשירי דגל מעודכנים.
בשנתיים האחרונות, עם החלטתה של סמסונג להכריז על מכשירי הדגל שלה במסגרת כנס MWC השנתי, העדיפה וואווי שלא לחשוף את מכשיר סדרת P במסגרת הכנס, אלא באירוע הכרזה עצמאי שהתבצע כחודש לאחר התערוכה. גם עבור שנת 2020 צפויה היצרנית להמשיך באותו הקו. אם תמשיך החברה באסטרטגיה זו, סדרת Huawei P40 תחשף באירוע הכרזה עצמאי שייערך סביב חודש מרץ, באחת מן ערי אירופה, וזו תכיל את הדגמים P40 ו-P40 Pro.


בעוד סדרת P מיועדת להשקה במחצית הראשונה של השנה, סדרת Mate במתכונתה הנוכחית מיועדת להכרזה והשקה במחצית השנייה של אותה השנה. בשנים הראשונות לסדרה, שהדגם הראשון שבה נחשף ב-2013, הוכרזו מכשיריה דווקא בחודשים הראשונים של השנה.


מתי תכריז וואווי על מכשיר הדגל הבא שלה והאם יגיע לישראל?


עם זאת, במהלך השנים האחרונות, מאז עברה וואווי להתמקד בסדרת מייט כסדרת מכשירי דגל הפונה לשוק הפרימיום הבינלאומי, הקפידה זו להציג את המכשירים בין החודשים ספטמבר לנובמבר. כך היה גם עם הדור הנוכחי, Mate 30, שנחשף ב-19 בספטמבר, באירוע עצמאי שנערך בגרמניה.


בהתאם לכך, את ה-Huawei Mate 40, הדור הבא בסדרת מכשירי הדגל Mate, ניתן להעריך כי תשיק וואווי במסגרת אירוע הכרזה שייערך לקראת סוף 2020, סביב החודשים אוגוסט-ספטמבר של אותה השנה. הסדרה צפויה להכיל, בדומה לדור הנוכחי, שני דגמים: Mate 40 ו-Mate 40 Pro. 


מתי תכריז וואווי על מכשיר הדגל הבא שלה והאם יגיע לישראל?


בשלב זה ונוכח המשבר המשמעותי שחווה היצרנית מול גוגל, עתידם של מכשירי המותג עוד לוטה בערפל. בשלב זה, דגמי המייט 30 מגיעים ללא יישומי גוגל או חנות האפליקציות של אנדרואיד, ואלו אינם מתוכננים להגיע לשוק הישראלי. עד אשר יהיה שינוי ביחסי סין-ארה"ב ויחסיה של וואווי עם הממשל האמריקאי, סביר כי כל הסמארטפונים החדשים שלה לא יגיעו לישראל. אפשרות נוספת היא שהחברה תשיק את מערכת ההפעלה הייעודית שלה בגרסה בינלאומית, ועימה היא תנסה לעקוף את החסם שמציב בפניה הממשל האמריקאי כיום.