מוקדם יותר החודש השיקה גוגל באופן רשמי את פלטפורמת הגיימינג מבוססת הענן בפיתוחה, Google Stadia, זאת כפי שהיא אישרה באופן רשמי בחודש יוני האחרון. אלא שנראה כי גוגל לא תהיה היחידה בזירה למשך תקופה ארוכה: דיווח חדש שצץ ברשת חושף כי ענקית הקמעונאות והטכנולוגיה אמזון, עובדת גם היא על פלטפורמה דומה.


אמזון תשיק ב-2020 שירות גיימינג מבוסס ענן
בתמונה: פלטפורמת הגיימינג מבית גוגל, Stadia

לטענת הדיווחים השונים בנושא, בין כותלי משרדי אמזון עומלים על פיתוחה של פלטפורמת גיימינג חדשה שמטרתה להתחרות בין היתר ב-Stadia מבית גוגל ואולי גם בפלטפורמת Arcade למשחקי מובייל ומק מבית אפל.  

על פי המידע שנחשף, את פלטפורמת הגיימינג מבוססת הענן שלה תשיק אמזון כבר במהלך 2020, אם כי לא ברור מתי בדיוק היא תבצע זאת. ענקית הטכנולוגיה האמריקאית גם מחזיקה בבעלות על Twitch, פלטפורמה אינטנרטית להזרמת וידאו בשידור חי, ולפי הערכות היא צפויה להציע אינטגרציה בין השתיים כך שניתן יהיה לשחק בפלטפורמת הגיימינג ותוך כדי להזרים את המשחק בלייב - כל זאת במקום אחד.

אמזון תשיק ב-2020 שירות גיימינג מבוסס ענן

פלטפורמת Google Stadia אמנם הושקה החודש, אך זו זמינה בשלב זה עם חלק מיכולותיה בלבד - הזרמת תוכן ברזולוציה של עד 4K ב-60 פריימים לשנייה, וידאו HDR, סאונד ב-5.1 ערוצים ועוד. הפלטפורמה של גוגל זמינה בגרסת בסיס התומכת בוידאו Full HD בלבד ובגרסה נוספת המגיעה גם עם תמיכה בוידאו 4K. השירות מתומחר ב-9.99 דולר עבור גרסת הפרו, וחינמי לחלוטין עבור גרסת הבסיס.