חברת הטכנולוגיה וענקית המובייל הסינית, חברת וואווי, קיימה מוקדם יותר היום אירוע הכרזה חגיגי בסין ובו היא חשפה באופן רשמי טאבלט פרימיום חדש שעשוי לקרוא תיגר על האייפד פרו של אפל: הכירו את ה-Huawei MatePad Pro.


הוכרז: MatePad Pro - עיצוב פרימיום ומפרט דגל


ה-MatePad Pro של וואווי מגיע, לפחות כעת, בגרסה יחידה בגודל 10.8 אינץ', ומצוייד במסך LCD ברזולוציית Quad HD Plus (או:2560X1600 פיקסלים), עם שוליים דקים מאוד וסימטריים מכל צדדיו, כאשר בוואווי בוחרים לשלב את מצלמת הסלפי הקדמית בחור קטנטן במסך. יש לציין כי מדובר בטאבלט הראשון שמגיע עם חור במסך, וזה כולל מצלמת 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0.


ה-MatePad Pro כולל מבנה סנדוויץ' זכוכית עם מסגרת עשויה אלומיניום, ועליה נמצא פריסת מקשים מוכרת - כפתורי שמע וכפתור נעילה/כיבוי. בוואווי מוותרים על זיהוי ביומטרי באמצעות טביעת אצבע, והמשתמשים ידרשו להסתמך על זיהוי פנים ב-2D עם המצלמה הקדמית בלבד (או כניסה באמצעות קוד).


הוכרז: MatePad Pro - עיצוב פרימיום ומפרט דגל


נוכח השוליים הדקים שסביב המסך (בחברה מבטיחים יחס מסך-גוף מכשיר שעומד על 90 אחוזים), יהיו מימדי הטאבלט צנועים במיוחד: רוחבו עומד על 246 מ"מ, גובהו 159 מ"מ, עוביו 7.2 והמשקל שלו עומד על 460 גרם בלבד. גב הזכוכית של ה-MatePad Pro מאפשר לו להיות הטאבלט הראשון בשוק שמגיע עם יכולות טעינה אלחוטית, וזהו מסוגל להטען בהספק מירבי לא רע של 15 וואט.


נוסף על כך, בוואווי לא מסתפקים בטעינה אלחוטית סטנדרטית בתקן Qi בלבד, והמייט-פד פרו מגיע עם יכולות טעינה אלחוטית דו-כיוונית, כך שניתן יהיה לטעון איתו גם מכשירים צד ג'. הספק הטעינה האלחוטית הדו-כיוונית יעמוד על 7.5 וואט, זאת בדומה לדור מכשירי הדגל האחרון של החברה.


הוכרז: MatePad Pro - עיצוב פרימיום ומפרט דגל


יכולות הפרימיום של הטאבלט מגיעות גם אל מתחת לפני השטח. הוא כולל את מערכת השבבים Kirin 990 בפיתוחה העצמאי של וואווי, אותה ראינו לראשונה עם ה-Mate 30 מוקדם יותר השנה. השבב החדש מיוצר בהליך 7nm FinFET וכולל 8 ליבות עיבוד, בהן: 2 ליבות Cortex-A76 בתדר מקסימלי של 2.86GHz, שתי ליבות Cortex-A76 נוספות בתדר מירבי של 2.36GHz, וכן 4 ליבות מסוג Cortex-A55 בתדר של 1.95GHz.


על יכולות העיבוד הגרפי יהיה אחראי מאיץ (GPU) מדגם Mali-G76, שכולל 16 ליבות גרפיות, ולצידו יהיה מעבד NPU ייעודי לביצועי בינה מלאכותית. מערך הזיכרון של ה-Huawei MatePad Pro כולל זיכרון הפעלה (RAM) בנפח של 6 או 8 גיגה-בייט, וכן רכיב אחסון פנימי בנפח של 128 או 256 גיגה-בייט.


על המפרט המתקדם של הטאבלט, תנצח סוללה בקיבולת של 7,250mAh, עם תמיכה בטעינה קווית מהירה בהספק של 40 וואט (SuperCharge), זאת דרך כניסת USB Type-C ובאמצעות שנאי ייעודי. באריזת המכשיר, עם זאת, תשלב וואווי מטען בהספק מירבי של 20 וואט בלבד, ולצורך מיצוי מלוא פוטנציאל הטאבלט יש לרכוש את השנאי הייעודי בנפרד.


הוכרז: MatePad Pro - עיצוב פרימיום ומפרט דגל


מערכת ההפעלה וממשק המשתמש שרצים על המייט-פד פרו הם אנדרואיד 10 מבית גוגל, ו-EMUI 10 בפיתוחה העצמאי של וואווי. בשלב זה, ומכיוון שההכרזה התקיימה בסין, הוצגה הגרסה הסינית של הטאבלט בלבד, וזו אינה מכילה את חנות האפליקציות של גוגל.


עם הצמצום הצפוי בחרם על היצרנית ובהנחה שגוגל תקבל רישיון להמשיך ולסחור עם היצרנית הסינית, ניתן להעריך כי גרסה בינלאומית של הטאבלט, שתגיע עם מערכת ההפעלה החדשה יחד עם חנות האפליקציות של גוגל וכל אפליקציות המערכת בפיתוחה (ג'ימייל, כרום, מפות וכדומה), תוצע לרכישה במדינות שונות באירופה וגם בישראל.


על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל של מסך הטאבלט הגדול, בוואווי הציגו מגוון פיצ'רים שמטרתם לאפשר מולטי-טאסקינג יעיל על מסך ה-MatePad Pro. בין הפיצ'רים הללו נמצאת אפשרותלהזרמת מסך הסמארטפון של המשתמש ישירות למסך הטאבלט, העברת קבצים מהירה בין הטאבלט לטלפון ועוד.


בגבו של ה-MatePad Pro נמצאת מצלמה ראשית יחידה, המגיעה ברזולוציה של 13 מגה פיקסל עם פלאש LED ייעודי הסמוך אליה. זו מצטרפת לחיישן צילום קדמי הטמון בחור שבמסך, ומגיע ברזולוציית צילום סטנדרטית של 8 מגה פיקסל, ללא כל פלאש LED.


הוכרז: MatePad Pro - עיצוב פרימיום ומפרט דגל


לצד ה-Huawei MatePad Pro, הציגו בוואווי עט סטיילוס ומקלדת ייעודיים עבורו. עט הסטיילוס, שמכונה Huawei M-Pencil, מגיע עם סוללה מובנית שתאפשר למשתמש לבצע בו שימוש למשך 10 שעות עבודה רצופות, והוא מגיע עם עד ל-4,096 רמות מגע שונות אותן יהיה מסוגל מסך הטאבלט לזהות. העט מתחבר למייט-פד באופן אלחוטי (באמצעות בלוטות'), וטעינתו תתבצע באופן אלחוטי הודות לטכנולוגיית הטעינה האלחוטית הדו-כיוונית (Reverse Wireless Charging) שמציע הטאבלט החדש.


המקלדת הייעודית של המייט פד פרו מתחברת לטאבלט באמצעות מגנט, וזו מאפשרת לבצע בו שימוש באופן דומה למחשב נייד, תוך שהיא מגנה על המסך בזמן שהטאבלט אינו בשימוש. את ה-Huawei MatePad Pro תציע החברה לרכישה ללא העט וללא המקלדת, ואלו יהיו זמינים לרכישה בנפרד במחיר של 699 ו-499 יואן (כ-345 ו-245 שקלים), בהתאמה.


ה-Huawei MatePad Pro יהיה זמין לרכישה ב-4 וריאציות שונות:

  • MatePad Pro בגרסת WiFi בלבד עם 6GB RAM ו-128GB אחסון פנימי - 3,299 יואן סיני (כ-1,620 שקלים)
  • MatePad Pro בגרסת WiFi בלבד עם 8GB RAM ו-256GB אחסון פנימי - 3,399 יואן סיני (כ-1,670 שקלים)
  • MatePad Pro בגרסת 4G LTE עם 6GB RAM ו-128GB אחסון פנימי - 3,799 יואן סיני (כ-1,870 שקלים)
  • MatePad Pro בגרסת 4G LTE עם 8GB RAM ו-256GB אחסון פנימי - 4,499 יואן סיני (כ-2,210 שקלים)


מקור 1 | 2