חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
טלפון סלולרי Apple iPhone 11 128GB
3,749 - 2,938 ₪
טלפון סלולרי Apple iPhone 11 64GB
3,389 - 2,729 ₪

הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20

באירוע ההכרזה שקיימה סמסונג בסן פרנסיסקו, קליפורניה, לקחנו להתרשמות ראשונית את שלושת מכשירי הדגל Galaxy S20, S20 Plus ו-Galaxy S20 Ultra, וזה מה שחשבנו עליהם

אלי כהן |  16/02/2020

ביום שלישי שעבר (ג', 11.02) קיימה חברת הטכנולוגיה הקוריאנית, סמסונג, אירוע הכרזה חגיגי בסן-פרנסיסקו, קליפורניה, שם היא הציגה את סדרת מכשירי הדגל Galaxy S20 עם שלושה דגמים שונים: Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ו-Galaxy S20 Ultra.


הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20


רגע לפני ההשקה המקומית, שתתקיים בישראל כבר ביום חמישי הקרוב, במסגרת אירוע ההשקה שקיימה החברה בסן-פרנסיסקו, הייתה לנו ההזדמנות להתנסות עם כל מכשירי הסדרה החדשה ולקבל הצצה ראשונה לכל השינויים והשדרוגי, ולבחון את הפיצ'רים החדשים והמעניינים ביותר בסדרה. 


מסך חלק מתמיד

את סדרת הדגל Galaxy S20 השיקה סמסונג כשבראש ובראשונה היא מגיעה עם עדכון משמעותי ל-3 מהפיצ'רים הבולטים ביותר: מסך, יכולות צילום וסוללה, כשאנו כמובן נתחיל מהמסך. כל הדגמים כוללים מסך חדש מסוג Dynamic AMOLED 2X שמגיע עם קצב רענון של 120 הרץ (קצב רענון מגע של 240 הרץ) ורזולוציה של Quad HD Plus, בגדלים 6.2 אינץ' לגלקסי S20, צג 6.7 אינץ' לגלקסי S20 פלוס ומסך 6.9 אינץ' לגלקסי S20 אולטרה.


קצב הרענון החדש מורגש באופן יוצא דופן כבר בשימוש הראשוני. המסך מגיב במהירות מרשימה בין היתר הודות להכפלת קצב רענון המגע ל-240 הרץ, וכל פעולה שבוצעה עליו הייתה חלקה להפליא - גלילה, גלישה דרך דפדפן הכרום ועוד. השדרוג בקצב הרענון של המסך ומסך המגע עצמו צפויים להיות אף עוד יותר משמעותיים במשחקים שונים.


הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20


עם זאת, נקודה משמעותית שבסמסונג לא ציינו במהלך ההכרזה היא שקצב הרענון של 120 הרץ יהיה זמין אך ורק ברזולוציית Full HD Plus. המשמעות היא שאם תרצו לנצל את רזולוציית המסך באופן מוחלט ולהעלות אותה ל-Quad HD Plus, קצב הרענון ירד באופן אוטומטי ל-60 הרץ בלבד - וההבדל מורגש מאוד. לטעמנו ההבדל ברזולוציית הצפייה אינו כה משמעותי ואנו היינו מעדיפים להשאר עם מצב ה-120 הרץ. 


שינוי נוסף במסך מכשירי הסדרה שהצליח להפתיע אותנו הוא קימור המסכים. מאז ה-Galaxy S8, כל מכשירי הדגל של סמסונג מגיעים עם מסך הקמור מימין ומשמאל (מלבד ה-S10e בשנה שעברה), תכונה שלטעמנו הפריעה לשימוש ומלבד היותה אלגנטית למראה - לא תרמה לפונקציונליות ולשימוש. עם ה-Galaxy S20 החליטה סמסונג לשנות כיוון, ואף על פי שהקימור במסך נשאר, הוא הצטמצם באופן משמעותי והפך לסולידי מאוד. שינוי זה מצליח לשפר את נוחות האחיזה של המכשירים ולהפחית את הבעייתיות שראינו בדורות הקודמים של המסך הקמור. 


אם כבר עסקינן בנוחות האחיזה, בסמסונג ממשיכים לצמצם את שולי המסך ומימדי המכשירים, והדבר מורגש בהחלט בשימוש. הגלקסי S20 מגיע עם מסך 6.2 אינץ', אך עם מימדים צנועים של 151.7 מ"מ אורך ורוחב של 69.1 מ"מ. הגלקסי S20 פלוס, שמגיע עם מסך 6.7 אינץ', מגיע במימדים של 161.9 מ"מ אורך ו-73.7 מ"מ רוחב; והגלקסי S20 אולטרה מגיע באורך של 166.9 מ"מ וברוחב 76 מ"מ. כל השלושה די נוחים לאחיזה, כשה-S20 הסטנדרטי יהיה הנוח ביותר לשימוש ביד אחת. 


הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20


זום פי 100? 

אחרי המסך, אחד מן הפיצ'רים המשמעותיים והבולטים שהציגה סמסונג עם סדרת Galaxy S20 היה יכולות הצילום של שלושת מכשירי הסדרה. כל השלושה מגיעים עם תמיכה ביכולות זום חדשות המכונות Space Zoom, ואלו מאפשרות זום המשלב בין זום דיגיטלי לאופטי של עד פי 30 במכשירי ה-Galaxy S20/S20 Plus וזום של לא פחות מפי 100 ב-Galaxy S20 Ultra.


במהלך הזמן הקצר שהיה לנו עם המכשיר, בהחלט ניתן היה להבחין ביכולות זום מרשימות למדי. בעוד בקפיצות הראשונות נותרת איכות הצילום די טובה, מיותר לציין כי זום של פי 30 וזום של פי 100 מפחיתים באופן משמעותי מאוד את איכות הצילום. ועדיין, מדובר ביכולות מרשימות למדי, שמאפשרות להבחין בפרטים רבים הנקלטים בעדשת המצלמה גם ממרחק רב. 


ה-Galaxy S20 ו-Galaxy S20 Plus מגיעים עם מצלמת 12 מגה פיקסל ראשית, חיישן 12 מגה פיקסל עם זווית צילום סופר-רחבה, ומצלמת 64 מגה פיקסל עם עדשת טלפוטו שמאפשרת את הזום האופטי. הגלקסי S20 פלוס מצויד גם בחיישן רביעי לטובת חישובי עומק. 


הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20


מנגד, המכשיר היקר בסדרה, Galaxy S20 Ultra, מגיע עם חיישן 108 מגה פיקסל ראשי המבצע שימוש בטכנולוגיה חדשה שפיתחה סמסונג בשם Nona-Bining - וזו מאגדת בין כל 9 פיקסלים לפיקסל אחד. יתר החיישנים מגיעים ברזולוציה של 12 מגה פיקסל לזווית הצילום הסופר-רחבה, רזולוציית 48 מגה פיקסל לעדשת הטלפוטו שמאפשרת זום אופטי של עד פי 10. גם כאן ישנו חיישן עומק מסוג DepthVision.


מלבד הזום, בסמסונג הציגו פיצ'ר חדש בשם Single Take Mode, שמאפשר בלחיצה אחת על כפתור הצילום לצלם קטע וידאו של 10 שניות מן החיישן הראשי והמשני, וכן תמונות סטילס מחיישני הצילום השונים. מדובר בפיצ'ר נחמד למדי, אך קשה לחשוב על תרחישים של המשתמש הממוצע במסגרתם הוא יבצע בפיצ'ר זה שימוש - מלבד כמובן יוצרי תוכן. על מנת לבחון את המצלמה לעומק נדרש להמתין, כמובן, להגעת המכשירים לסקירה המלאה, אך לעת עתה בהחלט נראה כי יש למה לצפות. 


שדרוג צפוי בביצועים

מפרטם הטכני של מכשירי הסדרה שודרג בדיוק כפי שניתן יהיה לצפות. כולם מגיעים עם מערכות השבבים החדשות של קוואלקום וסמסונג, Snapdragon 865 ו-Exynos 990, זיכרון RAM בנפח משודרג שמגיע כבר עד ל-16GB ב-Galaxy S20 Ultra ומתחיל מ-8GB עבור ה-Galaxy S20 הסטנדרטי וזיכרון אחסון שמגיע עד ל-512GB.


הצצה ראשונה: סדרת מכשירי הדגל Samsung Galaxy S20


אלא שגולת הכותרת במפרט היא לאו דווקא השדרוג הצפוי במערך הזיכרון או ביכולות העיבוד, אלא דווקא זה של חיי הסוללה. כל הדגמים, ללא יוצא דופן, זכו לשדרוג משמעותי בהשוואה לדור הקודם, עם סוללות 4,000mAh ו-4,500mAh לדגמי ה-Galaxy S20 ו-S20 Plus, וסוללה של לא פחות מ-5,000mAh ל-Galaxy S20 Ultra. 


מיותר לציין כי את חיי הסוללה לא יכולנו לבחון בזמן הקצר שהיה לנו עם שלושת הדגמים, אך בהחלט ניתן לקוות כי השדרוג בקיבולת יוביל לשיפור בחיי הסוללה בפועל. בכל הנוגע לטעינה, הדגם היחיד שזוכה לשדרוג משמעותי הוא הגלקסי S20 אולטרה, שיאפשר טעינה באמצעות שנא 45 וואט המגיע באריזה ולפי דיווחים יטען מ-0 ל-100 אחוזים תוך פחות משעה. 


את סדרת Samsung Galaxy S20 תשיק החברה בישראל ביום חמישי, ה-20 בפברואר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,938 ₪
מתוך 36 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.3 אינטש,
טווח מחירים:500...,
החל מ- 608 ₪
מתוך 36 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,729 ₪
מתוך 30 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,938 ₪
מתוך 27 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il