חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

הערכות: זו הפגיעה שיספוג שוק הטכנולוגיה בעקבות וירוס הקורונה

סמארטפונים, מוצרי מחשוב לביש, מסכים ועוד: שוק האלקטרוניקה הצרכנית צפוי לספוג פגיעה שתנוע בין 4.5 ל-16 אחוזים נוכח התפרצות והתפשטות וירוס הקורונה, כך על פי הערכות מעודכנות

אלי כהן |  18/02/2020

ימים ספורים אחרי שהחלו עוד ועוד ענקיות טכנולוגיה לבטל את הגעתן לתערוכת הסלולר והמובייל השנתית שבברצלונה, MWC 2020, הודיע איגוד GSMA, מארגנת הכנס, על ביטולו באופן רשמי מאותן הסיבות בדיוק - התפרצות וירוס הקורונה בסין והתפשטותו מחוצה לה. כעת, כשברקע ממשיך הוירוס בהתפשטותו, נראה כי השפעותיו על שוק האלקטרוניקה הצרכנית יהיו משמעותיות ביותר. 


הערכות: זו הפגיעה שיספוג שוק הטכנולוגיה בעקבות וירוס הקורונה


חברת המחקר הטיוואנית TrendForce שיחררה ביממה האחרונה דו"ח חדש החושף את הערכות האנליסטים המעודכנות שלה לפגיעה של התפרצות הקורונה בתעשיית ההייטק ברבעון הראשון של שנת 2020. הדו"ח החדש מעדכן את הערכת המשלוחים בתעשיות אלקטרוניקה צרכנית שונות, כשבראשן עומדת תעשיית השעונים החכמים שתספוג את הפגיעה המשמעותית ביותר, עם ירידה צפויה של 16% במשלוחים ב-1Q20.


כך, לפי טרנד פורס, ישלחו ברבעון זה 12.1 מיליון שעונים חכמים ברחבי העולם, בניגוד להערכה ראשונית של 14.4 מיליון יחידות. ממשיכים את הרשימה אלו הם מחשבי ה-Notebook הניידים, שיספגו ירידה של 12.3% במשלוחים בניגוד להערכות הראשוניות, עם סך של 30.7 מיליון יחידות (בניגוד להערכה של 35 מיליון) ברבעון הראשון של השנה. 
הפגיעה בשוק המובייל תתרחב גם לסמארטפונים, עם ירידה צפויה של 10.4 אחוזים בייצור הסמארטפונים, בתעשיית הרמקולים החכמים  עם ירידה של 12.1% וכן גם בשוק קונסולות המשחק, עם ירידה של 10.1 אחוזים. על פי Trend Force, שוק מסכי המחשב והטלוויזיות יספגו גם הם פגיעה, אך זו תהיה סולידית יותר עם ירידה של 5.2 ו-4.5 אחוזים, בהתאמה. מיותר לציין כי בשלב זה עוד מוקדם מאוד להעריך ולהבין את הפגיעה המשמעותית שתיווצר נוכח התפשטות הקורונה, בייחוד במקרה שהוירוס ימשיך בהתפשטותו. 


מקור

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית שעונים חכמים

סוג המוצר:שעון חכם,
יצרן:Samsung,
מערכת הפעלה:T...,
החל מ- 990 ₪
מתוך 26 חנויות
סוג המוצר:שעון חכם,
יצרן:Apple,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 1,809 ₪
מתוך 13 חנויות
סוג המוצר:שעון חכם,
יצרן:Samsung,
מערכת הפעלה:T...,
החל מ- 945 ₪
מתוך 22 חנויות
סוג המוצר:שעון חכם,
יצרן:Samsung,
מערכת הפעלה:T...,
החל מ- 995 ₪
מתוך 24 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il