חברת Yesהודיעה הבוקר על כוונתה להעביר את כל השידורים שלהם אל הצופים באמצעות רשת האינטרנט ובכך לבטל את שידורי הלווין בהם השתמשה עד היום מיום הקמתה. כיום, שירותי הטלוויזיה שמתבססים על האינטרנט – מגיעים אל הצופה בדיליי (שיהוי) של כדקה, תלוי כמובן באיכות תשתית האינטרנט בבית, וזה עניין שפוגע בחוויית הצפייה כשמדובר על שידורים חיים.


Yes+ Live מבטלת את הדיליי


בין אם אלו שידורי ספורט, שלבי הגמר של תוכניות ריאליטי או אפילו שידור של תוצאות מדגם בחירות, הצופה שאמור לקבל את המידע בזמן אמת – מקבל אותו בעיכוב של עד כדקה ובכך חוויית הצפייה בשידורים החיים נפגעת משמעותית, מה שהביא את המהנדסים ביס לעבוד על פתרון לנושא הזה.

חברות יס ו-Synamedia, חברה המתמחה בפתרונות לשירותי טלוויזיה, פיתחו יחד את הטכנולוגיה הייחודית אשר מתבססת על פירוק השידור למקטעים זעירים של מידע (מקטעים הקטנים פי 30 מהקיים), ואותו פירוק וצמצום, מאפשר הזרמה מהירה מאוד של מידע במערכות השידור וכך התוכן מופיע על המסך ללא שיהוי. הטמעת תקן זה דרשה פיתוח יכולות מתקדמות לכל אורך מערכות השידור אשר מאפשרות למקטעי הווידאו הזעירים לעבור בצורה מהירה ורציפה ולהגיע למסך הטלוויזיה הביתי ללא שיהוי (Delay). במסגרת הפיתוח שודרגו ועודכנו מערכות השידור של yes במערכות ייעודיות התומכות ומשדרות תוכן בטכנולוגיה זו.

Yes+ Live מבטלת את הדיליי

במהלך חודש ספטמבר, yes+ Live יהיה זמין ב-11 ערוצים שונים, ביניהם ערוצי הספורט המובילים וערוצי ה- Broadcast של קשת ורשת, ובהמשך יורחב ל-16 ערוצים סה"כ, ביניהם כאן 11. הטכנולוגיה תוטמע בממיר yes+ מסוג אנדרואיד ללא עלות ותופעל באופן אוטומטי. בהמשך תוטמע הטכנולוגיה גם בממירים נוספים, כולל מכשיר ה-Apple TV.

רן גוראון, מנכ"ל yes: יס היא חברת הלוויין הראשונה בעולם שהודיעה לפני כשנה וחצי על מעבר לשידורים על גבי האינטרנט, וכך כבר במהלך השנה הבאה נהיה חברת הטלוויזיה הגדולה בישראל המשדרת על גבי רשת האינטרנט. היום אנו גאים להציג פתרון טכנולוגי מהותי, הנותן מענה לאתגר עולמי גדול עמו מתמודדים כל שירותי הטלוויזיה באינטרנט בארץ ובחו"ל, שיעצים את חווית הצפייה וישנה את פניה של הטלוויזיה על גבי האינטרנט."