מותג המחשבים Vaio, אותו מכרה ענקית הטכנולוגיה היפנית, סוני, לתאגיד ה-Japan Industrial Partners, ממשיך בייצור והשקה של מחשבים ניידים. הפעם, חושף המותג נייד חדש בשם Vaio Z המגיע לשוק עם עיצוב ייחודי וקל משקל לצד תג מחיר גבוה במיוחד של כ-3,580 דולר.
ה-Vaio Z מגיע לשוק עם מבנה שכולל סיבי פחמן סביב המחשב כולו, מה שמאפשר ליצרנית להביא אותו למשקל נמוך של 2.11 פאונד, המקבילים לכ-960 גרם בלבד. המשקל הנמוך לא מעיד על מפרטו הטכני של המחשב בכלל או על חיי הסוללה שלו. לפי החברה, המחשב יאפשר עד ל-13.5 שעות שימוש רצופות במסגרת טעינה אחת בלבד - נתון מרשים למדי. 


מתחת למכסה המנוע, ה-Vaio Z מגיע לשוק עם עם מעבד אינטל מהדור ה-11 מדגם Intel Core-i7, כמו גם המאיץ הגרפי המובנה מדגם Intel Iris XE. לצד מעבד זה, מכיל המחשב מערך זיכרון הכולל עד ל-2 טרה-בייט של רכיב אחסון פנימי וזיכרון הפעלה (RAM) בנפח של עד 32 גיגה-בייט. 


הוכרז: Vaio Z - נייד 14 אינץ' יוקרתי במחיר של כ-3,580 דולר


מלבד זאת, כולל המחשב מסך 14 אינץ' עם שוליים דקים למדי. המסך זמין לצרכן בשתי וריאציות שונות - 4K UHD או ברזולוציית Full HD. כמו כן, מגיע המחשב עם כניסת HDMI בגודל מלא ושני חיבורי USB Type-C. את ה-Vaio Z תציע החברה לרכישה במחיר של כ-3,580 דולר, המקבילים לכ-11,715 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי. 


מקור