בפברואר 2019, במסגרת תערוכת המובייל השנתית בברצלונה MWC 2019, בימים בהם תרחיש שבו למעלה מ-100 אלף אנשים מגיעים לתערוכה בינלאומית היה סביר, קיימה חברת וואווי אירוע הכרזה חגיגי בו היא חשפה את הסמארטפון המתקפל הראשון איי פעם בייצורה, Huawei Mate X. וכעת, שנתיים בדיוק לאחר מכן - הפעם ללא אירוע חגיגי, חושפת ענקית הטכנולוגיה הסינית את הדור השלישי בסדרת מכשיריה המתקפלים, זהו ה-Huawei Mate X2.


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


ה-Huawei Mate X2 מהווה לדור השלישי סדרת Mate X, זאת אחרי השקת המייט Xs, וריאציה משודרגת במעט של הסמארטפון המתקפל הראשון של וואווי. המכשיר המתקפל החדש מבית הענקית הסינית מגיע לשוק בעיצוב חדש לחלוטין עבור החברה: הוא כולל מסך ראשי המתקפל פנימה, וזאת בניגוד למסך המתקפל כלפי חוץ שהגיע בדגמי ה-Mate Xs ו-Mate X.


המכשיר המתקפל כולל מבנה עשוי אלומיניום, עם עובי מינימלי של 4.4 מ"מ בחלק הדק ביותר של המכשיר - שמגיע במבנה אלכסוני מעט שנוי במחלוקת. המסך הראשי של ה-Huawei Mate X2 מגיע עם פאנל תצוגה מתקפל מסוג OLED, בגודל של 8 אינץ' וביחס צפייה של 8:7.1.


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


רזולוציית המסך עומדת על 2480X2200 פיקסלים, הוא תומך בתקן DCI-P3 ומציע קצב רענון מהיר של עד 90 הרץ (רענון המגע עומד על 180Hz). כמו כן, פאנל התצוגה הפנימי כולל ציפוי אופטי ייחודי המכונה Magnetically Controlled Nano Optical Layer, זו למעשה שכבת ציפוי שמטרתה היא לצמצם את ההשתקפויות על גבי המסך.


בחלקו החיצוני של ה-Mate X2 נוכל למצוא מסך משני המתפרש כמעט על כל חזית המכשיר (במצב מקופל). המסך מגיע עם שוליים דקים למדי וחור אליפטי לשילובן של מצלמת הסלפי. גודלו עומד על 6.45 אינץ', עם יחס צפייה של 21:9, רזולוציית Full HD Plus וקצב רענון של 90 הרץ (רענון המגע זמין בקצב של 240 הרץ).


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


בעת שהמכשיר מקופל והודות למבנה האלכסוני הייחודי של ה-Huawei Mate X2, לא ניתן יהיה לראות כל חריץ והמכשיר למעשה יהיה מקופל באופן מוחלט, זאת בניגוד למנגנון הקיפול ב-Galaxy Z Fold 2 שמשאיר פתח רחב למדי בעת הקיפול. מנגנון ציר הקיפול (Hinge) מסוגל לבצע זאת בין היתר גם הודות לשילובם של סיבי פחמן ומתכת נוזלית בייצור המכשיר. 


המייט X2 מגיע לשוק במשקל של כמעט 300 גרם, והוא כולל מתחת למכסה המנוע מפרט מתקדם למדי. מערכת השבבים שמניעה אותו היא ה-Kirin 9000 בפיתוחה העצמאי של וואווי, המויצרת בהליך 5nm וכוללת ארבע ליבות Cortex-A77 בתדר ליבה של עד 3.13 גיגה-הרץ, לצד ארבע ליבות Cortex-A55 נוספות. על הביצועים הגרפיים אחראי המאיץ הגרפי Mali-G78. 


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


כמו כן, כולל המכשיר זיכרון הפעלה (RAM) בנפח של 8GB, לצד רכיב אחסון פנימי הזמין בשתי גרסאות - האחת כוללת 256 גיגה-בייט והשנייה כוללת חצי טרה-בייט (512GB). מערכת ההפעלה שמניעה את המכשיר היא אנדרואיד 10, עליה נמצא את ממשק המשתמש EMUI 11 בפיתוחה של וואווי. 


הודות למערכת השבבים Kirin 9000, מציע המכשיר גם תמיכה ברשת הדור החמישי (5G). בגזרת הצילום, כולל ה-Huawei Mate X2 מערך צילום מרובע עם חיישן ראשי ברזולוציה של 50 מגה פיקסל (חיישן RYYB) עם מפתח צמצם של f/1.9 ומייצב תמונה אופטי (OIS). 


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


שלושת החיישנים הנותרים הם: מצלמת 8 מגה פיקסל עם עדשת פריסקופ המאפשרת זום פריסקופ של עד פי 10 (מפתח הצמצם עומד על f/4.4); חיישן 12 מגה פיקסל המאפשר זום אופטי של עד פי 3, כולל מייצב אופטי (OIS) ומפתח צמצם של f/2.4; ומצלמת 16 מגה פיקסל עם זווית צילום סופר רחבה, המתפקדת גם כמצלמת מאקרו. מערך זה מסוגל כמובן לצלם וידאו ב-4K UHD.


מתחת לפני השטח, תניע את המכשיר סוללה בקיבולת של 4,500mAh שתטען דרך שקע מסוג USB Type-C. הסוללה מגיעה עם תמיכה בטעינה מהירה במיוחד בהספק של עד 55 וואט עם המטען הייעודי שמגיע באריזה. עוד יגיע באריזה, אגב, גם כיסוי עור ייעודי ומגן מסך המותקן מראש על המסך הראשי והמשני. 


וואווי מציגה את הסמארטפון המתקפל Huawei Mate X2


מחיר וזמינות

את ה-Huawei Mate X2 תציע וואווי לרכישה בסין כבר ב-25 בפברואר, במחיר גבוה במיוחד. הוא מתומחר ב-18,000 יואן סיני (כ-9,110 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי) עבור הגרסה הבסיסית והזולה ביותר, שכוללת 8GB RAM ו-256GB של זיכרון אחסון פנימי.


עבור וריאציה שכוללת 512GB אחסון פנימי (יחד עם אותו רכיב 8GB RAM), יאלצו המשתמשים לשלם סכום לא מבוטל של 19,000 יואן סיני (כ9,615 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי). בשלב זה לא ברור מתי והאם בכלל יצא המכשיר מחוץ לגבולות סין. 


מקור