בחודש אוקטובר האחרון הכריזה מיקרוסופט על מספר ניידים חדשים בסדרת המחשבים העצמאית בפיתוחה, Microsoft Surface, בהם דגם ה-Laptop Go וה-Surface Pro X 2020. כעת, דרך פוסט המתפרסם בבלוג הרשמי של ווינדוס, חושפת הענקית מרדמונד אביזרים חדשים לניידים לצד הדור הבא למחשבים הניידים בפיתוחה, ה-Microsoft Surface Laptop 4. 


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


ה-Surface Laptop 4 מהווה דור המשך למחשב ה-Surface Laptop 3 שנחשף לפני למעלה משנה, והוא מגיע לשוק עם קווי עיצוב מוכרים היטב. הוא כולל מבנה מתכת מלא ויוקרתי, עם לוגו מיקרוסופט בוהק בגב מכסה הנייד. בחלקו הפנימי של הנייד - מגיעה המקלדת בשתי וריאציות גימור, האחת גימור מתכת סטנדרטי, והשנייה גימור בד אותו מכנה החברה Alcantara. 


גולת הכותרת בסדרת הניידים החדשה מתבטאת, כמובן, במפרטם הטכני. דגמי הסדרה - Surface Laptop 4 13.5 ו-Surface Laptop 4 15, מגיעים לשוק עם מעבדי אינטל מהדור ה-11, מדגם Intel Core-i5 או Intel Core-i7. אלא שבחברה מציעים גם גרסה ייעודית לצמד הניידים המגיעה עם מעבדי AMD Ryzen 4000/5000 בגרסה ייחודית עבור מיקרוסופט.


כך, ניתן יהיה למצוא את הניידים גם עם מעבדי AMD Microsoft Edition R5 או R7, כפי שמכנה אותם החברה, שלמעשה מבוססים על סדרות המעבדים Ryzen 4000 בפיתוחה של AMD. בגזרת העיבוד גרפי, נמצא את כרטיסי המסך המובנים מסוג Intel Iris Xe או Radeon RX Graphics, בהתאם לסוג המעבד. 
לצד אלו, מגיעים הניידים עם מערך זיכרון הפעלה (RAM) שמכיל 8, 16 או 32 גיגה-בייט RAM. בגזרת זיכרון האחסון, דגמי ה-Surface Laptop 4 החדשים יהיו זמינים לרכישה כשהם כוללים רכיב אחסון פנימי מסוג SSD בקיבולת של 256GB, 512GB או 1TB.


המחשב יגיע בארבע צבעים שונים - שחור (Matte Black), כחול (Ice Blue), צבע קרם-חול (Sandstone) וכסוף (Platinum). ה-Microsoft Surface Laptop 4, בדיוק כמו הדור הקודם, מגיע לשוק בשני גדלים: האחד כולל מסך 13.5 אינץ' והשני כולל פאנל תצוגה בגודל של 15 אינץ'.


בשני המקרים מדובר במסך מסוג PixelSense ביחס צפייה של 3:2 וברזולוציית 2256X1504 פיקסלים לדגם ה-13 אינץ', או 2496X1664 לדגם ה-15 אינץ'. סדרת Surface Laptop 4 מצוידת בשורה של מחברים, בהם: כניסת USB Type-C יחידה, שקע USB-A סטנדרטי, כניסת אוזניות (3.5 מ"מ) וחיבור מסוג Surface Connect Pro. 


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


ה-Surface Laptop 4 מצויד בסוללה שתאפשר עד ל-19 שעות עבודה רצופות בדגם ה-13.5 אינץ' שמצויד עם מעבד ה-R5 של AMD. אותו דגם בדיוק עם מעבד Core-i5 יאפשר עד ל-17 שעות עבודה. מנגד, עבור דגם ה-15 אינץ' - יציע מעבד ה-R7 של AMD עד ל-17.5 שעות עבודה, בעוד מעבד ה-Core-i7 יאפשר עד ל-16.5 שעות שימוש. 


הניידים החדשים בסדרה מצוידים בתמיכה ב-WiFi 6, בלוטות' 5.0, Windows Hello וכן מגיעים עם מערך אודיו סטריאופוני המונע באמצעות טכנולוגיית Dolby Atmos. שני הדגמים יהיו זמינים לרכישה מעבר לים כבר החל ממחר (ה', 15.4), והם יהיו זמינים במגוון רחב של קונפיגורציות.


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


את ה-Surface Laptop 4 תציע החברה לרכישה במחיר של החל מכ-1,000 דולר (כ-3,290 שקלים) עבור דגם ה-13 אינץ' עם מעבד Ryzen R5 ושילוב של 8GB RAM ו-256GB אחסון פנימי; הדגם היקר ביותר - וריאציית ה-15 אינץ' בשילוב 32GB RAM ו-1TB זיכרון אחסון פנימי, תתומחר ב-2,499 דולר (כ-8,220 שקלים). 


מגוון אביזרים

לצד ה-Surface Laptop 4, הציגה מיקרוסופט גם שורה של אביזרים חדשים המיועדים לעידן הזום והעבודה מהבית. בראשם, נמצאות אוזניות ה-Microsoft Surface Headphone 2 Plus. מדובר באוזניות אלחוטיות מסוג קשת (Over Ear),  המציעות למשתמשיהן לא פחות מ-13 רמות שונות של סינון רעשים אקטיבי (ANC - Active Noise Cancellation), בהתאם לרמת הרעש בסביבתם ולהעדפות המשתמש. 


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


בגזרת חיי הסוללה, האוזניות החדשות מאפשרות עד ל-18.5 שעות האזנה למוסיקה, ועד ל-15 שעות של שיחות טלפון רצופות. ה-Surface Headphone 2+ מגיעות עם תאימות ייעודית ל-Microsoft Teams. הן יהיו זמינות לרכישה במחיר של כ-300 דולר (כ-990 שקלים, לפי שער ההמרה הנוכחי).


כמו כן, חשפה מיקרוסופט גם את ה-Microsoft Modern USB Headset ו-Microsoft Modern Wireless Headset - זוג אוזניות נוספות המגיעות האחת עם חיבור אלחוטי והשנייה עם חיבור USB. הן מגיעות במחיר של החל מ-50 דולר לדגם הבסיסי הכולל חיבור קווי. 


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


עבור ניהול שיחות וועידה ועם דגש על שנת המגפה, חשפה מיקרוסופט את ה-Microsoft Modern USB-C Speaker. זהו למעשה רמקול ייעודי לניהול שיחות ועידה, עם דגש כמובן על אפליקציית Microsoft Teams. הרמקול כולל, כמובן, שני מיקרופונים מובנים לטובת סינון רעשים. מחירו יעמוד על כ-100 דולר. 


מיקרוסופט חושפת את ה-Surface Laptop 4 עם דור חדש של מעבדים


סוגרת את רשימת האביזרים החדשים זו מצלמת הרשת החדשה Microsoft Modern Webcam. מדובר במצלמה המציעה צילום וידאו ב-Full HD (או: 1080p), עם תמיכה ב-HDR וזווית צילום של עד 78 מעלות. את מצלמת הרשת החדשה שלה מתמחרת מיקרוסופט בכ-70 דולר. 


מקור 1 | 2