ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הקוריאנית, חברת סמסונג, השיקה בשנה שעברה סדרת סמארטפונים חדשה וייחודית למדי בשם Galaxy A Quantum. כעת, מרחיבה החברה את הסדרה וחושפת דגם נוסף הלוקח את יכולות הסדרה צעד אחד קדימה: זהו ה-Samsung Galaxy Quantum2.


סמסונג מציגה את ה-Galaxy Quantum2 - מכשיר פרמיום עם שבב QRNG


הגלקסי קוואנטום 2 מבית סמסונג מהווה הוא סמארטפון חדש לחלוטין בפיתוחה של סמסונג, כשגולת הכותרת שלו היא שבב ה-QRNG שטמון בו (ר"ת: Quantum Random Number Generator). מדובר בשבב הקטן ביותר מסוגו - 2.5 מ"מ ריבועי בלבד, והוא מסוגל לייצר הצפנה באמצעות קליט הרעשים מחיישן ה-CMOS, לטובת שימוש בשירותי בנקאות ואפליקציות אחרות. 


מלבד זאת, מגיע המכשיר עם מפרט הפונה לשוק הבינוני-גבוה, שכולל מסך 6.7 אינץ' ברזולוציית Quad HD, עם קצב רענון מהיר של 120 הרץ וצג מסוג Super AMOLED. המסך מגיע עם חור קטנטן, בו משלבת סמסונג את מצלמת הסלפי הקדמית, שמציעה רזולוציית צילום של 10 מגה פיקסל. 


סמסונג מציגה את ה-Galaxy Quantum2 - מכשיר פרמיום עם שבב QRNG


במעבר לגב המכשיר, מגיע זה עם מערך צילום משולש, המשלב בין חיישן 64 מגה פיקסל ראשי עם מייצב תמונה אופטי ומפתח צמצם של f/1.8, מצלמת 12 מגה פיקסל עם זווית צילום סופר-רחבה וחיישן עומק ברזולוציה של 5 מגה פיקסל. מערך זה מסוגל לצלם וידאו ב-4K UHD. 


מתחת למכסה המנוע שלו, ה-Galaxy Quantum2 מצויד במערכת השבבים Snapdragon 855 Plus, ולצידה נוכל למצוא 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM ו-128GB אחסון פנימי. המכשיר מצויד בסוללת 4,500mAh עם תמיכה בטעינה מהירה בהספק של עד 25 וואט, והוא מונע על ידי מערכת ההפעלה אנדרואיד 11 ישירות מן הקופסה. את ה-Galaxy Quntum2, שצפוי להגיע לשוק הבינלאומי תחת השם Galaxy A82, תציע סמסונג לרכישה במחיר של 699,600 וואן קוריאני, המקבילים לכ-2,065 שקלים. 


מקור 1 | 2