מאז הכריזה אפל באופן רשמי על מחשבי המקבוק הכוללים את מעבד ה-Apple M1 בפיתוחה, שמבוסס על ארכיטקטורת Arm, נשאלה השאלה לגבי תמיכה אפשרית בהקתנה של מערכת ההפעלה ווינדוס 10 על גבי מחשבים אלו. כעת, אחרי שבנובמבר האחרון הצליח מפתח להריץ את מערכת ההפעלה על גבי מקבוק עם שבב M1, משחררת חברת פרללס (Parallels) עדכון רשמי המביא את Windows 10 למחשבי מקבוק עם השבב החדש.
Parallels Desktop 16 - הגרסה החדשה לתוכנת הווירטואליזציה שאפשרה לאורך השנים להריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס על גבי מחשבי מקבוק, מגיעה כעת בפעם הראשונה גם עם תמיכה במחשבי מק המגיעים לשוק עם מעבד ה-Apple M1. בין דגמים אלו ניתן למנות את ה-MacBook Pro 13, MacBook Air 13 ו-Mac Mini שנחשפו בנובמבר שנה שעברה.


העדכון ל-Parallels Desktop מגיע לאחר שאפל הודיעה בנובמבר האחרון כי זו לא תאפשר למחשבי המק החדשים בפיתוחה, שרצים על מעבד ה-M1, לתמוך בהרצת מערכת ההפעלה ווינדוס 10 באמצעות BootCamp (יצירת מחיצות בכונן המחשב והתקנת מערכת ההפעלה הנוספת על מחיצה חדשה). 


מחשבי מק עם מעבד ה-Apple M1 יכולים להריץ את Windows 10


כעת, מהרגע בו שחררה פרללס את העדכון שמאפשר להביא את ווינדוס 10 למחשבי מקבוק עם מעבד ה-Apple M1, בהחלט ניתן להעריך כי תמיכה בדורות הבאים של מעבד Apple M העצמאים תהיה קלה ליישום ומימוש עבור החברה. כך, גם דגמי מקבוק חדשים, שיגיעו עם מעבדים חדשים בפיתוחה של אפל, צפויים להציע את אותה התמיכה בהרצת ווינדוס 10 כמערכת הפעלה ווירטואלית על גבי מחשבי המק. 


מקור 1 | 2