לפני מספר חודשים הוכרז והושק באופן רשמי ה-Xiaomi Redmi Note 5, דור ההמשך לאחד ממכשירי הביניים הנמכרים ביותר בישראל בשנה האחרונה, הוא כמובן ה-Redmi Note 4. כעת, באיחור אלגנטי, מודיעה קבוצת המילטון, יבואנית מוצרי החברה בישראל, על השקת הסמארטפון המתקדם באופן רשמי דרך רשתות השיווק והחנויות המורשות, וכן באתר המותג בישראל. המחיר המומלץ לצרכן: 1,249 שקלים.


חשוב לציין כי ה-Xiaomi Redmi Note 5 הושק באופן ראשוני תחת השם Redmi Note 5 Pro, אך שם זה יועד לשוק ההודי/סיני בלבד והשקתו מסביב לעולם מתבצעת תחת מותג "רדמי נוט 5". המכשיר מגיע כעת לישראל בגרסת בסיס שכוללת 4GB זיכרון RAM ורכיב אחסון פנימי בסך 64 גיגה-בייט.

עם מכשיר הפרימיום החדש של שיאומי בשוק הביניים מצפה שיאומי להמשיך את הסנסציה שיצר הרדמי נוט 4. הוא מציע מפרט מרשים למדי ביחס למחירו, וזה כולל: מערכת שבבים מסוג Snapdragon 636 (כוללת 8 ליבות Kryo 260 בתדר מירבי של 1.8GHz), סוללה בקיבולת 4,000mAh, זיכרון אחסון בסך 64GB (אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס ייעודי), 4GB RAM, ופאנל תצוגה בגודל 5.99 אינץ' ובעל יחס צפייה של 18:9 (רזולוציית Full HD Plus).


גולת הכותרת עם הרדמי נוט 5 מתבטאת דווקא ביכולות הצילום שלו. הוא כולל מערך צילום כפול בגבו (לראשונה בסדרת Redmi Note), שמשלב שני חיישנים ברזולוציית 12 ו-5 מגה פיקסל עם הטמעה של טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI) לצורך שיפור תוצאות הצילום בתנאי תאורה שונים. מילימטרים ספורים מתחת למערך זה נמצא קורא טביעות אצבע קפסטיבי בדומה לדגמי רדמי 5 ורדמי 5 פלוס.


בזירת הצילום הקדמי משולבות מצלמת סלפי ברזולוציית 13 מגה פיקסל המשלבת גם היא יכולות בינה מלאכותית, המסוגל, לשפר את התמונות המצולמות באופן משמעותי וכן ליצור תמונות תוך החלת אפקט "בוקה" (תמונות פורטרט). בכל הנוגע לקווי העיצוב של המכשיר, מגיע ה-Redmi Note 5 עם עיצוב המוכר לנו מאחיו הקטנים, סדרת Redmi 5: מבנה מתכת מלא המתעגל אל זכוכית 2.5D שעוטפת את המסך. מימדי הסמארטפון יעמדו על 158.6 מ"מ אורך, 75.4 מ"מ רוחב, 8.05 מ"מ עובי ומשקל של 181 גרם.