תחילתו של הסוף? למעלה מ-5 שנים עברו מאז הציגה ענקית הטכנולוגיה היפנית, סוני, את אחת מקונסולות המשחקים הנמכרות ביותר כיום, ה-Playstation 4 (או: PS4). וכעת, נראה כי פניה של היצרנית פונות קדימה וזו מתכוננת לעידן שאחרי ה-PS4: מנכ"ל חטיבת הבידור בחברה, ג'ון קדרה, חושף את מפת הדרכים של החברה ל-3 השנים הבאות, ונראה כי קונסולות המשחק אינן לוקחות בהן חלק משמעותי.

את הדברים חשף קדרה במסגרת שיחה שנערכה עם המשקיעים בחברה, שם הוא מסר כי מכירות ה-PS4 החלו להציג ירידה - תגובה לגיטימית למדי של השוק כ-5 שנים לאחר ההשקה הראשונית של הקונסולה. עוד מסר קדרה בדבריו כי בחברה מתכוונים "להתכופף" עד לעשור הבא (עד לשנת 2021, ליתר דיוק), המועד בו ניתן להניח כי דור הקונסולות הבא מבית ייצורה יחל את מכירתו.
Playstation 4 עשויה לרדת בקרוב מן המדפים

קונסולת המשחקים שתחליף את PS4, הצפויה לקבל את השם המובן מאליו Playstation 5 (אלא אם בסוני יחליטו על שינוי באסטרטגיית המיתוג), אמנם עשויה להתחיל את מכירתה ב-2021, אך בהחלט ייתכן כי זו תוצג לציבור עוד לפני כן, ב-2020. עד אז, תסתפק סוני בגידול וצמיחה של שירותים אחרים אותם היא מציעה ללקוחותיה, ביניהם Playstation Plus - שירות מקוון בגינו גובה החברה 5 דולר לחודש מלקוחותיה (במסלול שנתי). שירות זה ראה במהלך השנתיים האחרונות גידול של 60 אחוזים.

ראוי לציין כי בשלב זה סוני לא תפסיק באופן מוחלט את מכירות ה-PS4, אך נראה כי זו תפחית במאמצי השיווק והמכירה ותייעל את משאבים אלו לאפיקים אחרים. נכון לרגעים אלו לא ברורות תוכניותיה של ענקית הבידור והקונסולות היפנית בנושא, אך זמן רב עוד מפריד בינינו לבין מועד ההשקה הצפוי של ה-Playstation 5. עד אז יחלפו חודשים רבים וניתן להניח כי פרטים נוספים בנושא ימשיכו לעשות דרכם אל הרשת.


Playstation 4 עשויה לרדת בקרוב מן המדפים

מקור