ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הסינית, שיאומי, מודיעה באופן רשמי כי תכריז על פאבלט הפרימיום הבא בפיתוחה, ה-Xiaomi Mi Max 3, בתאריך ה-19 ביולי, יום חמישי הבא. את הודעתה בנושא מוסרת היצרנית דרך עמוד ה-Weibo הרשמי שלה, שם היא משחררת תמונת טיזר המציגה את מועד אירוע ההכרזה כמו גם את שם המכשיר שייחשף באירוע.
אף על פי ששיאומי אינה חושפת פרטים נוספים בדבר ה-Mi Max 3, הדיווחים השונים ברחבי הרשת, ההדלפות ומידע שאף נחשף בפנינו דרך משרד התקשורת הסיני, TENAA, מציגים כולם תמונה אחת אחידה למדי סביב המכשיר. על פי כל אלו, פאבלט המי מקס 3 יגיע למשתמשיו עם סדרת שדרוגים ושיפורים בהשוואה לדור הקודם, בראשם נמצא צמצום משמעותי של השוליים הסובבים את המסך, ושילובו של צג בגודל 6.9 אינץ' ברזולוציית Full HD Plus וביחס 18:9,זאת בהשוואה לצג 6.3 אינץ' שראינו בדור הקודם לסדרה.


כפתור הניווט הקפסטיביים נותרו מאחור נוכח צמצום השוליים, כך שמלבד פאנל התצוגה נמצא בחזית המכשיר רק מצלמת סלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל, אפרכסת לביצוע שיחות ומספר חיישנים נוספים. את חלקו הקדמי של ה-Mi Max 3 עוטפת זכוכית מעוגלת, המתמזגת אל מבנה אלומיניום מלא ממנו עשויים גב המכשיר ומסגרתו. על גבי מסגרת המכשיר נמצא כפתור נעילה/כיבוי, 2 כפתורים לוויסות עוצמת השמע וכמובן את מגירת כרטיס ה-SIM/הרחבת הזיכרון.
בגבו של הפאבלט יימצא לו שדרוג נוסף ומהותי ביותר: מערך צילום כפול הכולל שני חיישנים ברזולוציית 12 ו-5 מגה פיקסל, עם פלאש LED ייעודי המצורף ביניהם. במרכז הגב נמצא את קורא טביעות האצבע הביומטרי. מתחת לפני השטח תהא זו מערכת השבבים Snapdragon 636 שתהא אחראית על ביצועיו, בצירוף לוריאציות זיכרון מגוונות: 3, 4 או 6 גיגה-בייט RAM וכן 32, 64 או 128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD).


את המכשיר בעל המפרט הבינוני והמסך העצום, תניע סוללה בקיבולת מרשימה של 5,400mAh, שתטען דרך שקע מסוג USB Type-C. כחלק מסל הפיצ'רים של סוללת הענק, נמצא את האפשרות להטעין מכשירי צד 3 באמצעות סוללת המי מקס 3. מערכת ההפעלה שתרוץ על המכשיר היא אנדרואיד 8 אוראו, בשילוב ממשק המשתמש MIUI 9.5 או 10. בעת שיגיע לשוק הבינלאומי, ניתן להעריך כי ה-Xiaomi Mi Max 3 יעשה דרכו גם אל צרכני הסלולר בישראל.