חברת סמסונג השיקה את ה-Galaxy Note 9 - פאבלט הדגל החדש של הענקית הקוריאנית. עם מסך מוגדל, עט משופר וסוללה ענקית. בנוסף השיקה החברה שעון חכם חדש ורמקול חכם לבית.
הדלפות רחבות היקף שכללו תמונות וקטעי וידאו, דיווחים מגוונים וגם לא מעט אישורים רשמיים, כל אלו היו חלק מסערת השמועות שחגגה ברשת במהלך החודשים האחרונים לקראת ההשקה של סמארטפון הדגל השני מבית פיתוחה של סמסונג לשנת 2018. וכעת, באירוע הכרזה שנערך ברגעים אלו בניו-יורק, ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית שמה סוף לשמועות ומציגה באופן רשמי את פאבלט הפרימיום Samsung Galaxy Note 9.
משודרג ונאה

ה-Galaxy Note 9 אינו שונה באופן מהותי מקודמו, הנוט 8, או מאחיו סדרת גלקסי S9. הוא מציע בחזית זכוכית קמור העוטפת את המסך שגדל במעט ל-6.4 אינץ', בעוד זו מתמזגת אל מסגרת עשויה אלומיניום. מצידה הנגדי של מסגרת האלומיניום ניתן יהיה למצוא יריעת זכוכית נוספת, גם היא מסוג Gorilla Glass 5, שתגן על גב המכשיר.


אף שאין שינויים רבים ברמת העיצוב בין הגלקסי נוט 9 לקודמו, אחד מן השינויים הבודדים והמהותיים ביותר הוא מיקומם של מערך הצילום וקורא טביעות האצבע בחלקו האחורי. כעת, יהיה מערך הצילום משולב לרוחב - חיישן אחד בסמוך לחיישן השני, כאשר קורא טביעות האצבע הביומטרי ישולב מתחתיו. על גבי מסגרת הפאבלט החדש נמצא מימין כפתור נעילה/כיבוי ו-2 כפתורים לוויסות עוצמת השמע, בעוד מן הצד הנגדי יהיה זה כפתור ייעודי להפעלת העוזרת הוירטואלית ביקסבי.
עט משודרג

בתחתית המכשיר, מלבד רמקול ראשי ושקע USB Type-C לטעינה והעברת נתונים, ישולב לו עט ה-S-Pen שזכה למגוון שיפורים. העט מופעל על ידי BLE - בלוטות' בעוצמה נמוכה. כעת ניתן לשלוט דרכו בכל מיני פונקציות. לשם ההדגמה, כל המצגת שהועברה באירוע, נשלטה דרך אותו עט שמחובר למכשיר נוט 9. בלוטות' הוא רכיב שדורש מעט אנרגיה אך זה עדיין יוצר דרישה. אין צורך לטעון כדי להשתמש בתכונות הבסיסיות. טעינה של דקה תספק 30 דקות של שימוש בפונקציות המיוחדות.

אחת התכונות החביבות מאפשרת לשלוט במצלמת הסלפי עוד תכונה חביבה מאפשרת לשלוט מרחוק במצלמת המכשיר דרך העט המצורף.
הדימיון שמשתף ה-Note 9 עם סדרת הגלקסי S9 אינו מתבטא רק בקווי העיצוב החיצוניים, אלא גם מתחת למכסה המנוע. למעשה, מפרטו הטכני של הפאבלט החדש כמעט זהה לגמרי לדגמי ה-S9. על הביצועים אחראית מערכת השבבים Snapdragon 845 עבור השוק האמריקאי והאסייתי, ופלטפורמת העיבוד Exynos 9810 לשאר העולם כולל ישראל. זיכרון ה-RAM הוא בנפח 6 גיגה.


משחקים בפורטנייט

הנוט 9 מגיע עם מערכת קירור נוזל כדי למנוע מהמכשיר להתחמם. להבדיל ממערכות קירור מבוססות רדיאטור, כאן הנוזל מעביר את החום בצורה פאסיבית כך שזו לא מערכת זהה למה שאתם מכירים ממחשבי הגיימינג החזקים. הסאונד מופק בסטריאו דרך סט רמקולים של AKG המובנים במכשיר.
אחסון אחסון אחסון

בזמן שמרבית מפרטו הטכני של המכשיר מוכר לנו מדגמי סדרת גלקסי S9, סמסונג הגדילה לספק עם ה-Galaxy Note 9 שדרוג משמעותי בזירת זיכרון האחסון. אם במכשירי הדגל הקודמים של החברה ראינו את וריאציית 64GB כזיכרון האחסון הבסיסי, זהו לא המצב עם מכשיר הדגל החדש, כאשר ה-Note 9 מציע למשתמשיו רכיב אחסון בסיסי בסך 128GB עם אפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס MicroSD.


מלבד וריאצית אחסון בסיסית של 128GB, מציעה סמסונג עם הגלקסי נוט 9 מספר וריאציות אחסון נוספות: 256GB, 512GB ועם כרטיס מיקרו SD של 512 גיגה אפשר להגיע ל-1TB של זיכרון אחסון פנימי.


המצלמה המובנית זהה לזו שראינו בגלקסי S9+, כשישנה תכונה נחמדה מבוססת AI שמזהה אם מישהו מצמץ ומודיעה למשתמש כדאי שידע שכדאי לו לצלם שוב.


סוללה לעניין

בשבועות שלקראת אירוע ההכרזה שיחררה ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית סדרת טיזרים לקראת האירוע בכולם הדגישה כי עם הצגת המכשיר כבר לא נצטרך לדאוג מחיי הסוללה. בהתאם לכך, הגלקסי נוט 9 מציע למשתמשיו סוללה בקיבולת הגדולה איי פעם בסדרת הנוט של החברה: 4,000mAh.


סמסונג DEX חדש

מכשיר ה-DEX גדול המימדים עבר מזעור וכעת הוא מגיע בתצורה של כבל בלבד, ללא תחנת עגינה מסורבלת הדורשת חיבור חשמל במקביל. אחת התכונות היותר מוצלחות היא האפשרות לעבוד על הסמארטפון במקביל לשימוש בו על המסך. בכך תוכלו להישאר מחוברים דרך הסמארטפון מבלי לנתק אותו מהתצוגה הגדולה.


Galaxy Watch

כפי שרמזו השמועות, סמסונג השיקה שעון חדש תחת השם Galaxy Watch, כשהוא מכיל כרטיס SIM וקישוריות סלולרית. השעון מגיע בשני גדלים ולו עיצוב דומה מאוד לגיר ספורט על פי החברה אפשר לעשות בו שימוש של מספר ימים בכל טעינה - תכונה שלא הייתה שמישה עד כה. במקביל, סמסונג השיקה תחנת עגינה כפולה המאפשרת לטעון אותו בו זמנית עם הנוט 9 או מכשיר תומך טעינה אלחוטית אחר.


נכון לעכשיו אין לשעון תאריך השקה צפוי בישראל.
Galaxy Home

סמסונג חשפה רמקול חכם לבית המבוסס על העוזר האישי Bixby. למכשיר 6 רמקולים מסודרים במעגל, ויחד עם סאבוופר מפיצים סאונד שלפחות לפי ההדגמה באירוע, נשמע מרשים ביותר. למכשיר יש תמיכה בשירות ספוטיפיי כך שניתן להעביר את המוזיקה בזמן אמת מהסמארטפון לרמקול החכם. בנוסף, ישנה תמיכה בשירות במגוון מכשירי החברה. ברגע שתיכנו לבית שבו יש טלוויזיה תומכת, תתקבל הצעה להעביר אליו את המוזיקה. אם תרצו להפעיל אותה ברמקול החכם, יש ללחוץ על play בראש הרמקול והמוזיקה תעבור אוטומטית.


בקרוב בישראל

המכשיר מגיע בארבעה צבעים, כחול ורוד כתום ושחור וכן, גם העט מגיע באותו מגוון צבעים. המכשיר יושק ישראל ב-22.8 כשהוא צפוי להגיע לחנויות בישראל ב-26.8. מחירו בישראל נקבע אך לא פורסם.