את דור השעונים החכמים האחרון בפיתוחה, ה-Watch 2, חשפה וואווי לפני למעלה משנה וחצי, בתערוכת MWC 2017, כשזה הגיע לישראל מספר חודשים לאחר מכן. כעת, מידע בלעדי שהגיע אלינו דרך אחד ממקורותינו מעיד על כך שהיצרנית מתכוננת לשדרוג היצע מוצרי המחשוב הלביש שלה עם שעון חכם חדש בעל שם הקוד Fortuna שיושק בשם המותג Watch GT, וצמיד כושר חכם שמקבל את שם הקוד Terra.בתמונה: Watch 2 (מקור - וואווי)


Fortuna

מוצר המחשוב הלביש הראשון אותו מתכננת החברה להשיק השנה הוא שעון ספורט חכם. השעון, שמכונה בשם הקוד Fortuna וצפוי להגיע לשוק תחת השם Watch GT, יגיע עם מסך AMOLED בגודל 1.4 אינץ' וברזולוציית 454X454 פיקסלים, כשמידותיו לא יהיו קטנות במיוחד עם רוחב של 46.5 מ"מ ועובי של 10.4 מ"מ (נתונים אלו עשויים להשתנות עד למועד ההשקה). השעון יצוייד בשבב GPS ייעודי, מצפן, ג'יירוסקופ ומד גובה (אלטימטר).


ה-Fortuna יגיע, כמובן, עם מד דופק שיאפשר מדידת דופק רציפה, וזה אף יציע אינטגרציה של "מאמן ריצה מקצועי" באמצעות שיתוף פעולה עם חברת Firstbeat המתמחה בתחום. מלבד יכולות ניטור הריצה המורחבות, יהיה השעון עמיד בפני מים בתקן 5 ATM, כך שזה יאפשר גם ניטור אחר שחייה. כמו כן, יאפשר השעון ניטור אחר שינה באמצעות פיצ'ר המכונה TruSleep.בתמונה: Watch 2 (מקור - וואווי)


הסוללה שתניע את ה-Fortuna מגיעה בקיבולת 420mAh, וזו תציע 14 ימי שימוש רצופים בשימוש ממוצע, עד ל-7 ימי שימוש במצב דולק תמיד (Always On) ועד ל-20 שעות עבודה כשה-GPS נכנס לפעולה. נכון לרגעים אלו לא ברור האם מערכת ההפעלה שתרוץ על השעון היא מערכת עצמאית מבית וואווי או Wear OS בפיתוח גוגל.


את ה-Fortuna תציע וואווי במחיר שינוע סביב 1,000 שקלים, והוא יושק בעולם בחודש נובמבר השנה.


Terra

מוצר נוסף שיצטרף להיצע מכשירי המחשוב הלביש בפיתוח וואווי השנה, הוא צמיד כושר חכם שזוכה לשם הקוד Terra. על פי המידע שהגיע אלינו, יציע הצמיד החכם מסך AMOELD צר וארוך בגודל של 0.95 אינץ' (מסך מגע). גם כאן נמצא שבב GPS ייעודי, בשילוב עם מד דופק. משקל הצמיד יהיה נמוך למדי וינוע סביב 25 גרם (או נמוך מזה).בתמונה: Watch 2 (מקור - וואווי)


ה-Terra יגיע גם הוא עם עמידות בפני מים תחת תקן 5 ATM, כך שגם כאן נמצא אפשרות לניטור אחר השחייה. עבור ניטור אחר השינה נמצא גם כאן את פיצ'ר ה-TruSleep. הסוללה של הצמיד תספק למשתמשים עד ל-14 ימי שימוש סטנדרטי ועד ל-8 שעות שימוש כשה-GPS דולק. כל המידע המוצג מעלה הגיע אלינו ממקור בעל רמת אמינות גבוהה המכיר את תוכניותיה של וואווי. עם זאת, עד למועד ההכרזה (ייתכן לצד סדרת Mate 20 שתוצג ב-16 באוקטובר), עשויים הדברים להשתנות.


את ה-Terra תשיק וואווי ברחבי העולם בחודש נובמבר הקרוב ומחירו יעמוד על כ-500 שקלים.