חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משקל ומד שומן Anker T9140
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משקל ומד שומן Anker T9140

הטוב
  • תמיכה באפליקציות כושר Apple Health, Google Fit, and Fitbit App
  • מעודד אכילת מזון בריא ופעילות ספורטיבית
  • מציג באופן ברור את המצב הבריאותי
  • קישוריות בלוטות' 4.0
  • מודד נתונים רבים
  • עיצוב נאה
הרע
  • מציג באופן ברור את המצב הבריאותי
  • העברת נתונים איטית לעיתים
  • ויתור על פרטיות
בשורה התחתונה
ה-T9140 EUFY Smart Scale הוא עוד גאדג'ט השייך לעולם הבריאות, ובמקרה הזה - משקל חכם המיועד לשוחרי הבריאות והכושר, כאשר החידוש הוא קישוריות בלוטות' ותמיכה באפליקציות כושר מיוחדות כמו זו של גוגל או אפל. גם האפליקציה הביתית של Anker טובה, והיא מציגה נתונים רבים, כמו גם אפשרות לנהל כמה משתמשים במקביל. עם זאת, עדיין מדובר במוצר נישה, שחובבי ספורט ובריאות ירצו לקנות.
הקדמה
ה- T9140 EUFY של חברת Anker, המוכרת היטב מעולם הסאונד והרמקולים, הינו משקל אדם חכם, הכולל קישוריות בלוטות' ותמיכה באפליקציות כושר שונות. הוא מעוצב כריבוע עם פינות מעוגלות, והזכוכית עליה דורכים צבועה בצבע כחול עמוק וכהה. למשקל דיוק של 100 גרם, יכולת שקילה של עד 180 ק"ג והוא פועל באמצעות 4 סוללות AAA. מחירו ירד לאחרונה מ-300 ל-199 שקל אך הוא עדיין יקר יותר בהשוואה למשקלים חכמים אחרים, כמו ה-Xiaomi Mi Smart Scale. ראוי לציין כי החברה מדגישה כי השימוש אסור על נשים בהריון.

תודה לרשת באג על השאלת המכשיר לסקירה.

נוחות השימוש וביצועים

(75% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

שלא כמו במוצרים מסובכים ומורכבים, ה-T9140 EUFY פשוט לחיבור ולהפעלה, גם ללא עיון בחוברת ההוראות שמגיעה גם בעברית. מכניסים את הסוללות לתא בתחתית המשקל, וכמו כל משקל דיגיטלי – דורכים עליו כדי שיפעל, ואז עולים עליו עם רגליים יחפות. ללא שימוש באפליקציות או עזרים שונים למיניהם, המשקל מתפקד כמו משקל רגיל – הוא בעל ספרות דיגיטליות ברורות וגדולות בצבע לבן.


Anker T9140: המשקל החכם


אך מכיוון שלא מדובר במשקל רגיל, מיהרנו להוריד את האפליקציה של החברה: EufyLife, הנמצאת בחנות האפליקציות בגוגל פליי ובאפ-סטור. ההרשמה הראשונית דורשת הכנסת פרטים אישיים – גובה, מין וגיל, ולאחר מכן אימייל וסיסמה. לאחר אישור ההרשאות וויתור על הפרטיות, התחברנו בקלות אל המשקל – עם דריכת הרגל, משדר הבלוטות' 4.0 נדלק, והאפליקציה מוצאת את המשקל בשניות קצרות.

בעוד שהמשקל מציג על גבי המסך רק את מספר הקילוגרמים בעת המדידה, באפליקציה נפתח אלינו עולם חדש של נתונים. נתון המשקל בקילוגרמים משודר בצורה מידית לאפליקציה, אך שאר הנתונים מועברים באיטיות מסוימת. אלו אותן כמה שניות שבהן המשקל מודד ומחשב את הנתונים, ומציג אותם בצורה ברורה ובהירה באפליקציה: יחס BMI, אחוזי שומן, אחוז המים בגוף, מסת שריר, מסת עצמות, BMR, משקל העצמות, ומשקל השרירים.

Anker T9140: המשקל החכם


לכל סעיף, ישנם צבעים: אדום – חריגה שעוברת את הנורמל, צהוב – חריגה מתחת לנורמל וירוק – תוצאה נורמלית. כאשר לוחצים על כל סעיף, ישנו גרף הדומה לגרף של בדיקת דם, ובו מוצגים אחוזים שונים המתארים את הנתונים שנמדדו ביחס לרצוי, וגם פירוט של כמה מילים על אותו סעיף. נוחות השימוש באפליקציה ללא ספק מעולה, גם למי שאינו בעל ידע באנטומית הגוף.השילוב של הצבעים עם האחוזים והגרף, הופכים כל משתמש לחצי דוקטור, ואם הצבע האדום הוא ששולט, אתם בבעיה. דרך זו מציגה את המצב הבריאותי והגופני של המשתמש, ובעיקר מחליפה את הוראות הרופא, לצאת לפעילות ספורטיבית ולשמור על משקל נכון. 

Anker T9140: המשקל החכם


בנוסף, השקילה מתועדת אוטומטית ביומן, וניתן לראות לאורך זמן את השינויים שנעשו בכל אחד מהפרמטרים. אופציה זו מטיבה עם אלו הנכנסים לדיאטה או לכושר, ומעוניינים לראות שינוי גם במספרי הנתונים השונים, מלבד ירידה במשקל. עם זאת, הנתונים מוצגים באנגלית, והאפליקציה אינה דוברת עברית כלל. פיצ'ר חביב נקרא Trends, והוא מציג גרפים עם שינויים של כל אחד מהסעיפים לאורך הזמן, עם תאריכי השקילה, והאם ישנו שיפור בתוצאות.  

בהמשך לכך, באפליקציה על מכשיר סמארטפון אחד, ניתן לרשום כמה משתמשים, ולנהל מעקב לפי משתמשים. בצורה הזו, כל המשפחה יכולה להישקל ולהירשם במכשיר אחד (עד 16 אנשים). אופציה זו חביבה כאשר מישהו מבני הבית, לוקח על עצמו את האחריות לירידה במשקל של כל בני הבית, ובכך הוא יכול לנתח באופן פרטני את התוצאות.

Anker T9140: המשקל החכם


אחת מהאופציות שבהן החברה מתגאה היא התמיכה באפליקציות כושר ובריאות חיצוניות, כמו Google Fit, Apple Health ו-Fitbit, יצרנית שעוני הכושר. עם זאת, כיוון שאנחנו משתמשים באפליקציות כושר אחרות כמו זו המובנת במכשירי סמסונג, לא בדקנו אופציה זו. בנוסף לכך, אהבנו מאד את האפליקציה של החברה, כך שלפחות לטעמנו, אין צורך באפליקציה אחרת. מנגד, אם אתם משתמשים באחת האפליקציות הללו, התמיכה אמורה להיות מלאה ועשירה.

סוללה ועמידות

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Anker T9140: המשקל החכם


החברה לא מוסרת נתונים על חיי הסוללה, כיוון שאלו עשויים להשתנות ממשתמש אחד לשני (עם אפליקציה או בלי, תדירות השקילות וכו'). את המשקל מניעות 4 סוללות AAA (נטענות או לא, לשיקולכם), ובמשך כל חודש הסקירה, נשקלנו פעמיים ביום (שני אנשים). עד לסיום הסקירה לא התבקשנו להחליף סוללות, ולא נתקלנו בהודעת ה-LO המציגה כי הסוללות חלשות ודורשות החלפה. אם כאשר דרושה החלפת סוללות, אלו סוללות זולות הנמצאות בכל בית. 

תודה לרשת באג על השאלת המכשיר לסקירה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image