חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
בית חכם EJlink Plug EU 220V
סוג: שקעים
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - בית חכם EJlink Plug EU 220V

שחר שושן | 05.05.2019
הטוב
  • קל להתקנה
  • מגיב במהירות
  • פקודות מאקרו
  • עלות נמוכה
הרע
  • תוכנת שליטה בינונית
  • ניתן לניהול ממכשיר אחד בלבד
בשורה התחתונה
השקע החכם של EjLink הוא פתרון מוצלח למי שרוצה לחבר מכשירים חשמליים פשוטים כמו תאורה, למערכת בית חכם, ללא השקעה בתשתית יקרה או התקנות קיר מסובכות. אך האפליקציה הבעייתית שמאפשרת להתחבר רק ממכשיר אחד מגבילה מאוד את השימוש והופכת את השקע החכם לקצת פחות אינטלגנטי.
הקדמה

זהו שקע חשמל חכם הנשלט מרחוק ומאפשר להדליק ולכבות את זרם החשמל לאיזה מכשיר שתחברו. הוא מתחבר לרשתות 2.4 גיגה הרץ ונשלט דרך אפליקציה בשם eWELink. שקע זה לא מאפשר לשלוט בתכונות של המכשיר המחובר אליו, כך שהוא מתאים בעיקר לתאורה המתחברת לשקע חשמל רגיל.תודה לאתר Banggood שסיפק את המכשיר לסקירה. תוכלו לרכוש אותו ישירות מהלינק כאן.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

השקע תואם להספק של עד 2500W ומתח של עד 10A שזה הסטנדרט בשקעי חשמל ביתיים. עם זאת, שימו לב ש-2500 וואט הוא ההספק המקסימלי שהמכשיר מדורג לעמוד בו, וכל זליגה מעבר יכולה לגרום לחימום יתר של הרכיבים החשמליים מה שמהווה סכנת שריפה.


שקע חכם EjLink: בית חכם ובזול


השקע אמנם מתחבר לרשת הווי פיי בבית אך הוא גם ניתן להפעלה ללא תלות ברשת ביתית דרך המתג המובנה עליו. כל לחיצה על המתג מפעילה את הממסר המובנה במהירות של כחצי שנייה שזה בסדר גמור. השליטה דרך הרשת הביתית יכולה להיות איטית יותר וקשה לדעת את מי להאשים - שרתי החברה, האפליקציה הבינונית או האינטנט הישראלי. 

שליטה מרחוק ואפליקציה

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

השקע החכם של EjLink מתחבר לרשת ה-WiFi הביתית כדי לאפשר שליטה מרחוק אך גם ניתן לשלוט בו דרך הכפתור המובנה שסביבו ישנה תאורה צבעונית המחווה את סטטוס החיבור לרשת ומצב הפעולה של המתג.


בנוסף ניתן לשלוט בו ובמכשירים נוספים דרך האפליקציה הייעודית eWELink שזמינה ל-iOS ואנדרואיד, ודרכה ניתן להתממשק לסייעניות הקוליות אלכסה של אמזון וגוגל הום - שאינן זמינות בעברית. בנוסף ניתן להתחבר אל שירותים צד ג' כמו Mi Home של שיאומי או IFTTT ודרכם ליצור תרחישים מורכבים עם שירותים נוספים.


שקע חכם EjLink: בית חכם ובזול


האפליקציה עצמה מאפשרת להגדיר ולשלוט במגוון רחב של מוצרים שהחברה משווקת אך בבסיסה ניתן להדליק ולכבות את המכשירים בנפרד או ליצור סצינות - פקודות מאקרו, בסגנון Ifttt שבהן הפעלה של אחד המכשירים יגרום להפעלה של מכשיר אחר. במקרה שלנו, השתמשנו במתג להדלקת תאורת אולפן, כך שברגע שלחצנו על המתג שקרוב אלינו פיזית, המתג המרוחק נדלק גם הוא. חלק זה עבד באופן עקבי כשלעיתים בעיות ברשת הביתית מנעו את הפעולה. מהירות התגובה הייתה מצוינת.


שקע חכם EjLink: בית חכם ובזול


אך החלק הבעייתי ביותר מבחינתנו הוא העובדה שאת האפליקציה ניתן להפעיל ממכשיר אחד בלבד. מסיבה כלשהי החליטה החברה שניתן להיכנס לאפליקציה עם אותו חשבון משתמש רק ממכשיר אחד, וברגע שתיכנסו ממכשיר אחר, הוא יבעט את המכשיר הקודם וימנע ממנו לשלוט במכשירים. 


המגבלה המיותרת הזאת נובעת מ"שיקולי אבטחה", כך לפי החברה, אך זו החברה היחידה שראינו שמתנהגת כך, אז אנחנו בספק אם זו הסיבה. התוצאה היא שרק מכשיר אחד בכל העולם מסוגל לנהל את הבית החכם מה שמגביל את השימוש לאנשים שגרים לבד ואין הם עוד מכשיר חוץ מסמארטפון.


שקע חכם EjLink: בית חכם ובזול


כשחושבים על בית חכם צריך לזכור שמדובר במכשירים שלרוב נמצאים בשימוש במשך שנים, ולאורך התקופה הזו המצב המשפחתי לא רק יכול להשתנות, כך גם הדרישות שלכם מאותם מוצרים. ובעוד שבסקירה זו בדקנו רק את השקעים החכמים שניתנים להסרה בקלות, החברה מציעה גם מתגים חכמים מהסוג שמתקינים בקיר ומגבלה שכזו יכולה להיות מאוד בעייתית.

תודה לאתר Banggood שסיפק את המכשיר לסקירה. תוכלו לרכוש אותו ישירות מהלינק כאן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image