חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה LG OLED65B9PVA
יצרן: LG
גודל מסך: 65 אינטש
High Definition: 4K
Smart TV: Smart TV
HDR: תומך HDR
טכנולוגיה: OLED
טלוויזיה קעורה: שטוחה
רזולוציה: 3840x2160
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
צור 15.12.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה LG OLED65B9PVA

הטוב
  • שלט חכם הכולל שליטה על הממיר
  • תמיכה בבלוטות' 5.0
  • איכות תמונה נהדרת
  • צבע שחור מוחלט
  • עיצוב יוקרתי
  • ממשק נוח
הרע
  • שליטה דרך השלט מצריכה למידה
  • מערכות AI שתרומתן לא ברורה
  • מחסור בחיבורים בדופן המסך
  • שלט רגיש מדי לתזוזות
בשורה התחתונה
ה-B9 מסדרת ה-OLED של LG מציגה איכות תמונה מעולה, כולל שחור מוחלט הודות לכיבוי הפיקסלים הידוע, והיא מאפשרת חווית צפייה מהנה גם אם מדובר במהדורת חדשות יומית. איכות הסאונד, על אף תמיכה בהתקנים חדשניים וב-AI, אינה מדהימה כמצופה - היא כן תספיק לצפייה רגילה בסדרות ותוכניות, אך להשלמת החוויה בצפייה בסרטים מומלץ להצטייד במקרן קול או מערכת קולנוע ביתית. הממשק הנוח של LG, הופך את ההגדרות השונות לקלות להבנה, גם למי שאינו מבין בתחום. רק השלט, הפועל במחוות יד, מצריך תרגול לא קצר.
הקדמה

סדרת B היא הסדרה החדשה של מסכי ה-OLED של LG בארץ. אלו מסכים שהראו בעבר איכויות תמונה גבוהות וטובות בהשוואה לסוגי מסכים אחרים. סדרה זו באה לאחר מספר חודשים אחרי שסדרת C הושקה בארץ, והיא נחשבת לסדרת הדגל כיום, לפחות עד שיגיעו דגמי ה-8K וסדרות E,Z, ו-W.


דגם ה-B9 הוא הדגם הבכיר בסדרה שהושקה זה עתה והוא מגיע בשני גדלים: 55 ו-65 אינץ'. זה האחרון הגיע אלינו לסקירה כדי להבין - האם החידושים עליה מדברת LG אכן משמעותיים, או שמדובר בדגם חדש אך ללא בשורות של ממש.

איכות התמונה

(55% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

מסך OLED חדש ונוצץ, רזולוציה של 3,840 על 2,160 פיקסלים, מגוון רחב של טכנולוגיות ומעבדי תמונה, תמיכה בכל התקנים המחמירים והעדכניים ביותר בשוק כמו HDR על כל סוגיו, ואולי שכחנו משהו בדרך. כל אלה הופכים את איכות התמונה של ה-B9 לגבוהות שראינו אי פעם במסך טלוויזיה.


מסכי OLED מצטיינים בכך שהם מעניקים שחור מוחלט תוך כיבוי הפיקסלים, ובכך מתקבלת ניגדיות אין סופית, מה שמתבטא אפילו בצפייה במהדורת חדשות סטנדרטית באיכות HD. צפייה בכל תכנית ובכל תוכן הופכת את המסך לאטרקציה, ואפילו האורחים סירבו ללכת הביתה, ודרשו לראות תכנים נוספים על גבי הטלוויזיה. זוויות הצפייה טובות, וגם הבהירות גבוהה מאד ומספקת בכל מצב של חדר או סלון מוארים מאד.

LG OLED65B9Y: חדה כתער


מנגד, איכות הצפייה במשחקי כדורגל באיכות HD אכזבה מעט, בעיקר בהשוואה למסכי הפרימיום של סמסונג. הדשא נראה מרוח ולא חד, הצבעים שטוחים מעט, וגם כיוון מצבי התמונה לא הצליח לעזור במקרה הזה. אם אתם צופים במשחקי כדורגל רבים, ורוצים לספור את כמות עשבי הדשא שעל המגרש, רצוי לבדוק את הטלוויזיה קודם בחנות.

מכיוון שאנחנו לא חובבי ספורט, החסרון הזה לא היה כה משמעותי בשבילנו. כדי ליהנות יותר מחווית הצפייה הנהדרת, חיפשו ויצרנו תכנים ב-4K, כמו צילום סרטונים סתמיים בסמארטפון והקרנתם ישירות על המסך. הצבעים המוצגים על המסך אינם חמים ומועשרים כמו במסכי סמסונג לדוגמה, והם יותר פושרים. לחובבי הצבעים החמים ניתן להיכנס להגדרות אין סופיות להשבחת התמונה, וישנם מספר מצבי תמונה מובנים מראש, כולל התאמה לחדר מואר או חשוך.

LG OLED65B9Y: חדה כתער


למעט אותה בעיה במשחקי כדורגל, לא מצאנו בעיות נוספות שהעיבו על האיכות ב-B9. למשתמשי נטפליקס ושאר אפליקציות הזרמת התוכן נמסור כי הפסקת הבינג' תהיה קשה יותר עם המסך הזה, שתומך בתקנים מחמירים של צבעים (Dolby Vision ו-HDR10 Pro) והשבחת תמונה.

טכנולוגיה אחת שהייתה חסרה לנו, ולא מופיעה לא בהגדרות ולא במפרט, היא מנגנון החלקת התמונה. ניסינו למצוא אותו למרות שלפי העלון השיווקי LG הכניסה אותו למסך, ולכן נותרנו עם שיפורי תמונה במסגרת ה-AI.

AI - Artificial Intelligence
כבר על הקרטון ניכר ש-LG ניסתה להכניס את צמד האותיות הללו בכל סעיף, אך בפועל, קשה להבחין בהבדלים וביתרונות שהטכנולוגיה הזו כוללת. בשימוש יומיומי, הסיוע של ה-AI Picture ו-AI Brightness כמעט ואינו מורגש, אך איתם או בלעדיהם, איכות התמונה גבוהה ללא שום מחלוקת. לטענת החברה, "מנוע הבינה המלאכותית יודע לזהות סינגלים שמגיעים מהמכשיר המשדר, ולעבד אותם בצורה אופטימלית למסך". 

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית.
פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

איכות השמע

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

מערכת הסאונד של ה-B9 מצוידת ברמקולים בעוצמה של 40 וואט, עם תמיכה בתקן Dolby Atmos, ואיך לא - AI Sound. הרמקולים מפתיעים באיכותם ובצלילים הנמוכים, לאור הגוף הדקיק של הטלוויזיה, כך שלא פעם הצצנו אל גב הטלוויזיה, כדי להבין מהיכן בוקעים הצלילים הללו. הבאס נוכח ונשמע, הצלילים הבינוניים נמוכים גם כן, אך בצלילים הגבוהים, כמו במחיאות כפיים או קהל ששר, הצלילים מעט מתכתיים ופחות איכותיים.


LG OLED65B9Y: חדה כתער


במשחקי כדורגל (רק לצורך הסקירה), הקהל שהריע נשמע מהונדס ולא טבעי, אך קולות השדרנים נשמעו בבירור ובאופן צלול. כמו כן, שלא כמו בטלוויזיות אחרות, הרגשנו שהסאונד לא מתפזר בחדר ונעלם, אלא ממוקד ונשמע בבירור כאשר צופים במסך. הדבר היה ברור מתחילת הסקירה, כאשר הוא החליף בתפקיד מסך סמסונג שסבל מסאונד לא איכותי ומפוזר.

LG מאפשרת גם הזרמה של מוזיקה דרך בלוטות', ובכך הרמקולים מתפקדים כמערכת שמע לכל דבר. בנוסף לכך, ה-B9 מצוידת בתקן בלוטות' 5.0, כך שניתן לחבר אוזניות אלחוטיות כדי להאזין לתוכניות, תוך דיליי מינימלי בין השמע לבין הוידאו.

עיצוב ונוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ה-B9 בגודל 65 אינץ' שהתקבלה לסקירה, מכילה הרבה מאד מסך, ומעט מאד מסגרת. רואים את זה במבט ראשון, והדבר מתחדד כאשר מצב גלריה מופעל או כאשר מציגים תמונות סטטיות. היא עומדת על מעמד רחב ודקיק, עם כיתוב LG OLED בצד ימין, אך לנו היה חסר לוגו מואר או סממן כלשהו שישדר יותר יוקרתית, בטח בהתחשב במחיר היקר שבו היא נמכרת.


LG OLED65B9Y: חדה כתער

כבר במהלך השבועיים הראשונים לסקירה, התקבלו שני עדכוני גרסה שעודכנו במהירות יחסית דרך WIFI, אך לא הרגשנו בשום הבדל או שיפור לאחר העדכונים. אגב WIFI, האנטנה שבתוך הטלוויזיה אינה מהטובות שיש בשוק, ובמהלך השימוש חווינו בעיות רבות בתקשורת בין הראוטר לבין הטלוויזיה, בעיקר בהזרמת תכנים מאפליקציות. על הזרמת תכנים ב-4K אין על מה לדבר, זה כבר היה קשה לה מדי, ונאלצנו לחבר לפטופ שיעזור במשימה. מזל שיש כניסה לכבל רשת RJ-45.


מבחינת חיבורים, ה-B9 מציעה את כל החיבורים האפשריים ועוד יותר: 4 חיבורי HDMI2.1, לא פחות מ-3 שקעי USB, כניסת כבל רשת כאמור, כניסה אופטית לשמע, כניסה כפולה לאנטנה, – Component/ Composite in ושקע 3.5 מ"מ לאוזניות. חלק קטן מהחיבורים, נמצאים בדופן המסך כמקובל, והיה נחמד אם LG הייתה ממקמת יותר חיבורים במיקום זה.


מערכת ההפעלה שמגיעה ב-B9 היא webOS4.5, הכוללת ממשק נוח, בעברית מלאה ובניסוחים מעניינים ופחות רשמיים ("טוב", "זה לא הצליח הפעם" וכו'), ואין ספור אפשרויות של הגדרות, הזרמות תוכן ואפליקציות. ניתן לשדר ממכשירי אפל הודות ל-AirPlay 2, מכשירי אנדרואיד למיניהם, אפשר להתחבר לאפליקציות כמו סלקום TV, נטפליקס, פרטנרTV, סטינג, כאן, מאקו ועוד רבות וטובות. גם יוטיוב נמצאת כאן, אך השימוש בה כולל פרסומות רבות ללא אפשרות להתקין חוסם כלשהו - מבאס.


LG OLED65B9Y: חדה כתער

השליטה בכל המסך והמערכת נעשית דרך שלט Magic הכולל עכבר אוויר עם מצביע אדום. בהתחלה צריך להתרגל לזה, בעיקר לאלו שלא נולדו עם סמארטפון או מחשבים. כמו כן, ניתן להשתמש בשלט כרגיל עם החצים והכפתורים, אבל אחרי שימוש קצר, הבנו איך השלט עובד ואין ספק שמדובר בפעולה מהנה. אפשרות נוספת לשליטה במסך, היא דרך פקודות קוליות בעברית - יש ללחוץ על כפתור המיקרופון בשלט ולהגיד מה שרוצים - שיר של זמר מסוים ביוטיוב, פתיחת מסך הגדרות, הזנקת אפליקציה ועוד. ברוב הזמן, אופציה זו עובדת היטב, אבל צריך לדבר בצורה איטית ולא בצורה שוטפת.


שלט ה-Magic מכיל אופציה לשליטה על הממיר (יש המון ממירים וסטרימרים הניתנים לשליטה). תוך מספר שניות של הגדרה, הצלחנו לשלוט באופן מלא על השלט של ממיר ה-HOT, כולל כניסה ל-VOD ופתיחת שירותי מוזיקה של החברה. לחובתו נציין, כי כל תזוזה קטנה מעירה את המצביע האדום, גם כאשר רק הזזתם את השלט - הוא רגיש לכל תזוזה ולכל תנועה, וזה מעט מעצבן.

בכל משך הסקירה, לא נתקלנו באיטיות או בתקיעות כלשהן בממשק ובמערכת, והכל זרם כמו בספר.


עם זאת, הזנקת האפליקציות איטית יותר ממה שהורגלו בסמארטפונים. פונקציה מעולה שאהבנו מאד, היא האפשרות להציג את מסך המכשיר על גבי ה-B9, תוך כדי צפייה בתוכן אחר. כלומר, בזמן שראינו חדשות, יכולנו להציג בצד את מסך הטלפון, לשלוט ולנהל את הטלפון דרך השלט. סטורי בגודל 65 אינץ' מישהו?

המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלויזיות
הצג הכל >>