חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Klipsch T5 Neckband
יצרן: Klipsch
חיבור למכשיר: אלחוטיות
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תאריך כניסה לאתר: 1/2020
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 498 ₪
מחיר סופי: 499 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Klipsch T5 Neckband

לירן עבדי | 19.07.2020
הטוב
  • עמידות לזיעה בתקן IPX4
  • רטט עוצמתי ומורגש
  • קל מאוד – 26 גרם
  • עיצוב נקי ונאה
הרע
  • כיסוי סיליקון לשקע טעינה שמקפיד להשתחרר
  • אין במארז נרתיק נשיאה
  • חיבור MicroUSB מיושן
  • חסרה אפליקציה ייעודית
בשורה התחתונה
אוזניות העורף Klipsch T5 Neckband אידיאליות לשימוש משרדי: קל לנהל איתן שיחה, קולנו נשמע בבירור לאורך כל תקופת הסקירה והאפשרות לחבר אותן לשני מכשירים במקביל מבורכת. תחת מארז מוקפד ועמידות לזיעה, האוזניות היו יכולות להיות מוצלחות למדי, אלא היעדרה של אפליקציה תומכת וביצועי באס שהיו סבירים בלבד, יש ל-T5 כמה חסרונות קטנים שחשוב להכיר. כאמור, במשרד הוא היווה עבורנו עזר טכנולוגי נפלא ובמבחן זה אין ספק שהוא עמד בגבורה.
הקדמה
ה-Klipsch T5 Neckband הן אוזניות עורף אלחוטיות בתקן בלוטות' המציעות אטמים עם פטנט רשום, דרייבר בקוטר 5 מ"מ עם טווח צלילים דינמי רחב, עמידות לזיעה בתקן IPX4, בעיצוב משולב עור, מערכת רטט להתראת שיחות והבטחה לחתימת הסאונד של Klipsch. זמין בצבעי לבן וחום/שחור – שקיבלנו לסקירה.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
ה-T5 מצויד בדרייברים בקוטר 5 מ"מ עם טווח תדרים של 10Hz-19kHz. הקודקים הנתמכים: SBC, aptX, ו- aptX HD, שמבטיחים איכות סאונד שלא נופלת מאוזניות בחיבור קווי ועכבה מינימלית בעת האזנה. ואיך איכות ההאזנה בפועל? נתחיל מעקב האכילס של האוזניות, הבאס האנמי. הוא חסר פירוט ורחוק היה מלהרעיד את האוזניים שלנו. הטווחים הנמוכים והשמנים בלטו כאן בהיעדרם ובמקומם קיבלנו ביטוי "מרוח" יותר ודי בנאלי בהגשה. לעומת הבאס, הטווחים הבינוניים והגבוהים כבר הביעו נוכחות מרשימה וכיף להאזין ל-T5 במיוחד לקטעים אלקטרוניים, כשהתדרים הגבוהים לוקחים את המושכות וממקסמים את יכולות האוזניות.
Klipsch T5 Neckband: לשיחות משרדיות

עוצמת הסאונד המקסימלית גבוהה אבל לא קרובה אפילו בקצת לווליום המחריש שכבר שמענו באוזניות עורף אחרות. לנו זה לא הפריע מדי אבל אנחנו מכירים לא מעט משתמשים שיבקשו להמשיך להגביר את העוצמה מעבר לקצה גבול היכולת של ה-T5. האטימות הפנימית והחיצונית עוברת את המבחן שלנו: אף קולגה לא שמעה את המוזיקה שלנו וכמאזינים שמרנו על סביבת סאונד מבודדת להפליא, שלא הכניסה לאוזננו רעשים מהסביבה.

Klipsch T5 Neckband: לשיחות משרדיות

את צמד המיקרופונים המובנים ששולבו באוזניות בחנו למשך שיחות ארוכות במהלך שבועיים משרדיים ובסך הכל ה- T5 עושה עבודה מעולה בהעברת קולנו בבירור. קבלת והוצאת שיחות היו מצוינות; לרגע לא קיבלנו הערות על קטיעות, קול שנשמע מרוחק או כל מיני אפקטי "הד" מוכרים מאוזניות מקטגוריות אחרות. הרטט המופעל בעת קבלת שיחה הוא כנראה הרעידות הכי חזקות שאי פעם ספגנו ממכשיר כלשהו בגודל שכזה: עוצמתו על הצוואר מורגשת מיד וברגעים בהם הנחנו אותו על השולחן, מיד כל השותפים לחדר ידעו להגיד בדיוק מי מקבל שיחה. היתרונות והחסרונות זהים לו: מדובר ברטט שאי אפשר לפספס ולפעמים הוא כה עוצמתי שאפילו הבהיל כמה קולגות.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

משקלו של ה-T5 Neckband עומד על 26.4 גרם ותחושת האוזניות על הצוואר פשוט לא קיימת, הן כ"כ קלות ולא מורגשות שבקלות יכולות לנוח על העורף שעות ארוכות. מוצרי Klipsch לא נוטים לפספס באגף הנראות וגם במקרה שלפנינו מגיעים ל-T5 Neckband שבחים: קשת העורף עטופה עור תפור והוא גמיש ודק להפליא כך שלא חששנו סתם לזרוק אותו בתיק. בהמשך קשת העורף חוט שזור בגווני ברונזה/שחור ובקצהו אוזניה עם ראש סיליקון עם קו ארד עדין בגבו. בזרוע ימין שלושה מקשים מוגנים במעין מרקם סיליקוני, המשמשים להגברת/הנמכת הווליום, העברת שיר קדימה/אחורה, קבלת/ניתוק שיחה או עצירת/הפעלת הנגן וכן הפעלת העוזרת הווירטואלית. המקשים קלים למציאה "עיוורת" אבל דורשים התנגדות חזקה יחסית כדי ללחוץ עליהם. מלבד האוזניות, עוד במארז קיבלנו 3 זוגות ראשי סיליקון וכבל טעינה.


Klipsch T5 Neckband: לשיחות משרדיות

אחרי החלפת ראשי סיליקון מהירה, האוזניות התיישבו היטב באוזן וגם אחרי כמה שעות שימוש הן לא מאבדות מהאחיזה. ההתממשקות מהירה ונוחה – הדלקנו את האוזניות בלחיצה ארוכה והסמארטפון שלנו זיהה ברגע את ה-T5 Neckband והתחבר אליהן בעוד שניה בודדת, תוך חיווי קולי מהאוזניות על סנכרון מוצלח. בסלולרי ישנו גם חיווי על אחוזי הסוללה שנותרו באוזניות. עוד האוזניות מאפשרות חיבור שני מכשירים במקביל, אידיאלי למשתמשי משרד שעובדים עם הסמארטפון והלפטופ במקביל.
האוזניות צוידו בתקן IPX4, כלומר עמידות בפני השפרצות מים קלות וזיעה. הדבר אומר שלאימוני ספורט קלים ה-T5 יתאימו ואולי גם יעמדו בפני טפטופי גשם קלים – אבל בשום אופן לא לשחייה או להאזנה בזמן המקלחת, למשל. ניסינו לרוץ עם האוזניות אבל עבורנו הן רחוקות מלהיות נוחות: ראשי הסיליקון הדקיקים לא בנויים לתנועה רצינית ולמרות שאין זהו ייעודם המקורי, לאימוני ספורט לא היינו בוחרים ב- T5.

Klipsch T5 Neckband: לשיחות משרדיות

בלוטות' בגרסה 5 מבטיח טווח קליטה של עד 10 מטרים ועומד בהם בגבורה. לא נתקלנו בבעיות קליטה ועיכובי סאונד בשוטף, מלבד אפליקציות שלא תמיד הסתדרו עם הסנכרון כמו נטפליקס ודולינגו והייתה השהייה ברורה שלא תמיד אפשרה צפייה. אפליקציה ייעודית מבית Klipsch קיימת לכמה ממוצרי החברה אך לא רלוונטית למשתמשי ה-T5 Neckband, להם אין תמיכה באפליקציה, כך שכל מיני משחקי אקולייזר ושאר תכונות שימושיות לא תמצאו כאן – וחבל.

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הסוללה באוזניות בנפח 110mAh וב-Klipsch מבטיחים עד 15 שעות האזנה. במארז כבל טעינה MicroUSB מיושן וחבל שעוד לא עברנו ל-USB-C, בטח כמצופה ממארז כה מהודר. באוזניה ימין כניסת המטען מסתתרת, מאחורי מכסה סיליקון נשלף ומניסיון מר עם כיסויים שכאלו, כנראה בתוך כמה שבועות הוא ייקרע וכניסת המטען תהיה חשופה לסכנות. עוד בעיה: אותו מכסה כבר במהלך תקופת הסקירה השתחרר לסירוגין ממקומו והיה רופף ברוב המקרים. מעבר לעניין האסתטי, כניסת הטעינה חשופה כל הזמן לאבק.


Klipsch T5 Neckband: לשיחות משרדיות


בבדיקת חיי הסוללה ה-T5 מצטיין וסחבנו איתו בקלות 4-5 ימי עבודה של הוצאת שיחות ושמיעת מוזיקה לסירוגין. ברור שלא דיברנו במשך 4 ימים מלאים אבל עבורנו מדובר בתוצאה כללית מצוינת ולהטעין את האוזניות פעם בשבוע הוא משהו שאנו חיים איתו בשלום. עוד שמנו לב לתכונה מבורכת: יש לאוזניות נטייה להיכנס למעין מצב "שינה" כשאינן פועלות, כלומר מבצעות שיחה או משמיעות מוזיקה. אמנם האוזניות נותרות דלוקות ברקע ומוכנות לפעולה אבל חיי הסוללה מתארכים משמעותית כשאינן מנגנות דבר בפועל.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image