חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
ג'ויסטיק ואביזר משחק Nacon Wired/Wireless Revolution Pro
סוג: בקר משחק
התאמה למשחק: למחשב
חיבור: אלחוטי
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - ג'ויסטיק ואביזר משחק Nacon Wired/Wireless Revolution Pro

לירן עבדי | 18.02.2020
הטוב
  • התאמה אישית גבוהה מאוד, בזכות תוכנה ייעודית מצוינת
  • מאפשר שליטה חוטית ואלחוטית
  • איכות בנייה גבוהה
  • נוח מאוד לשימוש
הרע
  • כל ההתאמות האישיות אפשריות דרך PC בלבד
  • אין אזכור לעמידות קליקים לאורך זמן
בשורה התחתונה
קשה למצוא פגמים בבקר הגיימינג המקצועי Revolution Unlimited Pro של Nacon: הוא מציע נוחות שימוש גבוהה, כולל תוכנה ייעודית עם התאמה אישית מתקדמת, איכות הבנייה פנטסטית והשלט מאפשר שליטה חוטית ואלחוטית, גם במחשב וגם ב-PlayStation. היו בו כמה דברים שפחות אהבנו, ביניהם המחיר הגבוה, אבל אלו מתגמדים לעומת חווית הגיימינג המהנה שעברנו איתו. ה- Revolution Unlimited Pro הוא בקר מצוין שיתאים לכל סוגי המשתמשים, מגיימרים בנפשם ועד לשחקנים תחרותיים.
הקדמה
השלט האלחוטי/חוטיNacon Revolution Unlimited Pro Controller מיועד ל-PS4 ולמחשב האישי, תומך בשיחות צ'ט קולי, סטיקס מתחלפים ומצויד בתאורת LED. עוד בבקר: חיבור אוזניות 3.5 מ"מ, 4 כפתורי קיצורי דרך שניתן להגדיר אותם, משטח שליטה וזוג מנועי רטט להתאמה. מחירו המומלץ - 899₪.

תודה ליבואן הרשמי עדלי יונייטד על השאלת המכשיר לסקירה

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

שלט ה-Revolution Unlimited מזכיר את מאוד במראהו הראשוני את ה- Dualshock 4, בתוספת כמה פיצ'רים מעניינים: המקשים הטיפוסיים מימין (עיגול/ריבוע/איקס/משולש) גדולים יותר אך פחות מרווחים. משטח ה- D-pad מעניק 8 כיווני תנועה ומקשי ה-L וה-R הקלאסיים בקודקוד השלט גדולים יותר ובולטים החוצה מהרגיל. מקש ה-PS המוכר גם שם, ממש במרכז השלט, ולצדו מקשי Share ו-Options. הסטיקים גבוהים מאוד וניתנים להתאמה האישית, כך גם משקל ידיות הבקר.


Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה


בגב השלט מסתתרים עוד כמה מקשים שעוסקים בעיקר בהגדרות; מעבר ממצב אלחוטי לחוטי, שינוי פרופילים, הגברת/הנמכת הווליום באוזניות ומתחתיהם מחכה כניסת האוזניות 3.5 מ"מ, שיכולה להתחבר ישירות לשלט. עוד במארז קיבלנו דונגל בלוטות' לחיבור אלחוטי, נרתק קשיח, מטלית ניקוי ומדבקות ממותגות של Nacon.

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה

השלט מרגיש מצוין ביד: הוא יציב, מעניק חיווי "קליקי" נהדר והמקשים עצמם נעימים מאוד למגע. ההתאמה האישית מצוינת וחובבי השלט הכבד יוכלו להוסיף משקל פנימי לידיות באמצעות הוספת משקלות קטנות המגיעות במארז (2 יחידות של 10, 14 ו-16 גרם). פעולת ההחלפה פשוטה: בהחלקה מהירה מטה, מכסה כל ידית נחשף במהירות ובתא ייעודי הנחנו את המשקולת הרצויה. ההבדל מורגש היטב ובמשחקי FPS חיפשנו את ההתנגדות הרצויה בזמן ירי רגיש, איטי וממוקד – ומצאנו אותו במשקלות ה-16 גרם שמאוד עזרו לנו. עוברים למשטח המגע, שהיה בסדר גמור, כלומר לא שונה מדי ממה שכבר הכרנו מהשימוש האישי שלנו. המשטח עצמו מחוספס, מורכב מטקסטורות צורות, נעים למגע והחיווי ה"קליקי" מורגש ושקט.

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה

גם הסטיקים ניתנים להחלפה, הן במשטח הראש שלהן והן בטווחי התנועה. במארז קיבלנו 4 משטחים, 2 קעורים מחוספסים ושניים קמורים חלקים, אותן ניתן להחליף בסטיק התנועה (movement) והכיוון (aim). גם את טווחי התנועה אפשר לשנות, באמצעות 6 טבעות המספקות 3 טווחי תנועה: 30, 38 ו-46 מעלות, שבפועל משנות את הרגישות ואת המהירות של הסטיקים בזמן משחק. החלפת ראשי הסטיקים והטבעות מתבצעת בפשטות; משיכה קלה של הסטיק כלפי מעלה מאפשרת להחליף את משטח הראש ואת טבעת טווח השליטה.
Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה
תוכנה ייעודית בשם Revolution Unlimited software A מצטרפת לחבילה ומאפשרת כבר הרבה יותר התאמה אישית: הגדרת עוצמת הרטט בכל סטיק, עדכוני תוכנה, קביעת רגישות כל כפתור בערך, מיפוי מחודש של המקשים, קביעת קיצורי דרך במקשים הייעודיים והגדרת פרופילים. כמו כל אביזר גיימינג שמכבד את עצמו, גם ה-Revolution Unlimited מכיל משחקי RGB, גם אם סמליים, ומאפשר לשנות את צבע הקוטר של סטיק ימין, להכיל אפקטים (Cycle, Prism, Plushing) וכן להגדיר את מהירות תנועת התאורה.

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה


אהבנו מכולם את קביעת הפרופילים; במהירות ניתן לעבור בין מצב FPS למשחק מרוצים, שממש משנה את חווית המשחק, ברגישות הסטיקים, ייעודי מקשי ה-R וה-L ושינוי צבע הטבעת שסביב הסטיק, כך שנדע באיזה פרופיל אנו נמצאים כרגע.

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה

Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה


מתג המעבר בין מצב אלחוטי לחוטי עובד היטב ולמרבה ההפתעה, בחיבור אלחוטי לא חווינו עיכובים מעצבנים שעלולים לפגוע בחוויית המשחק, כלומר לחיצת כפתור מיד שיגרה את הכדור שירינו ב- Call of Duty Modern Warfare ולא הרגשנו יתרון מהירות מובהק לטובת חיבור חוטי, לשמחתנו. מובטח שהחיבור האלחוטי עובד בטווח של עד 7 מטר – והאמת היא שלא הזדקקנו ליותר מחצי מזה. סוללת 1300 mAh מובנית בשלט מבטיחה ל-7 שעות משחק ועומדת במבחן התוצאה, אפילו יותר אם תסכימו לבטל את תאורת הטבעת סביב הסטיק. עוד בשלט חיווי סוללה למצבה, באמצעות ארבעה פסים כחולים שמעידים גם על התקדמות הטעינה. למי שמעדיף חיבור חוטי, מצורף במארז כבל USB-C באורך 3 מטר המיועד גם להעברת DATA ולטעינה.

איכות הבנייה

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

גופו של ה- Nacon Revolution Unlimited פלסטיק אבל אין שום זכר לחומר הזול. ללא בורג אחד נראה לעין, השלט בנוי היטב ושום מקש בו לא נע ממקומו או מרגיש לא עמיד לאורך זמן. איכות הבנייה לעילא בכל כפתור ותנועת סטיק, ממתג ההזזה מאחורי השלט ועד לתגובתיות הקפיץ האחידה בין מקשי ה-R2 וה-L2. ידיות האחיזה תורמות המון לחוויית המשחק ולתחושת הביטחון במכשיר: הן מחוספסות, נעימות למגע והכי חשוב – מרגישות מאוד יציב ביד לאורך זמן משחק ממושך.


Nacon Revolution Unlimited: יקר ושווה את זה


כיאה לאביזר גיימינג מקצועי, חיפשנו "אחריות הקשות", כלומר בפני כמה הקלקות מקסימליות אמור ה-Revolution Unlimited לעמוד, אבל לא הצלחנו למצוא. במארז קיבלנו גם נרתיק קשיח עם תושבת מיוחדת לכל החלקים שקיבלנו במארז, שנראה מבטיח למדי ויכול להגן עליו בפני סוגי מכות יבשות, נפילות שכיחות ותזוזות בתוך התיק – אידיאלי לשחקנים תחרותיים שמתניידים עם האביזרים המקצועיים שלהם ממקום למקום.

תודה ליבואן הרשמי עדלי יונייטד על השאלת המכשיר לסקירה

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image