חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שעון דופק וספורט Amazfit T-Rex Pro
סוג: שעון ספורט
תכונות: עמיד במים, מדידת דופק...
חיבורים: Bluetooth
קוטר השעון: 47 מ"מ
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שעון דופק וספורט Amazfit T-Rex Pro

לירן עבדי | 26.04.2021
הטוב
  • ניטור מדדים מתקדם של מגוון פעילויות
  • בהירות אוטומטית שמגיבה נפלא
  • חיישן מיקום (GPS) מדויק
  • חיישן שינה עקבי
  • עמיד מאוד
הרע
  • שליטה מינימלית בהתראות
  • נטול אפליקציות חיצוניות
  • ללא זיכרון פנימי
  • ללא NFC
בשורה התחתונה
יש לו חיישן GPS מדויק, הוא עקב באופן מהימן אחר הרגלי השינה שלנו ומדדי ספורט מרובים נוטרו באפליקציה ייעודית אינטואיטיבית להפליא. תחת תג מחיר נמוך באופן יחסי למתחרות, שעון הספורט החכם Amazfit T-Rex Pro מוצלח למדי, אלא שהוא סובל מכמה בעיות קטנות שחשוב לקחת בחשבון: יש לו נראות מגושמת וגסה למדי ובסך הפשרות תמצאו שעון שאינו יודע לענות על התראות ישירות ממנו והוא גם נטול זיכרון פנימי. אילולא שני עניינים קריטיים אלו, היינו מכתירים אותו כאחד מהשעונים החכמים המשתלמים ביותר בשוק כרגע.
הקדמה

השעון החכם Amazfit T-Rex Pro מבטיח להציע חיי סוללה של עד 18 יום, למעלה מ-100 מצבי ספורט וניטור מדויק על מגוון מדדי בריאות וכושר. בין התכונות הבולטות: קשיחות ברמה צבאית ועמידות מים בתקן 10ATM, תצוגת AMOLED, מדידת ריווי חמצן בדם (SpO2) וחיישן מיקום מובנה. זמין בצבעי ירוק כהה, אפור ושחור שקיבלנו לסקירה.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המראה הראשוני לא גורם לחשוב פעמיים וה-T-Rex Pro מיועד לגברים. הוא גס ועבה, בולט למראה ומגושם בדיוק כמו שעוני הצבא המוכרים והעמוסים באלמנטים חיצוניים. הוא שוקל 60 גרם, מעט יותר כבד מהשעון הסטנדרטי אבל כשמתחשבים במראהו המגושם, מפתיע לגלות כמה הוא קל על הזרוע, מה גם שלאחר יום שימוש לא מרגישים משקל עודף או כזה שחורג מדי ממה שרגילים לענוד. רוחב הרצועה 22 מ"מ, עוד עניין "גברי" יחסית שמכוון את השעון לקהל מאוד ספציפי.


Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


לשעון מסך מגע מסוג AMOLED בגודל 1.3 אינץ' עם תצוגת Always-on ברזולוציית 360X360 פיקסלים וזכוכית מחוסמת מלמעלה מגנה על פניו מפני פגיעות. הצבעים בתפריטים חדים ואיכותיים, התפריט מגיב במהירות רבה מאשר גרסאות העבר ותכונת הבהירות האוטומטית פנטסטית; היא מזהה את תנאי התאורה הנתונים ומשנה את רמת הבוהק בזריזות מרשימה. כמקובל, הסטה של היד האוחזת את השעון כלפי הפנים חושפת את פני השעון – במידה ותצוגת always-on לא פועלת.

Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי
Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


על פני מסך השעון ארבע מחוות תנועה: הסטה מלמעלה למטה חושפת את תפריט הפעלת התכונות השכיחות; פנס, מצב שקט, חיסכון באנרגיה, מצב רטט ומעבר להגדרות המלאות של השעון. הסטה שמאלה חושפת את ההתראות, הסטה מלמטה למעלה מציגה נתוני בריאות כמו ניקוד PAI וכמות הצעדים שלקחנו והסטה ימינה חושפת את האפליקציות בשעון. בנוסף למחוות ההסטה, יש בשעון גם ארבעה כפתורים פיזיים שמאפשרים גם הם לתפעול השעון, פתרון נאה לעוטים כפפות או כשהמסך רטוב. המקש הפיזי שמצאנו בו הכי הרבה שימוש הוא ה-Select המציג את האימונים, שעבר הגדרה מחדש בהתאם לפעילויות השכיחות שלנו; הליכה, ריצה ואימונים משולבים.

Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי
Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


כמו כל שעון חכם, גם ה-T-Rex Pro יודע להציג התראות פופולריות. ביקשנו לקבל הודעות מאפליקציות ווטסאפ, פייסבוק וג'ימייל ולא חווינו שום בעיות: ברגע שההתראה התקבלה בסלולרי, היא התקבלה באותה העת בשעון, ללא עיכובים קטנים או פספוסים מצד אפליקציה כלשהי. יחד עם זאת, התכונות כאן מוגבלות: לא תוכלו להגיב מתוך השעון, למחוק את ההתראה ובכלל, להתייחס אליה בשום צורה מלבד לקרוא אותה בלבד, בטקסט שמיושר לשמאל ומילים באנגלית שלא מסתדרות תמיד עם עברית. עוד עניין פושר ב-T-Rex Pro הוא אוסף האפליקציות: בניגוד לשעונים מתחרים להם אוסף תוכנות מרשים להורדה מחנות ייעודית, כאן מה שאתם רואים זה כל מה שב-Amazfit יודעים להציע. זה עלול להישמע מעט, אבל בפועל במהלך תקופת הסקירה לא הזדקקנו לשום אפליקציה חיצונית ומבחר סוגי המעקבים אחר נתוני הספורט שקיווינו למצוא בשעון אכן נכחו.

Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי
Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


אחד החסרונות הגדולים בשעון לטעמנו הוא היעדרו של זיכרון פנימי, בעיקר לשימוש של האזנה למוזיקה. יש בשעון נגן אמנם, אבל כזה שיודע רק להפעיל רצועות שמאוחסנות בסמארטפון, כך שאם תכננתם ריצה בליווי מוזיקה שתיתמך על ידי השעון בלבד, יש לנו חדשות רעות. עבורנו מדובר בטרחה: אנחנו רגילים לרוץ עם אוזניות שמתממשקות בבלוטות' לשעון החכם ובהיעדר תכונה זו ב-T-Rex Pro, הסלולרי שלנו גם הצטרף לריצה. כמו כן נעדר בשעון חיישן NFC, כך שתשכחו מלהצליח לשלם איתו או להשתמש בכל צורה שהיא בחיישן הקירבה שמתחיל להיכנס לשימוש להרבה מקומות ציבוריים וחנויות מסחר.

יישומים ומולטימדיה

(25% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

את אפליקציית Zepp הייעודית לשעון הכרנו ממוצרי Amazfit אחרים ולטעמנו מדובר באחת האפליקציות הנוחות בקטגוריית השעונים החכמים. ההתממשקות הייתה מהירה, ללא עיכובי זיהוי, ושליפת הפרטים האישיים שלנו מהשימוש האחרון היה אינטואיטיבי ונוח מאוד. דרך האפליקציה ניגשים לחנות לשנות את פני השעון, שקיימים במגוון סגנונות אנלוגיות ודיגיטליות, בוחרים אילו התראות ומאילו אפליקציות יוצגו בשעון, מגדירים שעון מעורר, יומן, סדר הצגת התכונות בתפריט השעון וכמובן יתר נתוני ניטור מופיעים שם בצורה אלגנטית להפליא.


Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


כייעודו, ה- T-Rex Pro עוקב אחרי המדדים הפופולריים, ביניהם לחץ, קצב לב, חישוב PAI וגם הלהיט התורן, ריווי חמצן בדם (SpO2) שמתקשר לתקופת הקורונה. מעקב אחרי שינה הרשים מכולם והתגלה כמפתיע מאוד ברמת הדיוק: ה-T-Rex Pro הצליח לזהות בהבדל של דקות ספרות מתי נרדמנו ומתי קמנו, כולל השכמות פתע לתינוקת שבכתה במהלך הלילה והוצגו כהשכמה זריזה וחזרה לישון. בבוקר קיבלנו חיווי על מדרגי השינה לאורך הלילה, ציון כללי לאיכות השינה, תובנות מילוליות ומסקנות שיכולות להטיב עם השינה הבאה שלנו.

Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי

מה עוד השעון יודע לעשות בעצמו? להציג תחזית מבוססת מיקום כולל הצגת זריחה ושקיעה, מצפן, ברומטר, שעון עצר וטיימר, שעון מעורר (עם רטט מוגזם שהעיר את בת הזוג), מעקב אחר מטרות, יומן וכמובן, מעקב אחרי התראות שהתקבלו בטלפון. בדומה למכשירים קודמים שבדקנו מבית היצרנית, גם ה-T-Rex Pro לא מאפשר לענות מתוך השעון ומבחינתנו עדיין לא מדובר בחיסרון גדול מדי, אם כי עדיין היינו שמחים לקבל הצעה של כמה הודעות אוטומטיות בשליחה מהירה שהוכנו על ידינו מראש.

Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי
Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


עוברים לספורט ונתחיל מהחדשות הטובות: חיישן המיקום ב-T-Rex Pro מדויק מאוד. מדדנו איתו ריצת 4 ק"מ במסלול מוכר שתועדו כ-4.01 ק"מ ובסיומו השעון הציג את המדדים החיוניים לנו: משך הריצה, ק"מ שנגמעו, קצב ממוצע בדקות לק"מ, קלוריות ששרפנו וקצב לב ממוצע שגם חולק לפי פעילות; אירובי, אנאירובי, שריפת שומן וכדומה. באימונים משולבים ממושכים שאורכים למעלה משעה קצב הלב מתועד מצוין וגם תאם באופן יחסי למציאות – עדיין לא מדובר ברמת דיוק של ברצועת דופק אבל הסטייה, אם התקיימה, חרגה באחוזים בודדים מהנתונים האמיתיים. מעבר לפעילויות שהתנסינו בהן, השעון עמוס בפעילויות שונות ומגוונות, מאגרוף, ריצה בשטח, עלייה במדרגות, שלל אימוני כוח, 9 סוגי ריקוד, 6 אימוני מים, קפיצה על דלגית, אימוני קשתות ואפילו רכיבה על סוס.

משך פעולת סוללה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
ב-T-Rex Pro סוללת 390mAh שמבטיחה עד 18 ימי פעילות בשימוש שגרתי ועד 9 ימים תחת שימוש כבד. חיישן ה-GPS מתיימר להצליח לתעד עד 40 שעות ללא הפסקה. נתחיל מהשורה התחתונה: חיי הסוללה של השעון פנטסטיים ומשאירים אבק להרבה יצרניות שעונים חכמות גדולות פי כמה. הצלחנו לסחוט מהשעון 10 ימים בשימוש כבד שכללו קבלת התראות, הפעלת שעונים מעוררים, תיעוד מתמיד של דופק ושינה ו-5 פעילויות גופניות, 2 מהן ריצה והיתר אימונים משולבים (CrossFit). אימון משולב באורך 50 דקות וקבלת התראות במקביל תבע רק 4% סוללה ובמקרה אחר, ריצת חוץ במשך 35 דקות גזלה גם כן 4-5% אחוזי סוללה. עוברים למהירות הטעינה: בתוך חצי שעה השגנו 52% אבל רק בתום שעה וחצי קיבלנו טעינה מלאה. את השעון מטעינים בחיבור מגנטי מהיר לגב השעון ובצד השני כניסת USB סטנדרטית.

עמידות ואיכות הבנייה

(15% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

אחת מתכונות הדגל של השעון הוא נושא העמידות וב-Amazfit מתגאים בעיקר בתקן הצבאי 10ATM המחמיר שבדק את השעון מול כמה מבחנים מאתגרים, ביניהם קור של -40 מעלות או חום של 70 מעלות, לחות גבוהה וכמובן חבטות קשות. יש גם עמידות למים כמובן, עד לעומק של 100 מטרים.


בנושא העמידות אפשר לחלק ל-T-Rex Pro רק שבחים: עם כוונה ובלי, השעון קיבל המון מכות יבשות, החל מהטחות קלות בשולחן ועד להתנגשות ראש בראש עם משקולת קטלבל 14 ק"ג וחוץ מצבע שהתקלף מהמשקולת ונשאר על השעון, לא הייתה אף שריטה, שפשוף קטן ובטח שלא נזק קריטי, לא במסך ולא בגוף השעון שספג את רוב המכה. החומרים מהם עשויים השעון הם בעיקר פוליקרבונט (פלסטיק), אבל גימור המט מסביב איפשר לו לקבל אינסוף חבטות ולא להציג אף עדות לכך לאחר הפגיעה.


Amazfit T-Rex Pro: לספורטאי האגרסיבי


הרצועה שקיבלנו במארז עשויה סיליקון ונידוף הזיעה שלו עבד שעות נוספות והקפיד להתייבש במהירות מרשימה. יתרון נוסף מתבטא בעמידות גבוהה יותר, היותו אינו נשחק מול מפגעים קטנים כמו מים במקלחת או בעת שטיפת ידיים. עדיין קיים חיסרון שכדאי לדעת: הסיליקון המדובר הוא מהסוג שנוטה להידבק לעור ולחנוק אותו, כך שפעם בכמה שעות ביקשנו "לרענן" את העור ולשחרר את הרצועה לכמה דקות. עוד חיסרון שצריך לקחת בחשבון הוא היעדר היכולת להחליף את הרצועה ואם חשקתם ברצועה בצבע או בטקסטורה אחרת, ה-T-Rex Pro די מקובע בעיצובו.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image