חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סקירה מקצועית
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - HP TouchSmart: מהנה ואטרקטיבי

הטוב
 • ביצועים כלליים טובים
 • כרטיס מסך נפרד, תמיכה מלאה בתוכני HD
 • מסך גדול מאוד שמגיב היטב למגע
 • מקלדת ועכבר Bluetooth איכותיים
 • קישוריות אלחוט מלאות
 • כרטיס מקלט טלוויזיה
 • סט חיבורים עשיר וממוקם בתבונה
 • רמקולים חזקים ואיכותיים
 • מצלמת רשת ומיקרופון אינטגרליים
 • פעולה שקטה מאוד
 • שלט Media Center גדול ונוח
הרע
 • רזולוציית מסך לא מספיק גבוהה
 • לא תומך במולטי-מגע
 • אין עט סטיילוס עבור מסך המגע
 • חסר באס ברמקולים המובנים
 • ציפוי מסך מבריק – בעיית השתקפויות וטביעות אצבע
 • אין כניסת HDMI
 • ספק הכוח רועש מעט
בשורה התחתונה

TouchSmart הוא מוצר מותרות מובהק: מבחינת מפרט ויכולות, תוכלו להשיג מפרט זהה בחצי ממחירו; אבל המחשב הזה מעניק חוויה עם ערך מוסף, החל ממסך המגע וכלה בעיצוב המוקפד והקומפקטי. לזכות HP ייאמר שהם הקפידו לארוז את כל מה שצריך בחבילה הזו, מצורב אופטי אלגנטי ועד קישוריות אלחוט מובנות, ממצלמת רשת אינטגרלית ועד כרטיס מסך חזק. עם TouchSmart, לא תצטרכו לקנות אף אביזר נוסף, מפני שהרמקולים, המקלדת והעכבר מגיעים בילד-אין. לדעתנו טכנולוגיית המגע במחשבים לא בשלה לגמרי ואינה מצדיקה באמת את מחירה, אבל היא תוספת חביבה שמעשירה את החוויה. אם אתם מאלה שמוכנים לשלם על חוויה, TouchSmart הוא מחשב מולטימדיה עשיר, מהנה ואטרקטיבי שיכול להתאים לכם.

הקדמה

TouchSmart של HP הוא מחשב Desktop מהדור החדש, שכמו במחשבי iMac של אפל הוא כולל בתוך המסך את כל רכיבי המחשב עצמו. בנוסף, כפי שמעיד עליו שמו, תומך המסך ביכולת מגע. IQ500 נחשב לדור השני של סדרת TouchSmart, כשלצד חומרה עדכנית יותר הוא גם מתהדר במראה חדש, מוקפד ומושך בגימור שחור מבריק עם נגיעות כסף.

למרות מידותיו הקטנות יחסית, TouchSmart מתהדר במפרט טכני מרשים שלא היה מבייש מחשב נייח רגיל. יש לו מעבד Intel Core 2 Duo T5850  במהירות שעון של 2.16GHz, זיכרון בנפח 4GB, כונן קשיח בנפח 500GB מהיר (7200rpm וחיבור SATA), מסך בגודל 22 אינטש, קישוריות אלחוט Bluetooth ו-Wi-Fi, כרטיס טלוויזיה, כרטיס מסך NVidia GeForce 9300M GS עם 256MB, צורב אופטי בתצורת Slot-load, זוג רמקולים עוצמתיים וסט קישוריות נרחב.

המחשב מגיע עם מקלדת ועכבר אלחוטיים (בטכנולוגיית Bluetooth), ועם מערכת הפעלה Windows Vista Home Premium 64 bit.

כלל הרכיבים הפיזיים המרכיבים את המחשב, להבדיל מתוכנה.
Central Processing Unit: יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבד הוא המוח של המחשב שתפקידו לעבד ולבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב.
תוכנה המקשרת בין המשתמש, החומרה ויישומי התוכנה, ומפקחת על פעולתו של המחשב.

ביצועים

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

עם מעבד T5850 במהירות שעון של 2.16GHz ו-4GB זיכרון, TouchSmart מספק ביצועים טובים מאוד. בעבודה שוטפת ויומיומית, תוכנות אופיס, גלישה באינטרנט וכדומה, מתפקד המחשב במהירות טובה, ומתמודד בקלות גם עם ריבוי משימות. בדקנו אותו גם עם עיבוד תמונה בפוטושופ, כולל הפעלת פילטרים כבדים, וגם כאן הפגין המחשב ביצועים טובים ומהירות טובה למדי.

כרטיס המסך הייעודי, NVidia GeForce 9300M GS, אמנם אינו חזית הטכנולוגיה העדכנית אבל חזק דיו כדי להריץ תוכני וידיאו בהפרדה גבוהה, גם 1080p התובעני, וגם משחקים מלפני שנה ושנתיים ירוצו עליו ללא בעיה (בהגדרות בינוניות ונמוכות)

TouchSmart הוא אמנם מחשב נייח אבל מבחינת רעש עבודה הוא מתפקד כמו מחשב נייד – שקט להפליא. ספק הכוח (הענקי) שלו, עם זאת, נוטה לפלוט רחש קל שנשמע כמו לחישה ארוכה מקוטעת, שלאוזן רגישה עלול להיות מטריד מעט (לא מורגש בחדר שאינו שקט לגמרי).

HP TouchSmart
בעבודה שוטפת ויומיומית, תוכנות אופיס, גלישה באינטרנט וכדומה, מתפקד המחשב במהירות טובה, ומתמודד בקלות גם עם ריבוי משימות. בדקנו אותו גם עם עיבוד תמונה בפוטושופ, כולל הפעלת פילטרים כבדים, וגם כאן הפגין המחשב ביצועים טובים ומהירות טובה למדי

Central Processing Unit: יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבד הוא המוח של המחשב שתפקידו לעבד ולבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב.
פורמט שידור מתקדם שמציג תמונה משובחת ברזולוציות גבוהות ואיכות שמע דולבי דיגיטל. השידורים ב-HD, כמו גם רוב סרטי הקולנוע, הם ביחס גובה-רוחב 16:9 (רחב). רזולוציות השידור נעות בין 1240x720 (או 1024x768) ל-1920x1080 ונהוג לציינם כך: 1080p, 1080i, 720p. המספרים מציינים את הקווים האנכיים של הרזולוציה והאותיות מציינות את סוג הסריקה: פרוגרסיבית (p) ו- .(i) Interlace 

תצוגה

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המחשב מצויד במסך גדול – 22 אינטש, שנראה איכשהו גדול יותר מגודלו האמיתי. לעומת גודלו הפיסי, הרזולוציה הייתה יכולה להיות גבוהה יותר. היא עומדת על 1680X1050, ובעבודה קרוב למסך הוא נראה קצת גרעיני ולא מספיק חד, בעיקר בעבודה עם טקסטים. ממרחק של כ-60 ס"מ התחושה נעלמת והמסך נראה מצוין. מבחינת צבעים וזוויות צפייה, מדובר במסך עם פאנל TN טיפוסי, שמתאפיין בתגובה מהירה אך פחות מדויק בצבעים ועם זוויות צפייה מעט מוגבלות; כיוון שהמחשב הזה מיועד למולטימדיה, סרטים ומשחקים ולא לעיבוד תמונה, זה בסדר גמור.

המסך של TouchSmart מחופה בציפוי מבריק, ובעיית ההשתקפויות בו מורגשת, ולא רק מול מקור אור ישיר. גם בחדר בתאורת ניאון ועם קיר לבן מאחורה ניתן היה לראות את הפריטים שמאחורינו משתקפים במסך. בעיה נוספת היא טביעות האצבע שבולטות מאוד בגלל הציפוי המבריק.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

TouchSmart קטן בהרבה ממחשב נייח רגיל, אך עדיין מדובר במכשיר כבד  וגדול למדי – משקלו 10.5 קילוגרם. על שולחן העבודה הוא תופס מקום בעיקר לרוחב, אך בעובי הוא חסכוני.

תכונת המגע של המסך טובה מאוד. הרגישות של המסך גבוהה והוא מזהה את המגע עוד לפני שהאצבע נגעה ממש במסך. אין אמנם תמיכה במולטי מגע, אבל המסך תומך במחוות כמו גלילה, דפדוף ולחיצה ארוכה. האפקטיביות של המסך מתבטאת בצורה הטובה ביותר בממשק המגע  HP TouchSmart, שמאפשר הפעלה של תוכנות כמו נגן וידיאו, מוזיקה, הצגת תמונות וכדומה; בממשק זה הכפתורים הוירטואליים גדולים והגלילה לצדדים מתבצעת תוך אפקט תנועה חלק וזורם. בהפעלה שגרתית כמו גלישה באינטרנט או צפייה במסמכים, מסך המגע עובד אמנם טוב למדי אך עדיין קשה במקצת ללחוץ על קישור בדף אינטרנט במדויק. חבל שלא צורף סטיילוס.

HP TouchSmart
תכונת המגע של המסך טובה מאוד. הרגישות של המסך גבוהה והוא מזהה את המגע עוד לפני שהאצבע נגעה ממש במסך. אין אמנם תמיכה במולטי מגע, אבל המסך תומך במחוות כמו גלילה, דפדוף ולחיצה ארוכה


 


TouchSmart מצויד בסט חיבורים עשיר, כמצופה ממחשב מולטימדיה, המסודרים סביב בתבונה. בימין המסך תמצאו, לצד מקש ההפעלה הגדול, מקשי עוצמה והשתקה גדולים ונוחים, קורא כרטיסים 5 ב-1 שתומך בפורמטים SD, XD, MMC, MS, MS-Pro, וכניסת FireWire. במגרעת נוספת, קצת יותר מאחור, נמצא הכונן באופטי – צורב DVD דקיק פנימי (Slot-load). בצד שמאל של המסך יש מקש שמפעיל תאורה לבנה בתחתית המסך בשלוש דרגות עוצמה (תכונה חביבה ושימושית להארת משטח העבודה בחדר חשוך), 2 כניסות USB שקצת צמודות מדי זו לזו, כניסת אוזניות ו-Line in.

במגרעת נוספת בצד שמאל, במיקום פחות נגיש אך מוסתר, נמצאים החיבורים הפחות יומיומיים: 3 כניסות USB נוספות, חיבור LAN לרשת חוטית, כניסת S/PIDF, כניסת TV, חיבור S-Video, כניסת ויציאת אודיו וחיבור לעינית IR להרחבת טווח שלט המדיה-סנטר (לא הבחנו בצורך מיוחד), בנוסף למקלט ה-IR המובנה בקדמת המחשב. בתחתית המחשב, בתוך חלל ייעודי, שוכן מקלט ה-Bluetooth שניתן לשליפה ומצויד בנורת בקרה כחלחלה. בולט בהיעדרו חיבור HDMI, שממש מתבקש במחשב מולטימדיה.

בקדמת המחשב, ממש מתחת למסך, ישנו מקש מגע עם איור של בית; העברת האצבע עליו מפעילה את תוכנת המגע HP TouchSmart אותה הזכרנו לעיל. מעל המסך נמצאת מצלמת הרשת והמיקרופון המובנים.

TouchSmart מגיע כאמור עם סט של מקלדת ועכבר אלחוטיים. המקלדת שחורה, דקיקה ועם מקשים שטוחים, אך מגיבים היטב. פריסת המקשים סטנדרטית ונוחה, כולל משטח מקשים נומריים מימין, ולתוספת יש גם את מקש ה-FN המוכר לנו ממקלדות של מחשבים ניידים, שבצירוף עם מקשים אחרים שולט על המולטימדיה, עוצמת ההארה של המסך, שליפת הדיסק מהכונן האופטי ועוד. המקלדת פועלת על זוג סוללות AAA.

העכבר האופטי המצורף (שחור גם הוא) מעט גדול ומגושם, אך מדויק ועם גלגלת טובה. זהו עכבר בסיסי, עם שני מקשים וגלגלת אחת, והוא בנוי ללא מגרעת בצד אחד ולכן מתאים לימניים ושמאליים כאחד. העכבר פועל על 2 סוללות AA רגילות ומגיע ללא מעגן טעינה.

מתחת למסך, מאחורי גריל שחור, נמצאים זוג רמקולים גדולים למדי שמפיקים עוצמת שמע גבוהה ואיכות טובה. חסרונו של סאב וופר מורגש, וכשתרימו ווליום הרמקולים יתחילו לחרחר בשירים עם באס עמוק, אך בדרך כלל בשימוש רגיל הם מתפקדים היטב ומסוגלים לספק חוויית שמע טובה הן בהאזנה למוזיקה והן בצפייה בסרטים או טלוויזיה.

המחשב מגיע עם מערכת ההפעלה Windows Vista בתצורת 64 ביט, ועם סט תוכנות שהעיקרית שבהן היא HP TouchSmart – ממשק דמוי מדיה סנטר שמופעל כולו במגע בנוחות רבה. חבל שהתמיכה בפורמטי וידיאו מוגבלת ולא הצלחנו להריץ חלק מתכוני הוידיאו (למשל בפורמטים MP4 או MKV).

Matroskaפורמט פופולרי וחופשי לקובצי וידיאו, בעיקר באיכות HD. קובץ ה-MKV הוא למעשה "קונטיינר" שמסוגל להכיל מגוון של קבצים – קובץ הוידיאו, קובצי האודיו, הכתוביות וכדומה. מכשירים התומכים בנגינת קובצי MKV מסוגלים לפתוח את הקובץ ולפענח את תכולתו.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image