חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה Panasonic TH-P42V20 פנסוניק
יצרן: Panasonic
גודל מסך: 42 אינטש
High Definition: Full HD
רזולוציה: 1920X1080
יחס ניגודיות: 5000000 :1
יחס גובה לרוחב: 16:9
תלת מימד: ללא
ממיר דיגיטלי: לא כולל
ציון WiseBuy
9.2
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
גבי 28.04.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה Panasonic TH-P42V20 פנסוניק

הטוב
  • איכות תמונה גבוהה, גם בשידורי SD
  • עיצוב יפהפה בגימור מתכתי
  • איכות צליל טובה מאוד
  • חיבור USB וחריץ לכרטיס זיכרון
  • חיבור LAN לרשת ביתית
הרע
  • אין SCART
בשורה התחתונה
Panasonic TH-P42V20P מצטיין באיכות תמונה מעולה – גם בשידורי טלוויזיה הרגילים, שמהווים אתגר לא פשוט למסכים הדקים. אהבנו את העיצוב היוקרתי ואת האפשרות לחיבור לרשת ולצפייה בתכנים מקוונים שונים. מי שחייב החלקת תנועה מושלמת לא ימצא את מבוקשו במסך הזה, אך כל השאר, חובבי הקולנוע וגם צופי טלוויזיה רגילים שמוכנים להשקיע קצת יותר, ייהנו ממסך איכותי ומצוין.
הקדמה

פנסוניק, ענקית האלקטרוניקה מיפן, ממשיכה לדבוק בעקשנות בטכנולוגיית הפלזמה בעוד מרבית המתחרות הולכות ונוטשות אותה לטובת ה-LCD וה-LED. המסך TH-P42V20P נמנה על דגמי 2010 של החברה ועל סדרת V שנמצאת שלב אחד לפני סדרת Z, סדרת הפרימיום היוקרתית ביותר. בדקנו את גרסת 42 האינטש, בארץ נמכר המסך גם בגודל 50 אינטש.

המסך
מציג מפרט שכולל פאנל NeoPDP ברזולוציית Full HD, יחס ניגודיות של 5,000,000:1 עם "שחור אינסופי" לפי הצהרת החברה, נגן מולטימדיה מובנה וחיבור לרשת הביתית ולאינטרנט, כולל צפייה בתכנים מקוונים שונים.

המסך
מגיע עם מעמד שולחני מסתובב.

טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור.  

איכות התמונה

(65% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

פנסוניק שומרת על רמה גבוהה מאוד במסכי הפלזמה שלה בשנים האחרונות, ובמיוחד בסדרות היוקרתיות. Panasonic TH-P42V20P הוא בסך הכל שדרוג נוסף מהסדרות הקודמות, עם כמה שיפורים קטנים אך ניכרים.

כמו בכל מסכי הפלזמה, גם
כאן נדרשת סביבה חשוכה כדי ליהנות מתמונה טובה; בחדר מואר המסך נראה דהוי ואזורים כהים מוצגים בגוון ירקרק. כשמכבים את האורות ומחשיכים את החדר מציג המסך את טבעו האמיתי, וזו חגיגה לעיניים. המסך מציע 6 תבניות צפייה מובנות: דינמית, רגילה, קולנוע, קולנוע אמיתי, משחק ותמונה. המצב "קולנוע" מעניק תמונה מאוזנת אך גם בהירה וחיה בעוד שמצב "קולנוע אמיתי" דומה יותר לתמונה הקולנועית הקלאסית, עם גוונים חמים ובהירות מופחתת; דווקא המצב הדינמי הפתיע אותנו לטובה כשהציג בהירות וניגודיות דרמטיים וצבעים מתפרצים - מבלי לסנוור ולהציק לעין ומבלי שהחדות תהיה מוגזמת.

בשידורי HD
 מציג המסך תמונה חדה ומפורטת ובצבעים חיים ואמיתיים מאוד. בזכות הבהירות והניגודיות הגבוהות נהנינו מאזורים לבנים בוהקים לצד רמת שחור משובחת וכהה מאוד - אולי לא שחור אינסופי כהגדרת פנסוניק (בכל זאת ניתן להבחין בבהירות מסוימת במסך גם כשהוא חשוך לחלוטין), אבל די קרוב לזה.

גם
שידורי הטלוויזיה הרגילים נראים במיטבם על המסך הזה, ועד שיעברו כולם לשידור HD
יוכלו הצופים ב-Panasonic TH-P42V20P ליהנות מתמונה חלקה ונעימה לעין, עם מינימום רעשים, ריצודים ושאר מרעין בישין שקיימים בשידורי SD. הטיפול בגווני פנים אנושיים מצוין ופניהם של מגישי החדשות השונים נראו טבעיים ונאים.

Panasonic THP42V20P


בשידורי התמונה חדה ומפורטת ובצבעים חיים ואמיתיים. בזכות הבהירות והניגודיות הגבוהות נהנינו מאזורים לבנים בוהקים לצד רמת שחור משובחת וכהה מאוד. גם שידורי הטלוויזיה הרגילים נראים במיטבם על המסך הזה והתמונה חלקה ונעימה לעין, עם מינימום רעשים, ריצודים ושאר מרעין בישין

Panasonic TH-P42V20P כולל מנגנון החלקת תנועה שמכונה כאן Intelligent Frames Creation, שמוסיף תמונות ביניים בין כל פריים כדי ליצור תנועה חלקה יותר. פעולת המנגנון מינורית מאוד ובצפייה בסרטי קולנוע, בהם ישנה המרה מקצב קולנועי של 24 פריימים לקצב השידור בטלוויזיה (50 או 60Hz), ניכר ריצוד ה-Judder גם אם באופן קצת מופחת. אלה שהתאהבו במנגנוני ההחלקה המסיביים שבמסכי ה-LCD שמעניקים תנועה חלקה לחלוטין, עשויים להתאכזב. לוידיאופילים שאוהבים לצפות בקצב הפריימים המקורי, יש כאן מצבSmooth 24p  שאמור להעניק החלקת תנועה אופטימלית לתכנים כאלה.

מי
שירצה לכוון את הגדרות התמונה (לא שיש צורך מיוחד) ימצא בתפריט גישה להגדרת הניגודיות, בהירות, צבע, חדות, גוון, שיפורי צבע שונים וניתן לכבות או להפעיל את מנגנון החלקת התנועה. בתפריט העומק מצאנו אפשרות להפעלת מצב מתקדם, שמוסיף אפשרויות כיול צבע מתקדם וטיפול בגאמה.

Panasonic TH-P42V20P מאפשר כמה מצבי יחס תמונה - 16:9, 4:3 (שמותיר פסים אפרפרים מעצבנים בצדדים), 14:9, 3 מצבי זום ומצב המתיחה החכמה Just שראינו במסכי פנסוניק קודמים, המותיר את מרכז התמונה בפרופורציות המקוריות על חשבון מתיחה מסיבית קצת יותר בצדדים כדי להתגבר על תופעת האנשים הרחבים - נהדר לצפייה בערוצים הישראליים השונים בטלוויזיה.

זוויות הצפייה של המסך
מעולות וניתן לצפות בו מזווית חדה מאוד מבלי שהצבעים יאבדו מחיותם ומבהירותם. ציון לשבח מקבל גם הציפוי על הפאנל הקדמי שמנטרל איכשהו את מרבית ההשתקפויות האופייניות למסכי פלזמה.

טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.
שידורים באבחנה סטנדרטית - להבדיל משידורים בהפרדה גבוהה (High Definition).שידורי SD נהוגים כיום ברוב ערוצי הטלויזיה בישראל.רזולוציית השידורים הסטנדרטיים היא לרוב 480 קווים (לעומת 720 קווים לפחות בשידורי HD).
ריצוד הנובע מקצב הפריימים בהם מצולמים סרטי קולנוע (24 פריימים לשנייה), וכן מההמרה של קצב זה לתדר תצוגה במסך - 50Hz או 60Hz. הריצוד מתבטא בצורת "רעידה" של התמונה, וניכר בעיקר בתנועות מצלמה אופקיות.   מנגנוני החלקת תנועה שונים מתמודדים עם בעיית ה-Judder ומנסים להפחית אותו באמצעות הוספת תמונות ביניים בין כל תמונה, או הגברת תדר ההבהוב של התאורה האחורית, כדי ליצור תנועה חלקה יותר.
טכנולוגיית פלזמה היא אחת השיטות לייצור מסכים דקים. התצוגה מורכבת משני לוחות זכוכית, וביניהם שכבה דקה של פיקסלים. כל פיקסל מורכב משלושה תאים שמלאים בגז (אדום, ירוק וכחול). אלקטרונים זעירים פועלים על התאים, יוצרים ריאקציה בגז ומפיקים קרני UV שמציתות את הזרחן שבתאים וגורמות להם לזרוח ולייצר תמונה.

איכות השמע

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Panasonic TH-P42V20P מצויד בזוג רמקולים מובנים ובלתי נראים, שמפיקים צליל בעוצמה גבוהה ובאיכות מתקבלת על הדעת בהחלט. התפריט האודיו מצאנו איקולייזר יעיל ואפקטיבי הניתן להתאמה אישית, כמו גם תבניות שמע ומצבי סראונד שהרחיבו את בימת הצליל והעשירו אותו. אחרי כוונון קצר של מאפייני השמע יכולנו ליהנות מצליל טוב מאוד שיספיק לצופים רבים.

עיצוב ונוחות שימוש

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Panasonic TH-P42V20P זכה לעיצוב יפהפה לטעמנו, בגימור מתכת מוברשת כסופה-כהה ועם שני פסים צרים ומבריקים בחלק העליון והתחתון - שינוי מרענן משלל המסכים השחורים בשוק. המעמד השולחני אליפטי ובגימור תואם, והוא מאפשר סיבוב בזווית סבירה של כ-15 מעלות.

סט החיבורים בגב
המסך כולל 3 חיבורי HDMI, כניסות קומפוננט, כניסת קומפוזיט, יציאת AV, חיבור VGA למחשב, חיבור S-Video, יציאת אודיו דיגיטלית S/PDIF, חיבור LAN קווי לרשת וחיבור לאנטנה. בפאנל הצדי משמאל המסך מצאנו כניסות HDMI וקומפוזיט נוספות, 2 חיבורי USB, חריץ לכרטיסי SD ושקע לאוזניות. לצד החיבורים יש שם גם את מקשי התפעול (בנגישות לא אופטימלית) וכן מפסק הפעלה וכיבוי מלא.

Panasonic THP42V20P


המסך זכה לעיצוב יפהפה, בגימור מתכת מוברשת כסופה-כהה ועם שני פסים צרים ומבריקים בחלק העליון והתחתון - שינוי מרענן משלל המסכים השחורים בשוק. המעמד השולחני אליפטי ובגימור תואם, והוא מאפשר סיבוב בזווית סבירה של כ-15 מעלות

תפריטי המסך זהים לאלו שבשאר מסכי החברה; הם נוחים ופשוטים לתפעול והעיצוב שלהם מיושן וללא תמיכה בעברית. לעומת זאת, תפריט הViera Tools- זכה לעיצוב מושקע ונאה מאוד בדמות שורת אייקונים מעוצבים בתחתית המסך, אם כי הממשקים הפנימיים משעממים ושבלוניים כרגיל ובחלק מהמקרים (כמו בממשק הצפייה בתמונות) גם מלווים במוזיקת מעליות טיפשית שלא ברור כיצד להשתיקה. הדפדוף בתמונות מתבצע במהירות סבירה וניתן להפעיל מצגת אוטומטית, אך לא ניתן לבצע זום לתמונה מבוקשת. נגן המוזיקה נאה למדי וגם הוא פשוט בתכלית. נגן הוידיאו תומך בסרטי DivX אך לא בכתוביות. תכונת Media Server מאפשרת לשוטט בקבצים המשותפים במחשבים שברשת הביתית ולנגן את הקבצים הזמינים שבהם. בסך הכל, למרות שאין כאן את השכלולים והתמיכה בפורמטים מתקדמים שמצאנו במסכי סמסונג ו-LG מהשנה האחרונה, נגן המולטימדיה במסך חביב למדי ומאפשר נגינה של תכנים בסיסיים בפשטות.

בתפריט
Viera Cast המעניק גישה לתכנים מקוונים מצאנו מגוון מצומצם של תכנים - יוטיוב, פיקאסה, מניות, מזג אוויר ואפשרות לשיחות וידיאו בסקייפ באמצעות מצלמה שיש לרכוש בנפרד. נציין שניתן גם לעדכן את קושחת המסך באמצעות החיבור לרשת האינטרנט, ויתכן שיתווספו תכנים נוספים בעתיד. מה שכבר קיים עובד היטב, עם מהירות גלישה טובה מאוד וצפייה איכותית ומהירה בסרטונים ביוטיוב.

המסך נבדק באמצעות חבילת השידורים של
YES

המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלויזיות
הצג הכל >>